Zbroja Joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Zbroja Joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Joosz'ek » 06 Kwi 2014, 13:56

Ehm, no więc dzień dobry wszystkim. Tak, wiem mówiłem że nie zrobię tematu o zbroi, ale plany się zmieniły, i muszę zapytać się o parę problematycznych rzeczy, dotyczących definitywnie zbroi. Poza tym nie zdążę do urodzin kolegi wygrać zakładu, bo wolałbym zrobić coś porządnego, a nie jakąś tandetę w dwa tygodnie.
A więc doradźcie, czy zbroję lepiej mieć z metalu, na usługach ślusarni, czy z PCV?
qeszczyn namber 2 :mrgreen: , skąd można wziąć taki szkic do wypaintowania kolorów zbroi?
Oraz, skąd się bierze szkiełko w wizjerze?
Joosz'ek
Były Członek
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 128

Re: Zbroja joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Dinuirar » 06 Kwi 2014, 14:06

PVC jest wg. mnie dobrym materiałem na początek. Sporo osób ma z tego zbroje i raczej nie narzeka. PVC jest lekkie i łatwe w obróbce.
Nie rozumiem za bardzo o co chodzi z tym szkicem do wymalowania kolorów zbroi.
"Szkiełko w wizjerze" - przezroczyste pleksi z naklejoną folią do przyciemniaia szyb w samochodzie.
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

Re: Zbroja joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Tala Iveris » 06 Kwi 2014, 14:33

Z metalu wyjdzie ci drogo (+usługi), a do tego będzie ciężko i jak w piekarniku. Więc (jak już się uprzesz) to możesz zrobić za kilka lat (np) i tylko jako eksponat (marzy mi się taki beskar'gam do "podziwiania" w pokoju).
A projekcik masz? Bo myślę, że wszyscy chętnie by zobaczyli :)
Ja jeszcze tematu na swój nie zakładam, ale myślę, że jeszcze w tym roku to zrobię.
"Uważaj, co mówisz, bo inaczej wykopiesz sobie językiem grób."
Tala Iveris
Były Członek
Posty: 189

Re: Zbroja joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Vhipir » 06 Kwi 2014, 15:22

Tala Iveris napisał(a):Z metalu wyjdzie ci drogo (+usługi), a do tego będzie ciężko i jak w piekarniku. Więc (jak już się uprzesz) to możesz zrobić za kilka lat (np) i tylko jako eksponat (marzy mi się taki beskar'gam do "podziwiania" w pokoju).


Ludzie z Mandalorianische Beskarschmiede nie mają z tym problemu i wszyscy chodzą w aluminium. ;)
Na radarze widać już dyskotekową planetę.
Vhipir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Poznań / Bydgoszcz
Posty: 785

Re: Zbroja joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Tala Iveris » 06 Kwi 2014, 15:46

No tak, ale długo człowiek w takiej nie wytrzyma. Owszem jest bardziej wytrzymała itd. Ale wszystko co ma zalety ma również wady.
"Uważaj, co mówisz, bo inaczej wykopiesz sobie językiem grób."
Tala Iveris
Były Członek
Posty: 189

Re: Zbroja joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Araxuss » 06 Kwi 2014, 16:29

_
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 09 Lis 2017, 04:36, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Vassk » 06 Kwi 2014, 16:35

Tala uwierz mi, że w zbroi z pcv też jest ciepło ;)
Joosz'ek wybierz PVC. To chyba najlepszy materiał dla nowicjusza-tak jak już powiedział Araxuss-jest stosunkowo tani i łatwy w obróbce. Co do twojego drugiego pytania-zajrzyj do tematu "Beskar'gam Manda'yaim" tam na pierwszej stronie znajdziesz to czego szukasz.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Zbroja joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Michet » 06 Kwi 2014, 16:56

To i ja się jeszcze wypowiem. Pierwszą zbroję powinieneś wykonać z pcv, żeby się nieco nauczyć na własnych błędach oraz zdobyć doświadczenie i ewentualnie dopiero kolejną wykonać z metalu, ale jeśli już zdecydujesz się na metal to raczej aluminium albo cienką blacha.
Ja swoją pierwszą zbroję miałem z blachy i wcale nie była taka ciężka ani znowu cieplejsza od tej z pcv.
Wadą blaszanej zbroi jest to, że nie wystarczy Ci jakaś tam kamizelka tylko porządna, sztywna kamizelka, która nie będzie się marszczyć i fałdować pod wpływem obciążenia (ja miałem do blachy bluzę i wyglądało to niezbyt ładnie). Po drugie czeka Cię kupa pracy przy wyginaniu a właściwie wyklepywaniu tej blachy, żeby miała zaokrąglone kształty dopasowane do ciała.
Metal będzie o tyle lepszy, że jak będziesz bawił się kataną to nie obetniesz sobie żadnej płyty :twisted: (Araxuss) no i przede wszystkim jak będziesz go woził na konwenty to żadna chytra baba Ci go nie podepcze :twisted: (Rate).
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Tala Iveris » 06 Kwi 2014, 17:25

Vassk napisał(a):Tala uwierz mi, że w zbroi z pcv też jest ciepło ;)


We wszystkim jest ciepło. Czasami latem to nawet bez ciuchów ciężko wytrzymać :P

Joosz'ek, a jakie kolorki będą? Bo jestem ciekawa :)
"Uważaj, co mówisz, bo inaczej wykopiesz sobie językiem grób."
Tala Iveris
Były Członek
Posty: 189

Re: Zbroja joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Joosz'ek » 06 Kwi 2014, 18:44

Chodzi o to, że ja chcę zrobić tą zbroję bardzo porządną, biorąc pod uwagę metody battle damage'u (parę rundek na sznurku po asfalcie, lub konfrontacja z jeżynami powinny załatwić sprawę). A kolorki, no tak kolorki eee... wszystko jakoś tak w kolorach wojskowej zieleni, albo M'Y. Jeśli zostanę zaatakowany przez psa, to zbroja nabierze stylu :wink:
Joosz'ek
Były Członek
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 128

Re: Zbroja joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Kal Ashi » 06 Kwi 2014, 21:02

Podam przykład na sobie, ale inni śmiało to potwierdzą ze swojego doświadczenia... to jest metal?
Image
...a i nie ciągnąłem go za autem
Image
Image

Jestem tylko twoim snem.... złym snem.
Kal Ashi
a.k.a. goor`verd
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Rybnik
Posty: 1329

Re: Zbroja joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Radok » 07 Kwi 2014, 09:51

Joosz'ekm ja rozumiem, że chcesz porządna zbroję zrobić, ale nadgorliwość gorsza od faszyzmu jest.
Porządna zbroja to taka co porządnie wygląda, a nie wytrzyma na klatę ostrzał z blasterów (przynajmniej w naszej szerokości geograficznej - nie wiem jak tam u Niemców jest, że oni wsio z aluminium robią :P). A do tego wystarczy PCV spienione oraz cierpliwość. Wierz mi gro Vode ma właśnie pancerze z PCV i wcale nie mają się czego wstydzić na arenie międzynarodowej (ba, nawet czasem przewyższają wyglądem pancerze kolegów z MM).

Co do malowania, to naprawdę nie rozumiem w czym masz problem. Ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia. Poza stosowanymi przez armie kamuflażami istnieje wszelaka dowolność w malowaniu.
Masz tu taki schemacik i wykaż się kreatywnością w projektowaniu swego indywidualnego pancerza:
Image
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Tala Iveris » 07 Kwi 2014, 16:51

Radok napisał(a):Porządna zbroja to taka co porządnie wygląda, a nie wytrzyma na klatę ostrzał z blasterów (przynajmniej w naszej szerokości geograficznej - nie wiem jak tam u Niemców jest, że oni wsio z aluminium robią :P).


Stać ich na zbroje lepszego gatunku. Ich zarobki, a nasze...
"Uważaj, co mówisz, bo inaczej wykopiesz sobie językiem grób."
Tala Iveris
Były Członek
Posty: 189

Re: Zbroja joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Kal Ashi » 07 Kwi 2014, 17:26

Tala to jest mniej więcej ten sam koszt (jeśli chodzi o materiał). Co do roboty... hmmm to tu jest zupełnie inny poziom.
Image

Jestem tylko twoim snem.... złym snem.
Kal Ashi
a.k.a. goor`verd
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Rybnik
Posty: 1329

Re: Zbroja joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Ozzik » 07 Kwi 2014, 18:05

Gdybyśmy się spięli i mieli maszynki do masowego wycinania alu to możnaby coś pokombinować, ale Niemcy są przyzwyczajeni do zabawy w metalu, czołgi, te sprawy. Każdą umiejętność da się posiąść. Jooszek jak zależy ci na metalowej zbroi, to poczytaj, popróbuj, tworząc moją zbroję, też nie wiedziałem jak się robi w PCV, wystarczy poznać materiał, fakt faktem, że metaloplastyka to niemałe wyzwanie.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Zbroja Joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Oix Fenn » 20 Kwi 2014, 20:55

Ja tam mam płytki z kosza na śmieci z PCV XD . Jest już wygięte, wystarczy wyciąć, przeszlifować, pomalować i gotowe ! A co do wytrzymałości : atak zdegenerowanej młodzieży z karabinami na kulki lub pistoletami nerf wytrzyma :)
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Zbroja Joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Radok » 22 Kwi 2014, 15:07

Oix, strasznie słabo to zabrzmiało, ze masz płyty z kosza na śmieci. Nie lepiej było sobie zaoszczędzić genezę PCV i napisać tylko "z twardego PCV" :P

Poza tym każdy materiał jest dobry (poza kartonem - choć jak go się odpowiednio utwardzi...) oby tylko dobrze wyglądał.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Oix Fenn » 22 Kwi 2014, 16:42

Może strasznie zabrzmiało ale i tak się sprawdza :wink:
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Zbroja Joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Krayt » 22 Kwi 2014, 18:09

Według mnie, 3mm-owe PCV to naprawdę świetny materiał, ewentualnie 6 mm, też super wygląda, ale trochę trudniej z obróbką. Wielu Vode już pokazało, że zbroja z takiego plastiku może naprawdę wyglądać porządnie i metalowo, nie ważąc przy tym kilkunastu kilogramów (chyba, że właśnie chcesz mieć ciężką zbroję - to wtedy to co innego, metal bezkonkurencyjnie najlepszy). A porządne to PCV nawet jest, szczególnie 6 mm, ale trwałość też zależy od tego, jak przymocujesz płyty (odradzam używania rzepów - sam je mam, ale to tylko trzeszczy, często nie chwyta i czasem spada - za to podobno napy są dobre, z tego co czytałem) i czy będziesz dawał całą masę różnych bajerów na zbroję, typu pelerynka, wyrzutnia rakiet na ramieniu, itp, bo im mniej tego tym zbroja, generalnie rzecz biorąc, bardziej wytrzymała (choć tutaj trzeba też znaleźć złoty środek, bo takie bajery zwykle zdecydowanie podnoszą walory estetyczne zbroi).
A battle damage to ja bym radził robić normalnie przy malowaniu, najlepiej tak jak np. Kal ma, ale jeśli dasz na wierzch bardzo cienką warstwę farby (a la ja czy Roach), to też nie powinno to wybitnie źle wyglądać, zresztą większość ludzi, jakich spotkasz, nie będzie ci pod lupą oglądała malowania zbroi. Zresztą popatrz po innych, jak oni to robią.
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Zbroja Joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Araxuss » 22 Kwi 2014, 21:38

_
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 09 Lis 2017, 04:37, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja Joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Oix Fenn » 23 Kwi 2014, 11:51

Ja mam chyba najtwardsze łączenia płytek: mianowicie są to śruby.Jednak są 1 wada tego zastosowania : po pierwsze widać ''łebki" śrubek, W zasadzie jeśli chodzi o wystające "łebki" to jest na to rozwiązanie: wystarczy przykleić je od wewnątrz poxipolem, czemu ja tego nie zrobiłem ?
Gdyż wtedy jeszcze nie znałem super niezniszczalności tego kleju i miałem wątpliwości co do niego. Nie zmienia to faktu że to dobry pomysł i na pewno na wiele, wiele lat w przeciwieństwie do rzepów.
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Zbroja Joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Joosz'ek » 23 Kwi 2014, 14:39

Znaczy poxipol na śruby, nie na pancerz, i powinno trzymać jak spawane?
kamizelka jest chyba najmniej fajnym momentem zbroi.
A wiecie może czy da się odpowiednio wypolerować pleksi jak jest podrapane żeby dało się zrobić funkcjonalny wizjer?
stopień podrapania to mniej więcej tak, że jest zupełnie matowe, i prawie nieprzezroczyste.
Macie gdzieś linki do kombinezonu DOŚĆ małego na mnie? (do 1,50 max)
Joosz'ek
Były Członek
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 128

Re: Zbroja Joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Radok » 23 Kwi 2014, 15:08

Joosz'ek... co Ty chcesz polerować??? Podrapany WIZJER? Szaleju się najadłeś, czy co? Jak masz podrapaną pleksi do stanu, że jest matowe to wypolerować możesz, ale nie sadzą byś uzyskał idealną przeźroczystość.
Jak masz taką sytuacje, kopnij się do jakiegoś marketu, kup ramkę 30x40 i masz ładny kawałek pleksy.
:roll: Czasem to kombinujecie co niektórzy tam gdzie nie potrzeba. Acha i przykładaj większą uwagę do dużych liter, wiesz, takich na początku zdania.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Ozzik » 23 Kwi 2014, 15:33

Joosz'ek niekoniecznie musisz mieć kombinezon przez duże K, Araxuss i ja mamy kombinezony ze zwykłych spodni i koszuli, najważniejsze, by były w jednym kolorze.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Zbroja Joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Dinuirar » 25 Kwi 2014, 12:18

Radok napisał(a):Joosz'ek... co Ty chcesz polerować??? Podrapany WIZJER? Szaleju się najadłeś, czy co? Jak masz podrapaną pleksi do stanu, że jest matowe to wypolerować możesz, ale nie sadzą byś uzyskał idealną przeźroczystość.
[...]

Ze szkłem(np. przy produkcji zwierciadła do teleskopu) działa. Trzeba tylko szlifować coraz mniejszym papierem ściernym(jak są małe rysy to wodnym).

BTW, Joosz'ek kiedy zdjęcia jakieś wrzucisz?
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

Re: Zbroja Joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Radok » 25 Kwi 2014, 13:38

Niestety tutaj nie będzie szkła... a pleksa.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Oix Fenn » 25 Maj 2014, 23:22

Plexa jest dwadzieścia bilionów sześćset razy lepsza do szkła bo : po pierwsze : łatwo ją obrabiać i termoformować nawet na zwykłym palniku gazowym (ja tak robiłem XD ) jak ci coś nie pójdzie to nie pryska szkłem na wszystkie strony (w przypadku np. złamania ) po drugie jest tańsza ( ja do hełmu kupiłem w Praktikerze 50X30 za 8 zł grubość 3mm) po trzecie : jest o dwadzieścia bilionów sześćset razy trwalsza ( no chyba że jesteś zawodowym szklarzem i szybkę masz ze szkła kwarcowego )
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Zbroja Joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Ozzik » 26 Maj 2014, 00:14

Ale pleksa ma jeden duży minus, co deklasuje ją i dlatego w nowych telefonach stosuje się szklaną powłokę: pleksa bardzo łatwo się rysuje.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Zbroja Joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Dinuirar » 26 Maj 2014, 16:04

Radok napisał(a):Niestety tutaj nie będzie szkła... a pleksa.

Rozumiem, chodzi po prostu o to, że ze szkłem się da, to niewykluczone że z pleksą też. Chociaż nie znam nikogo kto by próbował.
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

Re: Zbroja Joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Oix Fenn » 03 Cze 2014, 20:43

Ozzik napisał(a):Ale pleksa ma jeden duży minus, co deklasuje ją i dlatego w nowych telefonach stosuje się szklaną powłokę: pleksa bardzo łatwo się rysuje.

Ojeju ! czy może zaistnieć taka sytuacja kiedy aż tak mocno zarysujesz plexe , że jest już nie do użytku ? Poza tym naklejasz jeszcze na to folię przyciemniającą ( mam spory kawałek 300x50 cm , joosz'ku może skusił byś się zakupić ? :twisted: ) XD ... a "folija" przeciwdziała zarysowaniom , no ale jak już musisz ją zarysować to robisz tak : weź hełm , następnie upoluj mysz ( żywą!!! ) , po tym włóż ją do hełmu , zawołaj swojego kotka i jego też wsadź do hełmu , zakryj hełm kawałkiem tektury i poczekaj jakieś 30-40 sekund ... i gotowe !
Porada mistrza kuchni --- przed zdjęciem tekturki możesz jeszcze wstrząsnąć hełmem z zawartością , efekt murowany !





Ps. jeśli to czytasz to wiec, że nie miałem zamiaru nikogo obrażać ani upokarzać , napisałem to FOR FUN ! :mrgreen:
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Zbroja Joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Ozzik » 03 Cze 2014, 22:02

Ja sam mam plexę i mnie tam rysy nie przeszkadzają, po prostu każdy materiał ma swoje plusy i minusy: plexę można łatwo formować i nie pęka, ale z czasem się rysuje, szkło natomiast mniej się rysuje, ale nie uformujesz go tak po prostu, poza tym pęka.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Zbroja Joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Araxuss » 04 Cze 2014, 00:17

_
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 09 Lis 2017, 04:37, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja Joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Joosz'ek » 07 Cze 2014, 21:28

Echh... no dobra sprawdziłem w piwnicy, no i ta pleksa jest jednak przezroczysta, lecz w stopniu połowicznym, nie dało by się jej może trochę jednak poprawić? a gdzie się kupuje folię przyciemniającą tak w ogóle?
Joosz'ek
Były Członek
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 128

Re: Zbroja Joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez Michet » 07 Cze 2014, 22:08

Polecam poszukać na Allegro ; ) Z reguły jest to folia samochodowa, lustrzana albo tak jak napisałeś przyciemniająca.
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja Joosz'ka(a przynajmniej zaczątki)

Postprzez X-Yuri » 07 Cze 2014, 22:13

Ja swoją folie kupiłem w sklepie z częściami samochodowymi - u mnie to było takie małe, zagracone od góry do dołu towarem miejsce ; d
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Następna

Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron