[M'y, B] Cisza po burzy (Hash)

Moderator: KEDIN

[M'y, B] Cisza po burzy (Hash)

Postprzez Gajowy » 29 Lis 2013, 14:53

http://www.mandayaim.com/a384,Cisza_po_Burzy

Nie jest to może absolutna nowość jeśli chodzi o fanfiki, tym bardziej jednak zasługuje na uwagę.
Najlepiej zacznijcie czytać od tego momentu, darując sobie resztę mojego komentarza, i sami odkryjecie o co chodzi.

Krótkie opowiadanie, na którego przeczytanie nie potrzeba więcej czasu niż podróż pociągiem z Gniezna do Torunia. Mimo swojej objętości znajdziemy tam zarówno Mandalorian, walkę, pot, łzy i krew; odpowiednio umiejscowione ostre słownictwo; mando'a w dawce która nie powinna zabić, ale i nie ogranicza się do wyświechtanego "ner'vod", czy "oya". Są emocje i są uczucia... Co ciekawe, żadna z postaci nie użala się nad swoim losem.

Pod względem literackim skonstruowane zgrabnie i niebanalnie, czyta się naprawdę przyjemnie.

<!SPOILER------!>
Najbardziej podobały mi się sceny narastającego napięcia między bohaterami, od spokojnego pytania, przez bluzgi, po niemalże rękoczyny. Bohaterowie to kawał sukinkotów, myślę że odpowiednio reprezentują Mandalorian. <!SPOILER------!>
Choć Hash czerpie garściami z tego co wypracowała Karen (za którą raczej nie przepadam) z chęcią sięgnę po jej kolejne opowiadanie. Zapewne przy okazji kolejnej podróży...
It is good to restore the natural order of things after a period of such disarray, don't you agree?
I już my - weterani tylko / Nie pojmujący co się dzieje...
Gajowy
a.k.a. Kurs`ika
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Łódź / Toruń / Piotrków Trybunalski /
Posty: 1459

Re: [M'y, B] Cisza po burzy (Hash)

Postprzez hashhana » 01 Gru 2013, 16:45

Nie wiem, co mnie bardziej zaskoczyło: to, że ktoś to przeczytał, czy to, że jeszcze ci się chciało komentować xDDDD

Dzięki za opinię, bardzo mi miło : )
Zabij człowieka - będziesz mordercą.
Zabij miliony - będziesz zdobywcą.
Zabij wszystkich - będziesz bogiem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kuj żelazo, okute serce nie pęka (T. Miciński)
hashhana
a.k.a. Uur
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Posty: 368


Wróć do Opowiadania

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron