Zbroja Jag'a

Nasze projekty, pomysły, itd odnośnie robienia zbroi, oraz reszty osprzętu.

Moderator: KEDIN

Zbroja Jag'a

Postprzez Nayc cuyir jag » 27 Lip 2019, 22:49

Hej wszystkim! To mój pierwszy post na Manda'yaim więc proszę o wyrozumiałość ^^

Postanowiłem wziąć się do roboty i zgodnie z postanowieniami zrobić zbroję Mandalorianską. Mimo, że moje doświadczenie w cosplayu jest nikłe - liczę na to, że zarówno z moim zacięciem jak i z waszą pomocą uda mi się wykonać pancerz godny Mandalorian.

Założenia:
Założenia mojej zbroi są takie: Ma to być zbroja typu "Heavy Mando" a dokładnie połączenie zbroi Clone Troopera z Mandaloriańskim Beskar'gamem.

Większość części będzie drukowana w 3D przy użyciu drukarki (najpewniej) Alfawise U20 plus, którą zamierzam kupić niedługo. Widziałem na forum, że jeden z Was zrobił parę rzeczy z druku 3D do zbroi i ma to zastosowanie w praktyce :D
Zbroja, będzie się składać z nóg, rąk oraz pasa od Clone Troopera, natomiast hełm, napierśnik oraz karwasze będą od zestawu Mandaloriańskiego.
Do tego marzy mi się działający Z6 Rotary Blaster, od którego, jak i do Mando hemu z daszkiem - mam już pliki 3D.
Płytki pancerza Mando będą wykonane najpewniej z 5mm PCV i formowane na gorąco (macie może pliki do tradycyjnej zbroi Mando do ksero?)
Pod spód zbroi użyje najpewniej kombinezonu do nurkowania, który jest używany w zbrojach Trooperów albo czarnego kombinezonu (zobaczę co będzie lepsze)
Oczywiście pod płytki napierśnika kamizelka wykonana z czarnego, grubego materiału. Płytki napierśnika i naczepione na nią przy użyciu rzepów.

Generalnie inspiracja bardzo tą oto zbroją:


Oczywiście kolory zupełnie inne, nie wiem jeszcze jakie ale to nie czas by myśleć o takich szczegółach :p

Co myślicie? Jakieś wskazówki albo porady? [T] [T]
Nayc cuyir jag
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 7

Re: Zbroja Jag'a

Postprzez Merel » 27 Lip 2019, 23:12

Co do druku 3d to super sprawa, tylko uważaj na wymiary, żeby miało ręce i nogi. Oix zrobił taki hełm, że w nim zmiescilby się jeszcze jeden :lol:

Co do konspektu hybrydy to na prawdę bardzo mi się podoba ten pomysł. Będzie kolejna unikatowa zbroja (też nie będę miał tradycyjnej tylko bardziej "heavy")

Co do pianki to WYDAJE MI SIĘ, że mimo idealnego dopasowania i Super prezencji na konwentach możesz się zagotować w niej, lepiej wg mnie dac normalny kombinezon koloru czarnego. Pamiętaj, musisz się w tym czuć komfortowo.

A tu ner vod masz szablony, wybierz kategorię którą Cię interesuje, pobierz i drukuj. Z tych templi sam korzystam przy robieniu mojego pancerza. Polecam.

http://mandalorianmercs.org/get-involve ... templates/

Powodzenia i czekam na relacje z warsztatu :wink:

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Jag'a

Postprzez Arakh Ha'an » 29 Lip 2019, 02:11

Na zdjęciu między płytami są miejscami zbyt małe odstępy - tzw. reguła kciuka zapewnia prawidłową separację, co potem przekłada się na dobrą ruchliwość :)

Szablony mają to do siebie, iż są tylko w trzech rozmiarach - zatem przed rozpoczęciem wycinania lepiej je najpierw przymierzyć do siebie, zrobić zdjęcie i pokazać, czy dobrze leżą ;)
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Jag'a

Postprzez Mahiyana » 29 Lip 2019, 11:41

No i super :D
Czekamy na efekty!
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zbroja Jag'a

Postprzez Merel » 29 Lip 2019, 23:19

Arakh- to jest zdjęcie pogladowe. Jestem pewien, że chłopak zrobi lepsza zbroję :D

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zbroja Jag'a

Postprzez Arakh Ha'an » 29 Lip 2019, 23:21

That's the spirit :like :mytho (T)
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Zbroja Jag'a

Postprzez Nayc cuyir jag » 07 Paź 2019, 20:30





W końcu up date. Drukarka prezentuje się POTĘŻNIE. Pole robocze 40x40x50 cm więc w praktyce mogę drukować hełmy mando w całości :p Wydruki po miesiącu wychodzą z dobrą jakością. Został zakup bądź zdobycie plików STL no i druk. Na sam najpierw machnę słynny DC-17m bo coś mnie kusi ^^
Nayc cuyir jag
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 7


Wróć do Beskar'gam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron