Zbroja Dhadral

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Zbroja Dhadral

Postprzez Dhadral » 26 Mar 2014, 04:01

Robiona ta samą metodą co zbroja Ran: 3mm spienione PCV, częściowo klejone na gorąco klejem, potem akrylowe farby w sprayu. Czas pracy (na cztery ręce - przy duuużej pomocy mojej kochanej siostry i pod jej czujnym okiem) to 24h wycinanie, gięcie i sprayowanie, 4 dni dosychanie farby, 5h klejenie rzepów + przyszywanie skórki do rękawiczek, 4h przyszywanie rzepów do kamizelki. W sumie 5,5 dnia i nieskończona ilość przekleństw później, efekt (chciałabym powiedzieć ze końcowy ale jednak nie) naszej wspólnej pracy miał premierę na Pyrkonie.
Czemu nie końcowy:
a) wciąż brak hełmu
b) Plecy odstają, trzeba dodać dodatkowe rzepy po bokach.


c) Kolia za szeroka przez co ogranicza ruchy rak w górę i do wewnątrz. Zagięcia kolii odstają, muszę przyszyć gumki które będą zaczepiane rzepami pod płytą pleców i dzięki temu będą doginać odstające elementy.


d) stopy odpadają, trzeba inaczej przyczepić przytrzymujące je gumki.
e) Kolana się zsuwają, muszę zastąpić gumki rzepami
f) Inny kombinezon ten jest za luźny przez co (zwłaszcza że jest jasny) uda i zad mam jak hipopotam, co głupio wygląda bo góra jest bardziej obcisła.

g) Domalować aliik
h) Odmalować karwasze, bo się całe po odrąbywały aż do białego (albo chociaż zamalować odrapania na srebrno).
i) Dozbroić się czyli zrobić młotek.


A teraz zdjęcie, na którym nie widać wszystkich powyższych usterek (hełm pożyczony)
Ostatnio edytowany przez Dhadral, 22 Wrz 2015, 15:44, edytowano w sumie 1 raz
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Vassk » 26 Mar 2014, 10:49

Widać, że sama wiesz co trzeba poprawić, więc pozostaje mi tylko życzyć ci powodzenia :wink:
Od siebie dodam tylko, żebyś: zamaskowała sznurówki, wyprostowała nieco naramienniki, popracowała nad tymi karwaszami (bo czegoś im brakuje), pomyślała nad jakąś szarfą/sznuropasem i przybrudziła całość.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Michet » 26 Mar 2014, 11:18

A ja proponuję wymyślić jakiś dobry sposób na mocowanie tych gumek w częściach pancerza, bo widziałem, że co raz Ci się obrywały. Może w ogóle z nich zrezygnuj na rzecz rzepów ?
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Ozzik » 26 Mar 2014, 12:00

Jeżeli chodzi o mocowanie wszelkiego rodzaju gumek, sznurków to preferuję śruby lub wkręty, kleje mnie jakoś odrzucają z powodu braku trwałości.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Roach » 26 Mar 2014, 17:35

Dokładnie to co Vassk. Sama wiesz co poprawić. Osobiście nie lubię "nowych" zbroi, w sensie uważam, że im więcej brudu i kurzu tym lepiej. temu radzę, żebyś choć trochę przybrudziła kombinezon. :) polecam metodę z pralką.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Merr-Sonn » 23 Kwi 2014, 10:00

Trochę roboty jest przed Tobą ale idziesz w dobrym kierunku. Bardzo fajny pomysł na kształt chestu. Dokleiłbym z boku jakiś trójkąt lub coś podobnego żeby zakryć łączenie i chest będzie super. Plecy to jeden z najtrudniejszych etapów. To fakt. Może nie będzie to bardzo kanoniczne (kanoniczność w customach jest generalnie dyskusyjna :) ) ale może pomyśl o podzieleniu pleców na 3 poziome części połączone elastycznie. Będziesz miała wygodę ruchu
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Dhadral » 08 Paź 2014, 21:49

Pierwsze poprawki. Najpierw te duże i widoczne od razu:
1) Zmieniłam kombinezon, ten ma nieco węższe nogawki.
2) Zrezygnowałam z moich PCV'owych karwaszy (bo były do bani, a ponadto trzymające je gumki się rozwlekły), zamieniłam je na skórzane.
3) Do paska przy mocowałam kaburę którą obdarował mnie Yuri.
4) Kama, pelerynka i pas materiału stanowiący "miękką osłonę krocza", wszystko z tego samego materiału.


5) skórzana saszetka/torebka na pasku (za chorobę nie wiem jak to nazwać), używam jej normalnie na co dzień, dobra do noszenia telefonu i dokumentów, a przynajmniej wszystko jest dla mnie łatwo dostępne
6) Karwasze Yuriego ( <3 ), które otrzymałam w trakcie/po SF, w ramach przepływu dóbr, z komentarzem, "weź i tak miałem zrobić sobie nowe" :*
7) Proporczyk z alikiem, okazał się genialnym posunięciem, fajny gadżet i na prawdę dobrze widoczny w tłumie. Zastanawiam się tylko czy jeszcze nie pogrubić linii, ale to drobiazg. A no i ważne, jak się rysuje cokolwiek na materiale permanentnym markerem to trza coś sobie podłożyć XD




Teraz poprawki mniej widoczne z daleka
1) Battle demage naturalne, jak każdy wie najlepiej zamalowywać naturalne uszkodzenia. 3 wywrotki na Coperniconie dały doskonałe efekty po lekkich poprawkach srebrna farbką (poniżej kilka najlepszych w tym strzaskane kolano)



2) Balttle demage nie powstałe samoistnie tu pojawia się jedna istotna rzecz:

3) Bród i błoto. Mieszanka srebrnej i pomarańczowej farby dała nadspodziewanie dobry efekt:



4) Lakier matujący
Modyfikacje niewidoczne to głównie oprawienie wszystkich rzepów i dodanie kilku nowych.
Do poprawek, które w sumienie wiele poprawiły należy próba poprawy umocowania kołnierza, przy pomocy rzepów. I tak musze ściąć mu te boki bo jeden się złamał.
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Araxuss » 09 Paź 2014, 00:00

No i to mi się podoba :D
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Krayt » 09 Paź 2014, 01:12

Wygląda super, battle damage i przybrudzenia naprawdę mistrzowsko wykonane. Generalnie zbroja robi wrażenie :D
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Kal Ashi » 09 Paź 2014, 20:57

5) skórzana saszetka/torebka na pasku (za chorobę nie wiem jak to nazwać), używam jej normalnie na co dzień, dobra do noszenia telefonu i dokumentów, a przynajmniej wszystko jest dla mnie łatwo dostępne

...zwie się to "nerka" :mrgreen:
Image

Jestem tylko twoim snem.... złym snem.
Kal Ashi
a.k.a. goor`verd
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Rybnik
Posty: 1329

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez X-Yuri » 11 Paź 2014, 12:55

Dhadral napisał(a):7) Proporczyk z alikiem, okazał się genialnym posunięciem, fajny gadżet i na prawdę dobrze widoczny w tłumie. Zastanawiam się tylko czy jeszcze nie pogrubić linii, ale to drobiazg. A no i ważne, jak się rysuje cokolwiek na materiale permanentnym markerem to trza coś sobie podłożyć XD


Patrząc na tą fotkę poniżej, to bym pogrubił ; d
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Dhadral » 29 Kwi 2015, 02:54

Kolejne poprawki i nowości
1) Zmiana płytek napierśnika i kolii


Płytki napierśnika są nieco większe (M zamiast S) i nieco inaczej zginane. Kolia węższa i krótsza.
2) Kubełek podejście 2 (pierwsze źle skończyło dla tego nawet nie trafiło na forum).
Kubełek również made by Yuri:

3) Nowy kombinezon grubszy i bardziej elastyczny materiał, węższe nogawki.

4) Nowa kamizelka grubszy i bardziej elastyczny materiał, bardziej dopasowana, zamki po obu bokach więc łatwo zdjąć i założyć nawet już z dopiętymi płytkami.
Wszystko razem
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Dhadral » 26 Mar 2019, 05:48

Szykuje się upgrade uzbrojenia.
1) W TESCO nabyłam na przecenie taki oto zestaw nerfopodobnych zabawek:


(w zestawie jest też amunicja oraz "puszki" takie do strzelanai do nich i te ostatnie chętnie przekarzę na rzecz obozu)

2) Czas na przeróbki i stąd moje pytanie:
Czym potraktować plastik z jakiego zrobione są "nerfy" żeby dobrze łapał farbę?
Czy macie jakiś pomysł co zrobić z tymi przezroczysto niebieskimi elementami, żeby wyglądały ok ale, żebym nie upośledzał działania samych "nerfów"?
W 3 z 4 przypadków są elementem mechanizmu odpowiedzialnego za podstawowa funkcję - strzelanie. W czwartym przypadku wydaje mi się, iż mogłabym usunąć ten element bez utraty funkcji strzelania.

Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc.
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Mahiyana » 26 Mar 2019, 22:27

Czekam niecierpliwie na efekty :)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Merel » 27 Mar 2019, 01:55

W pistoletach te okrąglaki bym usunął zostawiając tylko ten kawałek paska wystający z dupki blasterowej. Co do malowania to najprostszym sposobem jest zakup ścierki latającej dostępnej w brico, liroj, kastorama i lokalnych sklepach z akcesoriami do lakiernictwo samochodowego. Taką scierką matujesz całą broń (Tak jest to czasochłonne) potem natrysk podkładem, a na koniec kolorki.

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Arakh Ha'an » 27 Mar 2019, 04:28

matujesz całą broń (Tak jest to czasochłonne) potem natrysk podkładem, a na koniec kolorki.

O to to, też bym tak spróbował :)
(Plus zabrudzenia w zakamarkach elementów, jeśli całość nie będzie czarna, a np. szara).
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Merel » 27 Mar 2019, 19:08

Arakh Ha'an napisał(a):(Plus zabrudzenia w zakamarkach elementów, jeśli całość nie będzie czarna, a np. szara).


Trafna uwaga. Co do budzenia możnaby pisać i pisać, bo na różnorakie sposoby można broń ubrudzic/postarzeć/zdezelować itd. itp. :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Dhadral » 27 Mar 2019, 22:00

Dzięki. A co z tym niebieskim czymś przy giwerze nr1? Jedyna funkcja to przechowywanie dodatkowej Nerf-amunicji. Ja bym się jej pozbyła tylko jak. Upiłować? Rozkręcić zabawkę i to odmontować?
Podobne pytanie mam do malowania elementów ruchomych, jak zrobić to dobrze, żeby działały i żeby nie było elementów nie pomalowanych?
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Merel » 28 Mar 2019, 14:59

Zpiluj na rowno z rekojescia.

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Dhadral » 23 Kwi 2019, 04:37

Prac ciąg dalszy.
Wywaliłam niepotrzeben elementy plastikowe, zaplanowałam malowanie i zaczęłam malować.

Ale: NIGDY NIE UFAJ W 100% opisowi kolorów NAWET numeracji RAL. Kupiłam bowiem puszkę farby o numerze RAL identycznym jak numeracja na mojej starej puszce, ponieważ jednak opis na opakowaniu głosił "jasny pomarańczowy" zamiast " melonowo żółty" upewniałam się 2 razy u sprzedawcy czy skoro RAL się zgadza to kolor powinien być taki sam i pan sprzedawca w Castoramie potwierdził, iż RAL najważniejszy. No jednak nie bo kolor, który zakupiłam jest ewidentnie POMARAŃCZOWY a nie żółty. :evil:


Tym nie mniej efekty są obiecujące.
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Merel » 23 Kwi 2019, 12:47

Oby tak dalej! Cios za ciosem :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Dhadral » 23 Kwi 2019, 14:01

Zaraz idę malować dalej.
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Dhadral » 23 Kwi 2019, 23:34

Malowanie skończone. Jak wyschnie to jeszcze tylko małe poprawki.





Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Merel » 24 Kwi 2019, 05:22

Ciekawie się prezentuje, małe poprawki i będzie ok :like [T]

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Dhadral » 25 Kwi 2019, 15:39

Wszystko już ładnie wyschło, muszę jeszcze dodać przybrudzenia, przetarcia i podmalować kilka miejsc bo taśma maskujaca przykleiła się nie całkiem jak powinna. I muszę znaleźć spust jednego blastera bo się zagubił.
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Mahiyana » 02 Maj 2019, 17:03

Miło było zobaczyć na żywo :)
Wszystko wyglądało super!

I dodatkowa broń w obozie bardzo się przydała :like
Świetne było też to, że wszystko miało elementy w tym samym odcieniu żółtego, więc było widać że należą do jednej osoby ^^
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Dhadral » 02 Maj 2019, 21:00

Dzięki. Najbardziej przy broni martwiłam się czy nie przesadziłam z weathering'iem i cała resztą "śladów użytkowania" ale chyba było ok. Najbardziej mnie zadziwiło, że niektórzy ludzie brali je do rąk i byli w szoku, że są wykonane z tworzywa, a nie z metalu. :D
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Mahiyana » 03 Maj 2019, 12:22

Myślę, że było na odpowiednim poziomie "zużycia" :)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Merel » 03 Maj 2019, 12:46

Pokaż zdjęcia :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Arakh Ha'an » 18 Maj 2019, 01:00

Może nie do końca odniesie się to do obecnego stanu zbroi, ale jest pewna sztuczka, jak poradzić sobie z nieco (ale tylko nieco!) odstającymi plecami - wprawić tuż przy brzegu wewnętrznej części płyty zwinięty w rulon materiał, z którego zrobiona jest kamizelka. Utworzy to coś w rodzaju "uszczelki", która zamaskuje drobne odstawanie płyty ;)
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Dhadral

Postprzez Dhadral » 18 Maj 2019, 16:18

Arakh Ha'an napisał(a): jak poradzić sobie z nieco (ale tylko nieco!) odstającymi plecami - wprawić tuż przy brzegu wewnętrznej części płyty zwinięty w rulon materiał, z którego zrobiona jest kamizelka. Utworzy to coś w rodzaju "uszczelki", która zamaskuje drobne odstawanie płyty ;)


Dzięki :D ale planuję zwyczajnie doszyć więcej rzepów :D
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818


Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron