Zbroja Tora Vizsli (X-Yuri)

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Zbroja Tora Vizsli (X-Yuri)

Postprzez X-Yuri » 16 Paź 2014, 03:09



W końcu trochę czasu, żeby względnie spokojnie założyć temat dla zbroi Tora Vizsli - która zadebiutowała na StarForce 2014, z okazji 25lecia Straży Śmierci o którym już na forum pisałem : ) Fotka wzorowana głównie na kadrach pierwszego zeszytu Łowów.


Najpierw trzy fotki produkcyjne - elementy wycięte z papieru, elementy naniesione na płytę PCV, przed wycięciem, oraz świeże foto, gotowe elementy rozłożone na kocyku ; d
Image Image Image

Garść fotek ze StarForce'a : )
ImageImageImageImage Image
Image Image Image

Tutaj natomiast dwie fotki-składanki referencyjne ; d
Image Image

Garść auto-uwag:
a) Do wymiany/poprawek mam karwasze i kolana.
b) Muszę zrobić osłonki na buty (mam je zrobione właściwie, ale muszę mocowania dodać)
c) Muszę zrobić broń - na SF nie zdążyłem. Oprę się na tej z pierwszego zeszytu, widocznej powyżej. Jak widać, słabo widać, więc będę miał sporo swobody ;d
d) Dziwnie się siada gdy element chroniący krocze jest... bardziej klasyczny : P
e) Szycie rękawiczek samodzielnie, ręcznie, cóż... niezła zabawa.
f) Nie, nawet dla Tora nie planuje pozbyć się swej brody. Już starczy, że bez czapki chodziłem : d
g) Fascynuje mnie to, że zasadniczo zawsze mam problem z zapakowaniem się w swoją Torbę ze swoją główną zbroją. A na Copernicon/StarForce udało mi się zapakować główną zbroję ORAZ Tora! Który poza brakiem hełmu jest zasadniczo pełnowymiarową zbroją. Cuda Straży, vode, cuda Straży : P

Radok, twój ruch! : D
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Zbroja Tora Vizsli (X-Yuri)

Postprzez Radok » 16 Paź 2014, 10:05

X-Yuri napisał(a):Radok, twój ruch! : D


Ale, że co... niby mam Ci błędy powytykać ;)

A tak na serio, to mam jedną jedna sprawę/pytanie - te "plamki" co Ci widać na pancerzu... to są odciski palców ? Nie było tego widać aż tak "na żywo" ale na zdjęciach wygląda jakbyś zaraz po malowaniu złapał płyty w dłonie i zostawił ślady - ale może to tylko moje wrażenie.




PS. Yuri...
Image
Soon...
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Tora Vizsli (X-Yuri)

Postprzez X-Yuri » 16 Paź 2014, 14:55

No właśnie tego "soon" dotyczy to "twój ruch" : D

Nie, to nie są odciski palców, ale bliżej nieokreślony 'brudzing' ; p
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Zbroja Tora Vizsli (X-Yuri)

Postprzez Vassk » 16 Paź 2014, 16:51

Nakolanniki i nagolenniki kompletnie do mnie nie przemawiają, jak na moje oko to w komiksie Vizsla nosi standardową wersję zbroi poniżej pasa. Ja na twoim miejscu zrobiłbym je na nowo, wyglądałyby zdecydowanie lepiej niż taka uproszczona wersja. Poza tym jest całkiem ok, planujesz do tego jakiś kubeł w stylu DW?
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Zbroja Tora Vizsli (X-Yuri)

Postprzez Radok » 16 Paź 2014, 17:10

Tor Vizsla raczej nie miał kubła, dlatego Yuri ma z tym mniej roboty... jedyne co to pozostaje się Yuriemu ogolić by bardziej przypominać komiksowy pierwowzór :P
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Tora Vizsli (X-Yuri)

Postprzez Vassk » 16 Paź 2014, 17:11

Tak wiem, ale z hełmem lepiej by to wyglądało ;)
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Zbroja Tora Vizsli (X-Yuri)

Postprzez Araxuss » 16 Paź 2014, 17:40

_
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 11 Lis 2017, 07:42, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja Tora Vizsli (X-Yuri)

Postprzez Krayt » 16 Paź 2014, 19:58

Zbroja generalnie ładna, podoba mi się. Nakolanniki, owszem, mogłyby być lepsze (choć sam to przyznałeś, że są do poprawy/wymiany, więc nie będę się tutaj czepiać), ale nagolenniki są całkiem ok jak na moje oko, pasują do reszty pancerza, zresztą tak jak płytka na brzuch - może i trochę niezgrabna, ale myślę, że generalnie pasuje i dobrze wygląda. Kandosii! : D
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Zbroja Tora Vizsli (X-Yuri)

Postprzez Radok » 16 Paź 2014, 23:28

Ale się przepieliście do tego brzucha. Fakt płyta troszkę nietypowa, ale wygląda całkiem nieźle. Zresztą i tak fajnie się udało oddać kształt płyt znany z kart komiksu. A przecież papier jest cierpliwy i wszystko przyjmie.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Tora Vizsli (X-Yuri)

Postprzez X-Yuri » 20 Paź 2014, 22:41

Tak teraz widzę, że na fotce z płytami brak tej chroniącej krocze heh ; d

Ogólnie to)
a) Brzuch mi się podoba właśnie bardzo! Więc zostanie : P
b) Kolana z pewnością do wymiany jak wspominałem - były na szybko zrobione no. ; d I po kosztach.
c) Z goleniami to pomyślę. : )
d) Nie planuje hełmu "dla Tora". (Choć mam też bliżej-niesprecyzowane plany ogólnie na DW-hełm. Ale bardziej w celach kolekcjonerskich, do wystawki "różne typy hełmów' itd. niż do noszenia przy Torze : ))
e) Starkiller - zastanawiający. Bardzo : D
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208


Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron