Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

...spod znaku Star Wars

Moderator: KEDIN

Re: Epizod VII

Postprzez Dinuirar » 03 Maj 2014, 20:17

A ja nie znam żadnego z tych aktorów, ale to szczegół.
Niekanoniczność ep. VII też nie przesądza wg. mnie o tym, czy film będzie dobry. Nawet lepiej że zrobią coś nowego. Oczywiście jasnym jest, że mogą stworzyć coś beznadziejnego, ale niewykluczone że będzie to film świetny, w stylu Oryginalnej Trylogii, z fajnie przemyślaną fabułą, 'autentycznymi' charakterami postaci, miejscami mroczny.
A może będzie to aktorska wersja "TCW 60 lat później". I główną bohaterką będzie Ahsoka! I Jar Jar! I midichloriany!
Także nie jestem przekonany, czy dobrym pomysłem jest już teraz deklarować "nie pójdę na to, bo nie zgadza się z Dziedzictwem Mocy, a główny bohater to Jacek a nie Jacen".
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

Re: Epizod VII

Postprzez Haal » 03 Maj 2014, 20:56

@Radok, a widzisz wczoraj przejrzałem filmografię Von Sydowa i z filmów z nim oglądałem tylko "Egzorcystę" i nie miałem pojęcia że to on. Żeby skojarzyć skądś większość tych aktorów muszę wejść w ich filmografię, ergo: nie jest to pierwsza liga popularności. Widząc ich, nie potrafię skojarzyć ich z konkretnymi filmami a film to jedno z moich hobby. np. John Boyega, dla mnie jest zupełnie nieznany, wchodzę w filmy z nim na filmwebie i patrzę: "Atak na dzielnicę". Oglądałem, dno i kicha, kino klasy B. Wchodzę w Oscara Isaaca, patrzę: drugoplanowa rola Standarda Gabriela w "Drive". To nie są ludzie którzy rzucają się w oczy. Większość z nich nie grała głównych ról gdziekolwiek, a tym bardziej w takich blockbusterach jak SW. Nie twierdzę, że pozjadałem wszystkie rozumy, wyobraź sobie również że zdaję sobie sprawę że nie znam wszystkich aktorów, jak również z tego że ktoś inny ich zna, a ja nie. To normalne. :roll:
Na dodatek nie chodziło mi o ich umiejętności aktorskie, czy dorobek. Raczej o to, że planowano wbić do tego epizodu "gwiazdeczki" Hollywood, ludzi którzy są w większości średni aktorsko, ale ZNANI Z INNYCH DUŻYCH PRODUKCJI, niekoniecznie dobrych ale przyciągających publikę. Nie uważam też, że to źle że dali świeże twarze. To dobrze, będą mieli okazję się wykazać. Proszę, powstrzymaj się od ironicznych i mało przyjemnych komentarzy kiedy po prostu źle się zrozumieliśmy. :)
Ostatnio edytowany przez Haal 03 Maj 2014, 21:15, edytowano w sumie 2 razy
Plany, same plany. A przydałoby się już zacząć coś robić...
Haal
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Warszawa
Posty: 102

Re: Epizod VII

Postprzez Araxuss » 03 Maj 2014, 21:08

Zaczynam się do tego coraz bardziej dystansować.....
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Epizod VII

Postprzez Radok » 05 Maj 2014, 15:59

Haal napisał(a):(..) Proszę, powstrzymaj się od ironicznych i mało przyjemnych komentarzy kiedy po prostu źle się zrozumieliśmy. :)


Jaaasne już się powstrzymuję... jeszcze chwilę... zaraz się powstrzymam... O Teraz (...). Widzisz powstrzymałem się :twisted: :P hłe hłe hłe



Podobnie jak Araxuss, nabieram coraz więcej dystansu do tego co ma się pojawić. Obym się pomylił. Oby do kin trafił i zasilił Uniwersum naprawdę film wart uwagi fani. Ale boje się, że zobaczymy współczesną wersję Ep. I.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Epizod VII

Postprzez Haal » 12 Maj 2014, 22:59

Plany, same plany. A przydałoby się już zacząć coś robić...
Haal
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Warszawa
Posty: 102

Re: Epizod VII

Postprzez Radok » 13 Maj 2014, 00:30

O, ciekawostka.

A co powiecie na plotkę o tytule?
Epizod VII The Ancient Fear

W sumie Ep. I tez się mrocznie zapowiadał po samym tytule...
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Epizod VII

Postprzez hashhana » 13 Maj 2014, 00:59

Bardzo adekwatny tytuł - odnosi się zapewne do pradawnego poczucia strachu, który tkwi w sercu każdego wiernego fana, że to co kocha i zna(ł) zostanie zmienione / zniszczone / nie będzie miało atmosfery Starej (i/lub Nowej*) Trylogii** :wink:

* Czy teraz "Nowa Trylogia" będzie "Średnią"? xD
** niepotrzebne skreślić, a w razie konieczności dodać własne określenia
Ostatnio edytowany przez hashhana 16 Maj 2014, 00:28, edytowano w sumie 2 razy
Zabij człowieka - będziesz mordercą.
Zabij miliony - będziesz zdobywcą.
Zabij wszystkich - będziesz bogiem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kuj żelazo, okute serce nie pęka (T. Miciński)
hashhana
a.k.a. Uur
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Posty: 368

Re: Epizod VII

Postprzez Haal » 13 Maj 2014, 01:37

Hahahahhaha, jakie prawdziwe jest to co napisałaś. :D

W sumie to dobre pytanie. Na pewno IV-VI to Stara Trylogia, ja osobiście zawsze nazywam I-III prequelami, więc części VII-IX będą dla mnie sequelami.
Plany, same plany. A przydałoby się już zacząć coś robić...
Haal
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Warszawa
Posty: 102

Re: Epizod VII

Postprzez Radok » 13 Maj 2014, 01:41

Nazewnictwo" prequele i sequele ma sens, bo inaczej zostaje nam stara-stara trylogia, stara-nowa trylogia i nowa-nowa trylogia ... Normalnie strach się bać Starożytnego lęku ;)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Epizod VII

Postprzez Araxuss » 13 Maj 2014, 01:48

Tak sobe myślę.... ten film raczej nie może być gorszy od 1 epizodu... więc chyba nie będzie aż tak źle. :)


Czy może? :|
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Epizod VII

Postprzez Haal » 15 Maj 2014, 20:55

Dla mnie najgorszy był zdecydowanie drugi. Choć wszystkie prequele to moim zdaniem kiepścizna i zmarnowany potencjał.
Plany, same plany. A przydałoby się już zacząć coś robić...
Haal
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Warszawa
Posty: 102

Re: Epizod VII

Postprzez Rate » 15 Maj 2014, 23:32

Nieee. 1 był zdecydowanie najgorszy....
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Epizod VII

Postprzez Araxuss » 16 Maj 2014, 00:43

Epizod 2 miał początkującego Haydena Christensena
Epizod 1 miał aktywnego Jar Jara

Trudno powiedzieć co jest gorsze, ale w epizodzie 2 moim zdaniem było kilka dobrych momentów.
A w epizodzie 1... to... Sceny z Darthem Maulem... Wyścig podracerów......... i to wszystko? :?
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Epizod VII

Postprzez Krayt » 16 Maj 2014, 16:49

Moim zdaniem 1 był (jak do tej pory, przynajmniej :P) zdecydowanie najgorszy. Drugi miał Jango, Klonów, wyścig na Coruscant, cała Bitwa o Geonosis, ... W sumie to jedynie złe były w nim momenty z Anakinem, szczególnie jak do tego doszła Amidala, a wszystko to na Naboo. Ale generalnie II mi się podobał.

Co do tytułu VII, to, no cóż, brzmi całkiem dobrze. Raczej nie ma co liczyć na Markę Ragnos, ale coś w ten deseń mogłoby być ciekawe, moim zdaniem.
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Epizod VII

Postprzez Mynock » 16 Maj 2014, 23:51

Mi się ep. I bardzo podobał. Jakoś przymknąłem oko na Jar Jara, a osobiście bardzo lubię Qui-Gona. Na plus zdecydowanie można też policzyć Duel of the fates z soundtracku. No i mistrzowski pokaz akrobatyki podczas pojedynku... zapomniałem jak się zwał ten aktor od Maula.

Ep. II był zdecydowanie najsłabszy. Jedyne mocne strony dla mnie to dobór aktora do Dooku (Christoper Lee rządzi w każdej roli) oraz moment wkroczenia Jedi na arenę.

Ciekawe czy dalej będą się starali zachować te powiązania w tytułach? (Mroczne Widmo- Nowa Nadzieja, Atak Klonów- Imperium Kontratakuje, Zemsta sithów- Powrót Jedi) The Ancient Fear pasowałby tak średnio na jeża.
Mynock
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 190

Re: Epizod VII

Postprzez Araxuss » 17 Maj 2014, 02:22

Coś czuję że nie podali nam prawdziwego tytułu skoro premiera dopiero za jakieś 2 lata. Pewnie będzie tak samo jak z "Revenge of the Jedi" A z resztą teraz pewnie nie zdziwił bym się nawet gdyby tytuł brzmiał "Atak Gungan" albo "Kaczor Donald kontratakuje". Bardzo prawdopodobne ,że wzruszył bym tylko ramionami ,jak gdyby nic się nie stało. Bo poziom głupoty i dziwnych decyzji podjętych przez Disneya ,stał się tak wysoki ,że nic już mnie nie zdziwi.
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Epizod VII

Postprzez Radok » 22 Maj 2014, 11:47

Taka mała ciekawostka.

https://www.youtube.com/watch?v=XfNiC9iKM0Q#t=89

Dość ciekawa inicjatywa powiem szczerze.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Epizod VII

Postprzez X-Yuri » 22 Maj 2014, 11:54

Noo, niby tak - chyba, że chcesz wystartować w tejże inicjatywie. To wtedy jakby mniej ; d
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Epizod VII

Postprzez Radok » 22 Maj 2014, 12:15

Acha, czyli według Ciebie pomoc dla UNICEF'u jest mniej ciekawa... interesujące.
Bo zaprawdę nie rozumiem co masz do moich finansów i do faktu na co i ile je przeznaczam.
No chyba, ze masz na myśli ewentualne zwycięstwo w losowaniu i udział w filmie. Masz rację... nie byłoby to godne, gdyż nie posiadam stosownej budowy ciała godnej Mandalorian Mercs... :twisted:
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Epizod VII

Postprzez X-Yuri » 22 Maj 2014, 12:54

Ależ pomoc jest fajna!

Tylko mieszkasz w Polsce. Jak prawie-wszyscy vode, zresztą. Widziałeś "Poland" w wypisce krajów których mieszkańcy mogą w tymże startować ? ; d

Dla ułatwienia żeby pod filmikiem nie trzeba było czytać, kawałek Rules and Restrictions Apply:
Must be at least eighteen (18) years of age or the age of majority in your domicile, to enter and a resident of Argentina, Austria, Canada, Cyprus, Estonia, France, Germany, Greece, Hungary, India, Ireland, Japan, Latvia, Lithuania, Mexico, Netherlands, Philippines, Portugal, Romania, Russia, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, USA, or the UK, and not a resident of Belgium, Italy, Malta, Singapore, or Thailand. Residents of Australia, Brazil, China and the Republic of Korea are not prohibited from participating, but local rules and laws may restrict or prohibit the award of certain prizes or impose additional restrictions on participation.

(Inna sprawa, że ani nie wypisali Polski w krajach które mogą, ani w tych które nie mogą. Dziwacznie. xd)
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Epizod VII

Postprzez Radok » 22 Maj 2014, 12:57

Widzisz, to zależy co chcesz osiągnąć: udzielić pomocy, czy brać udział w losowaniu? Ale chyba od tematu głównego odbiegamy.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Epizod VII

Postprzez X-Yuri » 22 Maj 2014, 13:19

Odbiegamy ; p

Końcowo jeszcze co do inicjatywy - jedną nagrodę (poza wiadomą, to jest udziałem w filmie^) mają na wypasie. Jak ktoś ma za dużo kasy, ofc. : P

Jak wpłacisz 50k dolarów to masz 1/5000 szansę na obejrzenie filmu tydzień przed premierą, w POBLISKIM Ci kinie, z 20 zaproszonymi przez siebie osobami ; d

No ale, wracając do meritum tematu i epizodu - widoczny na filmiku stworek jest taki... normalny. Niezrobiony komputerowo. Ciekawe : ) Pierwsza serio-ciekawiąca wieść związana z filmem, stworek xD (Bo ogólnie to unikam wieści o nim - tzn plotek o nim^)
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Epizod VII

Postprzez Araxuss » 22 Maj 2014, 13:40

Dobry ten stworek :) taki.... staromodny
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Epizod VII

Postprzez X-Yuri » 22 Maj 2014, 13:46

Swoją drogą nikt tu nic o dacie premiery nie wspominał, a ta jest już znana... niestety. ; d

Światowa to 18ty (Co znaczy, że błędnie wyżej napisałem o tygodniu_przed_premierą^) podczas gdy u nas to... 25ty Grudnia.

Pod względem klecenia jakichś akcji okołopremierowych chyba gorszej nie mogli wybrać ; d
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Epizod VII

Postprzez Radok » 22 Maj 2014, 14:17

Do daty premiery bym się nie przywiązywał. Jakoś tak nie mam zaufania do takiego terminu, który podano jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Epizod VII

Postprzez X-Yuri » 22 Maj 2014, 14:45

(Też) Liczysz na opóźnienia i przerzucenie na tradycyjny Maj ? ; d
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Epizod VII

Postprzez Radok » 22 Maj 2014, 14:56

Tak, liczę na opóźnienia i premierę w maju. No ale skoro to będzie "kino familijne", a najlepszy czas na premiery kinowe to czas świąt... to pozostaje tylko marzyć :(
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Epizod VII

Postprzez Haal » 31 Maj 2014, 02:43

Troszkę spekulacji wygrzebanych z internetu. Filmik i zdjęcie podobnież wstawione przez członka ekipy Star Wars VII

http://www.comicbookmovie.com/fansites/ ... /?a=100925

EDIT 03.06.2014r.

A tu zdjęcia z rekwizytorni. SOKÓŁ MILLENIUM!
http://www.tmz.com/photos/2014/06/03/mi ... -0116-jpg/
Plany, same plany. A przydałoby się już zacząć coś robić...
Haal
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Warszawa
Posty: 102

Re: Epizod VII

Postprzez Urthona » 25 Cze 2014, 09:48

Czyżby mieli być Mando i Siostry Nocy?

http://www.latino-review.com/news/hot-r ... er-tidbits
Warriors must take pleasure in even the slightest of benefits, because death is ever our companion.
- Tal'dira to Wedge Antilles
Urthona
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Miejscowość: Wrocław
Posty: 256

Re: Epizod VII

Postprzez X-Yuri » 15 Lip 2014, 20:27

Radok napisał(a):Tak, liczę na opóźnienia i premierę w maju. No ale skoro to będzie "kino familijne", a najlepszy czas na premiery kinowe to czas świąt... to pozostaje tylko marzyć :(


Trochę spekulacji i gdybania na ten temat zebranego w Newsie na Bastionie - jak wyżej wspominałem, też liczę na Maj więc newsa-gdybanie przyjmuje z umiarkowanym i ostrożnym, ale entuzjazmem ; d
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Epizod VII

Postprzez X-Yuri » 21 Lip 2014, 18:15

Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Epizod VII

Postprzez Araxuss » 21 Lip 2014, 18:24

Fajnie że nawiązuje do tradycji a jednocześnie jest nowy. Dzięki temu wciąż czujemy że to ten sam film, a jednocześnie widać że postęp technologiczny wciąż. .. hmmm postępuje :)
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Epizod VII

Postprzez Krayt » 21 Lip 2014, 21:14

Noo... Ładny :D Bardzo ładny. I przyjemnie zużyty i odrapany.
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Epizod VII

Postprzez Araxuss » 12 Paź 2014, 21:49

Image Episode 7 official
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Epizod VII

Postprzez X-Yuri » 06 Lis 2014, 22:44

O, tytuł! : P

Star Wars: The Force Awakens.

Co sądzicie?

Ploty chodzą, że w grudniu można się spodziewać jakiegoś teasera czy innego rodzaju promo-filmiku : D

<Zbiera mu się na ROTS-wspomnienia>
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

PoprzedniaNastępna

Wróć do Książki, komiksy, gry, seriale, filmy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron