Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

...spod znaku Star Wars

Moderator: KEDIN

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez X-Yuri » 20 Paź 2015, 05:38

Image

A tu spoko kadr z trailera : d
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Vassk » 20 Paź 2015, 09:49

Fajnie, ale jeszcze lepiej by było gdyby nawiązania do mando nie skończyły się na kyr'besie ;)
PS Jakoś ten trailer nie powalił mnie na łopatki, to już poprzednie były lepsze. Nic specjalnego jak dla mnie.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Radok » 20 Paź 2015, 11:10

Trailer niezły, choć za pierwszym razem faktycznie na łopatki nie powalił.

Pojawia się kilka ciekawych kwestii:
SpoilerCzy Finn to dezerter, a może agent Imperium (czy tam Nowego Porządku) - co swoją drogą mogłoby być ciekawym zwrotem akcji niż kolejny zły-nawrócony? Skąd ma tą kurtkę po lądowaniu na pustynnej planecie? A może to ona ma być owym tajemniczym agentem Leii ??
Czy nowa Gwiazda Śmierci ma atmosferę? i Jak tak to czy First Order dorobił się strzelającej stacji kosmicznej z powierzchnią zdatną do użycia (lecz utrzymaną w lodowych klimatach)?? Nowa Gwiazda Śmierci strzela na czerwono?
Gdzie jest główny antagonista grany przez Andy'iego Serkis'a (postać stworzona przy pomocy CGI, której to głos w pierwszym teaserze słyszeliśmy), a na plakacie widnieje jego nazwisko.
W pewnym momencie widać Kylo w towarzystwie zakutych w czerń ludzi (czy ja tam w tle wodze wizjer T, a może to komandosi FO???
Gdzie jest Max Von Sydow???
Koniec Spoilera

Tyle pytań, tyle wątpliwości i jeszcze dwa miesiące...

Mam wrażenie, że trailer więcej ukrywa niż pokazuje. Mam wrażenie, że w kinach będziemy mile zaskoczeni - OBY!!!
Ostatnio edytowany przez Radok, 21 Paź 2015, 09:43, edytowano w sumie 1 raz
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez KatharSiS » 20 Paź 2015, 16:47

Ja też na początku myślałem, że to mando są w składzie rycerzy Ren! :D Ogółem mi się trailer bardzo podobał D:
KatharSiS
a.k.a. Void
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Katowice
Posty: 586

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Urthona » 20 Paź 2015, 17:24

Radok napisał(a):Skąd ma tą kurtkę po lądowaniu na pustynnej planecie? A może to ona ma być owym tajemniczym agentem Leii ??


Znaczy kurtka? No mogłaby być agentem :D :D
Warriors must take pleasure in even the slightest of benefits, because death is ever our companion.
- Tal'dira to Wedge Antilles
Urthona
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Miejscowość: Wrocław
Posty: 256

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Radok » 20 Paź 2015, 17:27

:P Literówka... Ale fakt kurtka jako agent by pozamiatała :D
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Mahiyana » 20 Paź 2015, 20:51

Unikając spojlerów stwierdziłam, że podaruję sobie ten zwiastun ^^
A bilety do kina na premierę minutę po północy już kupione <3
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Gajowy » 21 Paź 2015, 02:48

Trailer ma wbrew pozorom mało spoilerów, w przeciwieństwie do wielu wypowiedzi tutaj! :twisted:
Oznaczajcie proszę swoje wiadomości - nie którzy nic nie wiedzą o filmie, i chcą by tak zostało do grudnia :P

Bilety oczywiście kupione, premiera w Poznaniu.

Trailer rano wydawał mi się... Przeciętny. Ale potem, w ciągu dnia, nie mogłem powstrzymać od obejrzenia go kilkukrotnie :D Może po prostu w końcu dotarło do mnie że w kinie będą nowe GWIEZDNE WOJNY. Jak ja wytrzymam do grudnia - nie wiem.

I moim zdaniem im mniej Mandalorian w ep. VII, tym lepiej. Zwłaszcza że wszyscy dobrze wiemy, że to środkowe filmy są tymi w których pojawiają się T-wizjery :P
It is good to restore the natural order of things after a period of such disarray, don't you agree?
I już my - weterani tylko / Nie pojmujący co się dzieje...
Gajowy
a.k.a. Kurs`ika
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Łódź / Toruń / Piotrków Trybunalski /
Posty: 1459

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez X-Yuri » 21 Paź 2015, 07:33


< 3
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Ijaat Intari » 21 Paź 2015, 19:30

Z powodu braku czasu dopiero teraz byłem w stanie go zobaczyć. Kika ujęć myśliwców i już mokro w gaciach *-* bielizna do wymiany tyle w temacie :mrgreen:
Ijaat Intari
a.k.a. DELTA 38
Mando'ad
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Będzin
Posty: 348

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Araxuss » 22 Paź 2015, 02:46

Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Merel » 23 Paź 2015, 16:34

Moja reakcja na nowy polski zwiastun
https://www.youtube.com/watch?v=_TfnSufK9VY

To będzie epicki film ^^

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Radok » 23 Paź 2015, 22:02

Ok... Tak coś czułem oglądając trailer, ale teraz mamy potwierdzenie.

UWAGA, POTENCJALNY SPOILER!!! ale jak na moje oko całkiem miły dla nas.

LINK 1, LINK 2
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Kuel » 23 Paź 2015, 22:49

Też miałem dziwne przeczucie, przybliżałem sobie, poklatkowo próbowałem, ale widać, za słaby mam sprzęt. Jeśli to jest prawda, to uuuuuuh! Konina! :D
Szczególnie, że to jak do tej pory najfajniejsza scenka z trailera, według mnie.
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez X-Yuri » 24 Paź 2015, 08:56

Ja pozostaję sceptyczny wobec potwierdzenia ; )
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez X-Yuri » 18 Gru 2015, 07:35

Na szybko kopiuj-wklej tego co napisałem na FB:
...wychodząc z kina miałem poczucia zajefajnej zabawy i kupy frajdy z filmu oraz jakieś zastrzeżenia. Po dojściu do domu (2,5h spacerku xD) za cholerę nie pamiętam jakie to były zastrzeżenia. Ale frajda wciąż trzyma i ogromniaste podkręcenie i tak cały czas dość nakręconego przecież nerdyzmu nastąpiło. Lubię to : - )
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Vhipir » 18 Gru 2015, 09:09

A mi w sumie odwrotnie wyszło jednak... ;___;
Na radarze widać już dyskotekową planetę.
Vhipir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Poznań / Bydgoszcz
Posty: 785

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Kuel » 18 Gru 2015, 13:12

Pisać opinie na Oko!
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Savol'dha » 18 Gru 2015, 21:45

No powiem szczerze że nie nastawiałem się na coś fenomelnego. Film bardzo pozytywnie mnie zaskoczył ! Najbardziej podobało mi się wiele nawiązań do starej trylogi ^^ Więcej napiszę później bo dopiero wyszedłem z sali :p
Stay low, Go fast. Shoot first, Die last. One shot, One kill. Not luck, All skill.
Savol'dha
a.k.a. Savol'dha
Były Członek
Miejscowość: Poznań
Posty: 53

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Nomi Daar » 19 Gru 2015, 03:46

Oko będzie ode mnie na 100% ale jutro, teraz jakoś nie mogę zebrać myśli... w skrocie: dla mnie - duże rozczarowanie :(
Nomi Daar
a.k.a. Nomi
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Kraków
Posty: 95

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez KatharSiS » 19 Gru 2015, 22:44

Seller Cię przygarnie :D Przytuli, pocieszy, a na koniec zostaniesz jego uczennicą xD
KatharSiS
a.k.a. Void
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Katowice
Posty: 586

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Payback » 20 Gru 2015, 11:31

Po moim trupie...

A co do filmu, to na razie jest mi po prostu przykro.
Togoriański Mando, który zniknął między Legendami.
Payback
a.k.a. Shwarrz
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Kraków
Posty: 130

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Kuel » 20 Gru 2015, 16:40

http://www.mandayaim.com/n609,Okiem_Man ... ce_Awakens

Oto pojawił się na stronie news i artykuł z wrażeniami o filmie kilku z naszych członków.
Dziękuję tym, którzy napisali. Tych, którzy nie zdążyli zachęcam do podzielenia się w tym temacie swoimi wypowiedziami. :)
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez X-Yuri » 20 Gru 2015, 16:43

Kuel napisał(a):Dość powiedzieć, że gdy w kinie zapadły zupełne ciemności i na ekranie ukazały się pierwsze napisy, łezka się w oku zakręciła.

<żółwik> Wiem o czym piszesz. : p

Kuel napisał(a):Złapałem się na tym, że siedząc w kinie, kilkakrotnie powtórzyłem sobie „i tu skończą”, zanim faktycznie skończyli.

Znów <żółwik>

Mah napisał(a):Okazuje się, że jej kontakt z Hanem nie jest tak dobry jak w starym kanonie.

Jak dobrze pamiętam to w starym kanonie też coś takiego mieliśmy przez chwilkę - w czasie wojny z Vongami Han złapał trochę_focha po śmierci Chewiego chyba i chyba trochę polatał na własną rękę i w ogóle się powłóczył - słabo znam ten okres NEJ.

Mah napisał(a):Pojawia się też problem Bena, który był przecież synem Luke'a i Mary a nie Hana i Lei.

A jaki to konkretnie problem? : P Pierwszy raz o Benie słyszymy w kontekście Lei w sumie, jej ostatnią nadzieją jest itd - skoro mają chłopaka to imię pasuje. ; d

Mah napisał(a):a potem jeszcze drżącymi rękami pisać recenzję, do tego stopnia, że prawie żadne słowo nie jest napisane poprawnie

Ojj ta. Ojj ta. : P

Nomi napisał(a):Pierwszy raz jak Snoke się pojawił przeraziłam się że jest tak wielki i odetchnęłam z ulgą jak się okazało że to holo.

Kolejny <żółwik>, tym razem z Nomi ; p

Nomi napisał(a):(Pomijając wątek „kuszy” Chewiego, który mimo że śmieszny, miałby sens w może VI epizodzie, a nie po 40? 50? latach znajomości z Wookiem!)

O, kolejny <żółwik>. Wspominałem o tym w jednej z gg-rozmów po-filmowych ale w czasie pisania swojej opini mi to kompletnie już umkneło.

Nomi napisał(a):Ja jednak zacytuję smajlusha, który napisał na Bastionie „z zadowoleniem zauważam, że lepsza kontynuacja filmów stoi u mnie na półce” i wracam teraz do „Gwiazdy po Gwieździe” :)

Ja od obejrzenia filmu do pisania tych słów zdążyłem przetrawić (tłumaczenie w ramach jednego projektu, korekta i skład w ramach innego) już dwa spore legendo-kawałki : d I w sumie wypadałoby przeczytać w końcu całą NEJke - z okresu bardziej-post-endor przeczytałem właściwie wszystko poza trzema YJK ostatnimi i właśnie pierwszą połową NEJ... warto by dokończyć poznawanie okresu który jest najbardziej legendarny obecnie : )

Maggy napisał(a):Wyszukiwanie elementów Mando powiodło się. Mandalorianin (Boba) za Kylo w scenie na deszczu.

Dalej pozostaję sceptyczny w tej materii! : d


Ps. 9 oków, ładnie, jak na speed z terminem i w ogóle : - )
XYuri napisał(a):Pierwszy film od Disneya jechał na dużym sentymencie do klasycznej trylogii ale także zaoferował przyzwoitą dawkę miodności sam w sobie

<żółwik>
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Mahiyana » 20 Gru 2015, 17:22

ad Yuri 1
Ale tu to nie wyglądało na "chwilkę" tylko na jakieś dłuższe problemy.
ad Yuri 2
Problem jest taki, że wystarczyłoby zmienić jedno imię i już bylibyśmy lata świetlne bliżej do starego kanonu...
ad Yuri 3
Jeszcze na dodatek przy zgaszonym świetle musiałam pisać -.- Stawiam, że w moim tekście dalej są błędy XD

A tak swoją drogą czy tylko dla mnie zaskoczeniem było, że SpoilerPhasma to kobieta Koniec Spoilera? Nawet nie wiem czy to spojler, bo odnoszę wrażenie, że dla wszystkich w jakiś sposób było to oczywiste, a co najmniej nie zaskakujące. Było coś o tym mówione przed filmem? Unikałam wszystkich wzmianek jak tylko mogłam to mogło mi to umknąć ^^''
Ostatnio edytowany przez Mahiyana, 20 Gru 2015, 19:36, edytowano w sumie 1 raz
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Nomi Daar » 20 Gru 2015, 18:21

Mahiyana napisał(a):Ale tu to nie wyglądało na "chwilkę" tylko na jakieś dłuższe problemy.'

@Mahiyana i Yuri - co do spraw miedzy Hanem i Leią też mi się to od razu skojarzyło z NEJką i włóczeniem się po galaktyce i mini fochem na wszystkich, ale też rozumiem punkt widzenia Mahiyany. W sumie to jestem ciekawa jaką historię nam do tego dopowiedzą. Może powodem oddalenia Hana od Lei będzie właśnie (spoilerujemy w tym temacie czy nie? ;p ) Spoilerprzejście Bena na CSM Koniec Spoilera .

Mahiyana napisał(a):Problem jest taki, że wystarczyłoby zmienić jedno imię i już bylibyśmy lata świetlne bliżej do starwgo kanonu...

Popieram! Mogli wybrać jakiekolwiek imię, ale oczywiście znów chcieli nawiązać do ST i Obi-Wana. Bo raczej to było ich zamiarem, nie sądzę żeby mieli pojęcie że w EU Ben to syn Luke'a i Mary.

Mahiyana napisał(a):Nawet nie wiem czy to spojler, bo odnoszę wrażenie, że dla wszystkich w jakiś sposób było to oczywiste, a co najmniej nie zaskakujące. Było coś o tym mówione przed filmem?

Ja byłam w miarę na bieżąco z wszystkimi ploteczkami filmowymi i był duży szum wokół tego, że (w razie czego spoiler? ;p )Spoilerbędzie ją grać właśnie Gwendoline Christie, z Gry o Tron ORAZ z wielkim oburzeniem fanów spotkała się jej wypowiedź, że jest zachwycona możliwością grania pierwszej "przeciwniczki-kobiety" Koniec Spoilera
Nomi Daar
a.k.a. Nomi
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Kraków
Posty: 95

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Mahiyana » 20 Gru 2015, 19:44

W sumie święta idą i będę miała chwilę żeby coś poczytać, więc gdzie pojawiają się informacje na temat losu związku Hana i Lei? Widzę, że mam braki w temacie to chętnie nadrobię ( a jak jeszcze przez książkę się Boba przewinie to już w ogóle byłoby świetnie bo można by reckę napisać ^^).

Nomi Daar napisał(a):nie sądzę żeby mieli pojęcie że w EU Ben to syn Luke'a i Mary.

Biorąc pod uwagę, że mamy takie magiczne narzędzie jak Wookieepedia nie wydaje mi się to wymówką, chociaż niestety możesz mieć rację -.-
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez X-Yuri » 21 Gru 2015, 00:17

Nomi Daar napisał(a):
Mahiyana napisał(a):Ale tu to nie wyglądało na "chwilkę" tylko na jakieś dłuższe problemy.'

@Mahiyana i Yuri - co do spraw miedzy Hanem i Leią też mi się to od razu skojarzyło z NEJką i włóczeniem się po galaktyce i mini fochem na wszystkich, ale też rozumiem punkt widzenia Mahiyany. W sumie to jestem ciekawa jaką historię nam do tego dopowiedzą. Może powodem oddalenia Hana od Lei będzie właśnie (spoilerujemy w tym temacie czy nie? ;p ) Spoilerprzejście Bena na CSM Koniec Spoilera .


Tzn., ja z samego filmu odniosłem takie wrażenie, że to właśnie był powód, że przez to poszli każde swoją ścieżką : p

Spojlery oznaczone jako spojlery są spoko. : p
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Dinuirar » 21 Gru 2015, 23:35

Byłem w sobotę wieczorem, razem z całą wycieczką :D

SpoilerFilm rzeczywiście miał zbyt podobną fabułę do Nowej Nadzieji. Jednak myślę że kolejne części będą już dużo bardziej różnić się od klasycznych epizodów, a to podobieństwo miało pewnie na celu wprowadzenie do nowej historii. Realizacja mi się podobała, ale zwórcenie się do Kylo "Ben" bardzo mnie zdziwiło, bo spodziewałem się że jest Jacenem :D Ale na pewno nie jest Sithem, Darth Bane by go wyśmiał. Hana pokazali świetnie. Chyba jest trochę "młodszy psychicznie" niż w Dziedzictwie. Koniec Spoilera
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Vassk » 22 Gru 2015, 12:33

Będąc już po 2 seansie czuję, że mogę się wreszcie wypowiedzieć na temat "Przebudzenia Mocy".
Wg mnie film jest więcej niż dobry, jest świetny. Po 10 latach czekania i budowania olbrzymiego hype'u od czasów pierwszego teaser'a, moje oczekiwania były duże, a co za tym idzie bałem się, że film im zwyczajnie nie sprosta. Na szczęście się pomyliłem :)
Fabuła? Więcej niż dobra, zwłaszcza jak na standardy Gwiezdnych Wojen. Sporo osób krytykuje TFA za wtórność w tej kwestii. "Zrzynka z Nowej Nadziei", "Wszystko skopiowali" itd. itp., mnóstwo osób pluje się o to co jest nie wadą, ale zaletą tego filmu. Zapożyczenie pewnych schematów ze Starej Trylogii sprawia, że ten film świetnie łączy nowe ze starym. Zresztą wychwalana przez wszystkich Nowa Nadzieja też nie była jakimś arcydziełem jeśli chodzi o scenariusz (i mówię to jako fan, żeby nie było). To Gwiezdne Wojny, nie oczekuje tu historii, która zmieni moje życie, tylko lekkiej i przyjemnej, na wpół baśniowej opowieści przy której zapomnę o całym świecie. I to właśnie dostałem, jest moc.
Trochę brakowało mi bardziej "epickiej" muzyki. Zwłaszcza przy ostatnim pojedynku czułem, że przydałoby się tam coś w stylu "Duel of the fates" czy "Battle of the heroes". Generalnie muzyka jest świetna ("March of Resistance" i "The jedi steps" są fantastyczne), ale mam wrażenie, że Williams powoli się wypala.
Nowi aktorzy, spisali się świetnie. Wszyscy wychwalili już Daisy Ridley, więc ja sobie odpuszczę. Dodam też, że Adam Driver zagrał moim zdaniem naprawdę ok.
No właśnie, Adam Driver, jego postać jest chyba obiektem największej ilości kontrowersji. Sporo osób twierdzi, że temu filmowi zabrakło nowego Vadera i woleliby dostać kogoś podobnego. Swoją drogą zabawne, że to ci sami ludzie, którzy narzekają na wtórności i zrzynanie ze Starej Trylogii :roll: Jak dla mnie Kylo Ren jest jedną z najciekawszych nowych postaci. Fajnie, że nie dostaliśmy kolejego Vadera, tylko kogoś kto dopiero wkracza na tą drogę, kogoś kto ciągle jest rozdarty między dobrem i złem. Ren jest bardziej "ludzki" od Vadera, jeśli wiecie o co mi chodzi. Nie panuje nad emocjami, widać to świetnie nie tylko w scenach gdzie demoluje wystrój wnętrz, ale też np. podczas przesłuchania Rey. Myślę, że ta postać mnóstwo zyska przy okazji następnych epizodów.
W zasadzie nie podobały mi się tylko 2 rzeczy - wygląda Snoke'a (coś mi w nim nie gra, ale może się jeszcze przekonam), no i te potwory (Rathtary, czy jak im tam było), które Han przewoził na swoim statku, bo wyglądały beznadziejnie moim zdaniem.
Ogólnie jestem mega zadowolony, takich Gwiezdnych Wojen mi brakowało.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez KatharSiS » 24 Gru 2015, 15:50

Zapomniałeś napisać, że Rey naprawdę ładnie biega!
KatharSiS
a.k.a. Void
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Katowice
Posty: 586

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Vassk » 25 Gru 2015, 17:03

KatharSiS napisał(a):Zapomniałeś napisać, że Rey naprawdę ładnie biega!

"Rey naprawdę ładnie biega" ;P
Następnym razem jak będziesz oglądać TFA to postaraj się zwrócić uwagę na coś więcej niż tyłek Daisy :wink:
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez Payback » 25 Gru 2015, 23:47

Mahiyana napisał(a):
Nomi Daar napisał(a):nie sądzę żeby mieli pojęcie że w EU Ben to syn Luke'a i Mary.

Biorąc pod uwagę, że mamy takie magiczne narzędzie jak Wookieepedia nie wydaje mi się to wymówką, chociaż niestety możesz mieć rację -.-


Nomi, Mahiyana... Nie zapominajmy, ze własnie na taka okazje powolano kiedyś Story Group, więc wlasciwie maja obowiązek wiedziec wiele rzeczy ;p
Togoriański Mando, który zniknął między Legendami.
Payback
a.k.a. Shwarrz
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Kraków
Posty: 130

Re: Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Postprzez X-Yuri » 26 Gru 2015, 08:43

Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Poprzednia

Wróć do Książki, komiksy, gry, seriale, filmy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron