Beskar'gam Krayt'a

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Krayt » 22 Paź 2013, 21:28

Su'cuy, vode!
A więc:
Prace nad zbroją zacząłem około początku Maja. Szło to mniej więcej tak:
Zacząłem od hełmu, chcąc mieć najbardziej rozpoznawalną część Mando zbroi. Bazę stworzyłem za pomocą kartonów i tektur, w większości ordynarnie sklejonych ze sobą za pomocą taśmy klejącej. Wyglądało to tak:
Image

Następnie na całość dałem żywicę poliestrową, przy okazji się nieźle wkurzając, gdyż materiał ten nie chciał ze mną zbytnio współpracować. Ale jakoś się udało, przynajmniej buy'ce zyskał jako-taką sztywność, a jednocześnie nie stał się zbytnio ciężki. Zdjęć z tego etapu robienia zbroi niestety nie posiadam, ale upaćkany ciemnozieloną mazią hełm nie był jakimś zachwycającym widokiem.
Po częściowym starciu / obcięciu zbytnio wystających "ogonków" z żywicy, postanowiłem zaszpachlować hełm, a potem od razu go zamalować, myśląc że lakier w sprayu zakryje wszystkie małe niedoskonałości pozostające po wyszlifowaniu.
Niestety, myliłem się. Lakier wręcz zaakcentował wszystkie niedoskonałości (więc pamiętajcie dzieci, nigdy nie malujcie sprayem "tak średnio" wyszlifowanego buy'ce :P ).
Postanowiłem więc jeszcze raz przejechać szpachlą po hełmie, a potem jeszcze użyć gipsu, aby wszystko ładnie wygładzić.
Pamiętając moje błędy, zdecydowałem się też użyć zwykłej farby z puszki. Spray'em zrobiłem tylko fragmenty (te czerwone). I wyszło to tak:
Image

A z tył:
Image

OK, no nieźle, jak na pierwszy raz. - próbowałem się tłumaczyć.
Jednakże, po pewnym czasie spędzonym przyglądając się mu, zacząłem dostrzegać pewne wady.
Po pierwsze, antenka Rangefinder'a. Była z kartonu, wyginała się, generalnie była brzydka. Więc ją zamieniłem na porządną antenkę z dwóch kawałków PCV 3 mm. Lepiej.
Nadal jednak miałem wrażenie, że czegoś mu brakuje...
A, no tak. Wash.
No i to wygląda teraz tak:
Image


Podczas, gdy hełm przechodził przez swoje ostatnie fazy washowania i wymiany antenki, zabrałem się za płytki na kamizelkę:
Image

Chyba każdy to widział w swoim życiu...

Image

Mając babcię krawcową, problemu "a kto mi uszyje kamizelkę?" praktycznie nie miałem.
I tak to wyglądało po pomalowaniu, washnięciu i przyrzepowaniu płytek: (pistolet, jaki widać na zdjęciu, był zrobiony "na szybko" na bazie jakiejś chińskiej podróby. Był to ten sam model, jaki ma Yuri [lub jego podróba :P ].).
Image

Słit focia robione smartfonem (więc sorry za jakość):
Image



Mając buy'ce i kamizelkę w stanie OK, zająłem się bronią.
Zdecydowałem się na podwójne Westary-35:
Image

Fragmenty białe zostaną pomalowane na ciemny szary:
Image

Jednocześnie zabrałem się za karwasze. Zdecydowałem się na customy, gdyż Fettowskie działają głównie w oparciu o jego jetpack, a ja takiego nie posiadam i posiadać nie zamierzam. Na razie mam z nich tyle zrobione:
Image

Image

W lewym kom'rk'u zamontowałem stary telefon dotykowy typu Samsung Avila. Natomiast te końcówki zewnętrznych luf w prawym to fragmenty kranu. Oba karwasze będą pomalowane na czerwono.
Parę dni temu zabrałem się też za pancerz na ramiona.
Image

Są już pomalowane pierwszą warstwą na szaro, lecz farba właśnie schnie, więc fotki wstawię za parę dni.
Oprócz tego, mam z PCVki wycięte, wygięte i pomalowane wszystkie płytki na nogi oraz najajnik. Rzepy do części parzystych są w procesie bycia przyszywanym przez babcię-krawcową do kombinezonu.
Image

Natomiast najajnik mam już zrobiony. Rzepy na "trójkąciku" + pas podtrzymujący całość.
Image

OK, to na tyle z tego, co mam zrobione i aktualnie robię.
Posiadam dużą czerwoną pelerynkę, lecz czeka ją jeszcze jakiś battle damage, oraz girth belt, który jednak na razie wygląda jak zwykły splot kilku sznurków na płasko.
W najbliższym czasie (czwartek lub piątek) powinny już być gotowe nogi (oprócz washu), więc wstawię zdjęcia, gdy to się stanie.
A póki co, to mnie czekają jeszcze kabury, ładownice, dokończenie karwaszy 13, girth beltu, no i muszę w ogóle kupić buty. A w nieco dalszej przyszłości planuję zdobyć skądś miecz i zrobić Verp'a.
OK, to by było na tyle. Vor entye za uwagę. T
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Ozzik » 22 Paź 2013, 22:04

Na moje oko powinieneś bardziej zniszczyć tą zbroję, a przynajmniej hełm to może ukryć niedoskonałości w szlifie (po wycięciu grzebienia z mojego kubła musiałem zaszpachlować dziursko, jako, że efekt był niesatysfakcjonujący to porysowałem go "troszkę") Ładne płytki ale zbyt nowo-wyglądające. Witam kolegę z DW poza tym, dogadasz się ze mną i Araxussem. Jak widać idea telefonu w karwaszu rozprzestrzenia się T.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Delta13 » 22 Paź 2013, 22:46

Zacznę od tego co napisałeś w temacie Kala. Zakładając zbroję z plecami Fett-ów trzeba mieć ściągany albo obojczyk albo plecy, inaczej się nie da zwłaszcza jeśli mają być spasowane. Teraz płytki, schludne ale wyglądają jak pryśnięte podkładem i czekające na kolor. Trochę pobrudź, bo na obicia trochę późno. Kamizelka z płytkami naprawdę dobra, choć mogła by być bardziej wypchana lub dopasowana bo nieco wisi na Tobie. Buy'ce natomiast bardzo odbiega od całości, nie wiem jakiej metody użyłeś, ale powierzchnia jest zbyt nie doskonała, do prze-szpachlowania i przeszlifowania. No i dlaczeo wizjer jest taki matowy na zdjęciach? A no i Westary, bardzo solidnie zrobione. Podstawą jest drewno, mam rację?
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Vassk » 22 Paź 2013, 22:50

Nie wiem ile masz lat, ale wydajesz się być jeszcze całkiem młodym kolesiem (zakładam, że jeszcze przed trzydziestką co? xD ) dlatego chciałbym ci pogratulować! Twój kubeł, mimo iż niepozbawiony wad jest całkiem ok. Co prawda wygładzenie powierzchni by mu nie zaszkodziło ;p ale jest nieźle. Reszta też spoko. Malowanie całkiem ok, chociaż brakuje tu trochę zniszczeń, jakichś przetarć tak jak powiedzieli już Ozzik i Delta. Nakolanniki trochę za chude jak na mój gust, przydałoby się je pogrubić jakoś. No i osłonę na szyję byś sobie skombinował czy cuś ;p
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Krayt » 22 Paź 2013, 23:45

Vor entye za odpowiedzi.
Ozzik -> Spróbuję, tak jak mówisz, podniszczyć trochę hełm. Jeśli to się nie uda, to pójdę z tym, co radzi Delta, czyli zaszpachlowanie, wyszlifowanie i malowanie jeszcze raz. Co od płytek, to też im dam, zgodnie z Twoją radą, jakiś battle damage.
Delta13 -> Szparka między kołnierzem a plecami wynosi dokładnie 5 cm w miejscu najszerszym, więc moim zdaniem nie jest aż taka straszna.
Image
Sorry za jakość ale zdjęcie robione dosłownie parę minut temu smartfonem.
Natomiast co do kamizelki, to na kombinezonie nie będzie tak wisiała, próbowałem. ;)
Co do wizjera, to chyba tylko zdjęcia, użyłem metody plexi z antyramy + folia przyciemniająca.
A Westary to vor'e, są zrobione z PCV w całości.
Vassk -> dokładnie dwa razy młodszy od trzydziestki ;). Vor'e za komentarz, całość zbroi jest z PCV 3 mm (oprócz buy'ce). A na szyję to jeszcze pokombinuję ;)
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Kal Ashi » 23 Paź 2013, 02:58

Kurcze vod, nawet nie wiesz jak mi pomogłeś tym zdjęciem obojczyka :mrgreen: . 13 jaka ma być max. odległość? Zasada kciuka? Czy może być więcej?
Image

Jestem tylko twoim snem.... złym snem.
Kal Ashi
a.k.a. goor`verd
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Rybnik
Posty: 1329

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Delta13 » 23 Paź 2013, 11:15

Może być od zera do kciuka. Chociaż na tym zdjęciu które jest w twoim temacie (Temura w zbroi z przodu i z tyłu) płyty są rozstawione znacznie szerzej, i tam proporcjonalnie ta szpara jest większa. Ale radził bym dopasować mniej więcej do reszty odstępów. A tu Krayt ma znowu trochę za płaskie te skrzydełka i odstają nieco przy ramieniu. Wiesz co... Zaraz założę swoją kamizelkę z plecami i obojczykiem, zrobię zdjęcia obu i wrzucę w temacie o JF :wink:

No proszę a wydawało mi się że widzę strukturę drewna. A pasowałeś już do siebie nogi? Bo o ile nie jesteś dość wysoki to obawiam się że płytki będą o siebie zawadzać. Coś nie tak jest z tymi planami.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Kal Ashi » 23 Paź 2013, 11:24

Image

Krayt a jak byś je jeszcze bardziej położył na ramiona, jest taka możliwość? a plecy podciągnął trochę do góry... był by mniejszy odstęp a skrzydełka mógłbyś docisnąć do kamizelki.... chociaż masz już pomalowaną i może być problem z podgrzaniem.
Ostatnio edytowany przez Kal Ashi, 23 Paź 2013, 12:27, edytowano w sumie 1 raz
Image

Jestem tylko twoim snem.... złym snem.
Kal Ashi
a.k.a. goor`verd
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Rybnik
Posty: 1329

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Araxuss » 23 Paź 2013, 11:47

Doskonały czy nie, Podoba mi się ten pancerz. I jest z Death Watch :) fajny design - wygląda jak połączenie Jastera Merrela i DW z TCW.
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Michet » 23 Paź 2013, 15:49

Wygląda naprawdę nieźle, i kamizelka też całkiem spoko ; )
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Krayt » 23 Paź 2013, 16:45

Vor'e za odpowiedzi. ;)
Wieczorem wstawię zdjęcia battle damage'a na płytkach na kamizelce.
A póki co, to:
Kal -> Nie ma za co ;) Chociaż nie jest to efekt, do jakiego dążyłem, ale przynajmniej są bardziej równoległe względem siebie niż po pierwszym wygięciu. A tutaj zdjęcie kamizelki, tak jak naturalnie na mnie leży + pelerynka:
Image

Peleryna jeszcze nie jest ani odpowiednio poturbowana, ani materiał nie jest odpowiednio przyciemniony, zdjęcie jedynie pokazuje, jak na mnie leży.
Delta -> problem w tym, że jak skrzydełka na plecach się zagnie, to jeszcze bardziej się straci tą względną równoległość pleców do obojczyka. Tobie jednak plecy leżą bardzo ładnie, muszę przyznać.
A co do nóg, to przy wstępnym przymierzaniu, płytki leżą w odstępach kciuka - dwóch palców. Korzystałem z templatów WoFa do Jango Fett'a.
Araxuss -> Vor entye. Właśnie takie miałem zamierzenia przy jego budowie, ;)
Michet -> Vor'e, ner Vod.
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Krayt » 23 Paź 2013, 21:37

Zgodnie z obietnicą, wstawiam zdjęcia tego, co zdołałem do tej pory zrobić z napierśnikiem.
Z flashem:
Image

Bez flasha (według mnie o wiele lepsze zdjęcie, wygląda zdecydowanie bardziej tak jak na żywo):
Image

Przybliżenie:
Image

Gdy srebrna farba wyschnie, czeka mnie jeszcze jakiś wash, oraz, przede wszystkim, osmolenia wokół wklęśnięć.

A tutaj jeszcze parę zdjęć tego, jak kamizelka normalnie na mnie leży, bez pelerynki. Nie za bardzo da się podciągnąć plecy do góry (po prostu spadają z powrotem do takiego położenia):
Image

Zdjęcia kombinezonu z przyłączonymi do niego płytkami wstawię w piątek, gdy mi ba'buir przyszyje rzepy.
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Dinuirar » 23 Paź 2013, 21:40

Z jakiego materiału jest Twoja kamizelka?

Btw, postępy w pancerzach mi przypominają, że powinienem dorobić kilka ładnych płytek do swojej 'gam, zrobić nowe karwasze etc.
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Vassk » 23 Paź 2013, 21:51

No po podniszczeniu wygląda to lepiej :wink: Ponawiam pytanie Dinuirara - z czego ta kamizelka? wygląda mi na skaj, ale mogę się mylić. No i czy nie jest aby za szeroka dla ciebie? Bo mi na taką trochę wygląda...
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Ozzik » 23 Paź 2013, 21:57

Ładnie to wygląda, podniszcz jeszcze troszkę brzegi i będzie ok.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Delta13 » 23 Paź 2013, 21:57

Taka rada na przyszłość. Malowanie uszkodzeń "do metalu" poprzez nałożenie srebrnej farby na lakier wierzchni wygląda nie naturalnie. Lakier zawsze ma jakąś grubość, co za tym idzie inaczej położy się weathering (AKA wash) na krawędziach takiego uszkodzenia z metaliczna warstwą pod spodem a inaczej na wierzchu. Na wierzchu niestety mniej realistycznie. Druga sprawa, zauważ jak u Kala rysy i obicia wpływają na lakier dookoła. Tak precyzyjne uszkodzenia zdarzają się dość rzadko, no ale to jest taki detal. Mogłeś się pobawić przetarciem czerwieni do szarości i ewentualnie do metalu. Masz też odrobinę niefortunny kolor podstawowy bo metal nie kontrastuje z nim a co za tym idzie nie widać tych drobniejszych zadrapań. Ale to pewnie zdarzało się i w uniwersum, ot taka obserwacja.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Krayt » 23 Paź 2013, 23:04

Kamizelka jest ze skaju, a dokładnie http://allegro.pl/sztuczna-skora-ekoskora-skaj-trzy-rodzaje-59-kol-i3618188254.html, S srebrny.
Vassk -> vor'e, kamizelka pójdzie na (dosyć szeroki) kombinezon, a nie na czarny T-shirt, więc jeśli chodzi o szerokość, to moim zdaniem może być.
Ozzik -> vor entye, skoro tak mówisz, to podniszczę jeszcze trochę brzegi.
Delta ->
Delta13 napisał(a): Mogłeś się pobawić przetarciem czerwieni do szarości [...]

O, dobra rada, vor'e, o tym nie pomyślałem, zrobię to jutro przy podniszczaniu brzegów. A na temat tego, że rysy są wąskie, to akurat było celowe, a powód to praktycznie sam napisałeś - srebrna farba nie wygląda świetnie na wierzchu, więc większość mam w wyżłobieniach, śladach po cięciu mieczem/nożem. A poza tym, osobiście mi ten aspekt akurat nie przeszkadza. Ale vor entye za radę, będę wiedział przy następnym 'gamie żeby robić metodą Kal'a, bo to rzeczywiście lepiej wychodzi.
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Radok » 23 Paź 2013, 23:20

Ładnie to wszystko u Ciebie wygląda. Jednak chyb a nikt nie zwrócił na to uwagi (albo mi się w oczy nie rzucił) ale coś mi nie pasuje w twoich płytach. Kształt jest dobry, ale wygiąłeś je w jednej płaszczyźnie. Zazwyczaj płyty napierśnika "piórami" były lekko zagięte lekko w dół (jak u Delty, Kal'a i reszty Vode). czyli zazwyczaj zagina się je w dwóch płaszczyznach. Zresztą dość często o tym na forum wspomina Merr-Sonn.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Krayt » 23 Paź 2013, 23:31

Dzięki za odp. , ner Vod.
Masz rację, płyty są w większości wygięte w 1 płaszczyźnie. Gdy je wyginałem, jakoś tak mi lepiej pasowało, ale to się da łatwo naprawić. Spróbuję jeszcze raz jak to by wyglądało po delikatnym wygięciu w dół, bo patrząc na resztę Vode to rzeczywiście dodaje to efektu 3D.
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Ozzik » 24 Paź 2013, 00:42

Weź jeszcze Krayt lekko podgrzej i wyprostuj górę, miałem ten sam problem co ty, i wygięcie dołu i wyprostowanie lekkie góry sporo daje.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Kal Ashi » 24 Paź 2013, 06:43

Krayt... spróbuj zeszlifować papierem ściernym wodnym ja tak robiłem z szarym na torsie, jest jedno ale... farba powinna być w miarę świerza... malowana pędzelkiem.
Image

Jestem tylko twoim snem.... złym snem.
Kal Ashi
a.k.a. goor`verd
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Rybnik
Posty: 1329

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Adenn Tor » 24 Paź 2013, 08:24

Naprawdę świetny projekt i wykonanie ( choć symbol Straży Śmierci mnie drażni, ale tak to świetny beskar`gam).
"Tam gdzie giną słowa zaczynają się czyny"
Image
Adenn Tor
a.k.a. Adenn Tor
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Twierdza: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Posty: 198

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Roach » 24 Paź 2013, 09:13

Krayt -> moje zdanie co do nowości już znasz :) Chciałbym jednak podziękować na forum publicznym babci Krayta, za uszycie kamizelki, przeszycie kostiumu i doszycie rzepów. Bez niej byłoby krucho, bo jestem łysy jeśli chodzi o kwestie szycia. :) Dobrze mieć Vode w odległości 10min busem :)
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Krayt » 24 Paź 2013, 16:53

Vor'e za odp., zdjęcia wstawię wieczorem, jak wygnę napierśnik i dodam battle damage.
Kal -> farba jest malowana pędzelkiem, więc spróbuję.
Adenn Tor -> vor entye, ale aliik akurat mi się podoba, ze względów ideologicznych. ; :P
Roach -> Mam już u siebie kamizelkę i kombinezon, więc jak będziesz miał czas, to wpadnij ją odebrać i zobaczyć postępy na żywo ;)
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Kal Ashi » 24 Paź 2013, 17:07

U mnie to wygląda mniej więcej tak, ale ja mam podkład i potem pierwsza farba to chrom
Image
Image

Jestem tylko twoim snem.... złym snem.
Kal Ashi
a.k.a. goor`verd
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Rybnik
Posty: 1329

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Krayt » 24 Paź 2013, 22:35

Niestety, internet w kompie mi siadł parę godzin temu, więc nie mam jak dodać zdjęć. Ale zrobię to gdy tylko net wróci, czyli prawdopodobnie jutro. Piszę ten post ze smartfona.
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Krayt » 25 Paź 2013, 22:21

Ok, net wrócił, kamizelka podniszczona i osmolona gdzie trzeba (vor'e jeszcze raz za pomysł, Kal - choć zamiast gąbki użyłem ściereczki, jakoś mi lepszy efekt wychodził), a skrzydełka napierśnika lekko wygięte. Jednak się zdecydowałem na lekki efekt schodzenia farby a la Kal, po małej próbie uznałem, że to tak źle nie wygląda, farbki modelarskie kryją cienką warstwą. A więc parę zdjęć:
Image

Image

Image

Image

Oprócz tego, pierwsze zdjęcia Girth Beltu jeszcze w fazie produkcji:
Image

Image

Papierem ściernym wodnym jeszcze nie szlifowałem, może jutro to zrobię. Jutro lub pojutrze powinny się też pojawić zdjęcia nóg - przymierzałem to co mam dzisiaj, nic na siebie nie zachodzi, jest pod tym względem ok.
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Delta13 » 25 Paź 2013, 23:54

Nad tymi uszkodzeniami musisz jeszcze trochę popracować. Jeśli mają to być osmolenia to powinny być znacznie ciemniejsze. Teraz nie różnią się od pozostałego brudu. Te rozcięcia w gwiazdkę w zagłębieniu też są bardzo nienaturalne. Ale sznuropas ładny
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Rate » 26 Paź 2013, 12:11

Podziwiam Twoje skille. Świetnie Ci idzie vod ;)
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Kal Ashi » 26 Paź 2013, 14:18

Tylko nie przesadź jak ja :mrgreen: , te są faktycznie ciut jasne i nawet chryzantema ( jak to Jok'u nazywa) ci wyszła.
Image

Jestem tylko twoim snem.... złym snem.
Kal Ashi
a.k.a. goor`verd
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Rybnik
Posty: 1329

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Krayt » 28 Paź 2013, 22:55

Vor'e za odpowiedzi. Poprawiłem osmolenia, są teraz zdecydowanie ciemniejsze. Co do Girth Beltu, to powinien być jutro albo pojutrze gotowy, to wstawię zdjęcia. Mam też już w domu płytki na nogi, jutro wstawię zdjęcia battle damage'a, jaki na nich umieszczę (w podobnym stylu do reszty - tzn. otarte krawędzie, tu i tam większe rysy, może jakiś ślad po strzale na udzie).
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Haal » 28 Paź 2013, 23:09

Woooooow. Wielki szacunek za takie postępy i zapał do pracy! Powodzenia w dalszych etapach! :)
Chciałbym mieć tyle czasu, żeby wziąć się za zbroję, alter ego i za ten milion opowiadań, na który mam pomysły... :(
Plany, same plany. A przydałoby się już zacząć coś robić...
Haal
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Warszawa
Posty: 102

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Krayt » 28 Paź 2013, 23:16

Vor entye, Ner Vod. A czasu to i mnie brakuje na 'gam :(
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Krayt » 30 Paź 2013, 00:17

Ok, wrzucam parę fotek aktualnych postępów nad nogami. Jako że miałem ostatnio dosyć mało czasu, to zdołałem dać battle damage jedynie na cztery płytki, tj. udka i kolana. Jutro dam na nogi & najajnik resztę battle damage'a (jak będę miał czas) i dam zdjęcie Girth Beltu, który aktualnie przebywa u babci-krawcowej.
Image

Image

Image

Wash oczywiście jeszcze nie dodany, to też spróbuję zrobić jutro. :)
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Beskar'gam Krayt'a

Postprzez Jok » 30 Paź 2013, 15:36

Chciałem pierw skrytykować malowanie ale te z ostatniego postu wyglądają zdecydowanie lepiej :)
Jok
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 206

Następna

Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron