Rozprawy nad TCW

...spod znaku Star Wars

Moderator: KEDIN

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Delta13 » 05 Sty 2013, 20:26

Trylogia łowców nagród bodajże. Tyle tylko że ów przemytnik dosyć szybko przekonał się że Boba żyje.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Araxuss » 05 Sty 2013, 20:30

Nie tylko tcw jest naiwne.
Najlepszym przykładem jest na to "Mroczne imperium" (to chyba nie wymaga nawet wyjasnienia :D) "Mroczne Imperium" to bullshit!
Albo Episode 1 (sceny z Anakinem)
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Delta13 » 05 Sty 2013, 21:00

Wydaje mi się że forma przedstawienia ma wielki wpływ na to jak rozumiemy naiwność. Kiedy mamy naiwną scenę w filmie za jedenastocyfrową kwotę to albo nie zwracamy na nią uwagi albo szukamy głębszego sensu. Natomiast Kreskówka, czy animacja wydaje się z założenia "dziecinna" (oczywiście zdaje sobie sprawę że istnieją także cięższe wersje Kreskówek :wink: ), i kiedy tam pojawia się naiwna scena to widzimy ją wielokrotnie większą. Drugą sprawą jest to że ma być to twór dla dzieci i to w pozytywnym tego słowa znaczeniu, bo pewne sceny w filmach są nieodpowiednie dla młodego widza. A tak dzięki TCW, nawet najmłodsi mogą się wciągnąć. My jak i wielu innych fanów oglądamy to właśnie dlatego że jesteśmy fanami i wciągamy wszystko co ma metkę SW a tym bardziej Mando zabarwienie. A mówiąc o najmłodszych, pochwalę się że dzięki rodzinnym układom (czytajcie siostra) zostałem zaproszony do szkoły w sobótce na pokaz/wykład. I teraz sam się zastanawiam co z "mojego" życiorysu nadaje się do podstawówki.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Tarmus » 14 Sty 2013, 15:14

Może TCW wyjdzie na ludzi kiedy wywalą Filoniego i zrobią nowa serię,te rysunkowe TCW było zawaliste :D powinni albo zrobić znowu ta serie albo wymyslic cos w tym stylu a nie tą beznadziejną bajeczke dla Wookich.
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Przedstaw się, ner Vod

Postprzez Rate » 19 Sty 2013, 22:48

Radok dobry pomysł nieźle przypakuję przez nawalanie w worek z ryjem Filoniego ;D
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Przedstaw się, ner Vod

Postprzez Roach » 20 Sty 2013, 14:45

Rate napisał(a):Radok dobry pomysł nieźle przypakuję przez nawalanie w worek z ryjem Filoniego ;D

sorry za offtop ale dajcie mu k***a spokój. Nie żebym był fanem TCW, ale to już trochę przesada.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Przedstaw się, ner Vod_wydzielone

Postprzez Radok » 20 Sty 2013, 14:59

Roach, z argumentacją proszę do stosownego wątku. Myślę, że Filoni ma odpowiednich adwokatów i poradzi sobie bez używania Polskiej łaciny podwórkowej (nawet wykropkowanej). Co do tej osoby... mnie on wisi, a moje stanowisko w sprawie TCW jest znane... sorry nie ten adres na pretensje.

viewtopic.php?f=9&t=745
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Araxuss » 20 Sty 2013, 15:42

Czy wywalenie Filoniego i zlikwidowanie TCW da Lucasowi i Disneyowi zyski?
Śmiem wątpić. To przecież żadna tajemnica że w sw chodzi teraz tylko o forsę.
Polityka firmy jest prosta:

Dużo pieniążków - dobrze
mniej pieniążków - źle

TCW & Filoni + Kasa Lucasa + Kasa Disneya = Jeszcze więcej zabaweczek = jeszcze więcej pieniążków

Image
Image
Image
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Tarmus » 20 Sty 2013, 15:49

Bardzo nie lubie jak ludzie myślą tylko o pieniądzach a nie o wspólnym dobru.
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Radok » 20 Sty 2013, 15:50

Araxuss, ale to zawsze chodzi o pieniądze. Nie odkrywamy Ameryki w ten sposób. Masz dobry pomysł, chcesz go sprzedać i zarobić. A jeżeli jest to naprawdę dobry pomysł i ma rozwinięty marketing, to co w tym złego ? Co złego jest w zarabianiu pieniędzy? SW jest fajne i uwielbiam je i sam napycham kabzę Lucasowi, czy Disneyowi (wali mnie to), bo kupuje figurki, klocki, filmy, książki... i dobrze mi z tym.

Tarmus, po części masz rację, gdy mówimy o dobrach społecznych. Ale napisałeś to bardzo ogólnie. Chciałbyś by wszyscy byli równi i wszystko było wszystkim dane, bo się należy? No cóż... jest taki system... ale w praktyce nie wypala idea wspólnej wioski :P
Lucas tworząc Nową nadzieję zrezygnował z dochodów za film, a skupił się na dochodach z gadżetów, bo miał do tego prawo bo to stworzył. Dlaczego odmawiacie mu prawa do zarobku?
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Tarmus » 20 Sty 2013, 15:54

No ale wiesz,jak TCW niszczy fabułę...mi trudno się z tym pogodzić że nie ma Imperium,Dart Maul ma braci którzy mają epickie tatuaże jak Maul,po za tym on przeżył :D ludzie Darth Maul żyje czemu się nie radujemy?W końcu przeżył śmiertelny upadek z wysokości ponad 100m.TCW ani na 1% nie jest prawdopodobne.Może zrobią serie starych klon warsów? Pamiętacie te stare rysunkowe TCW? One nie odbiegały od fabuły.

Rozumiem że w świecie ważną rolę grają pieniądze,ale nie widzę przeszkody żeby w wiadomościach powiedział Lucas:
-TCW było głupotą,kończę ten serial i robię nowszy,nie odbiegający od fabuły serial.

Dochody będą większe a my będziemy się cieszyć że jest bajka nie odchodząca od fabuły :D

W sumie to nie ma sensu,wypowiemy się na ten temat i nic nie zmieni,z przykrością :x
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Radok » 20 Sty 2013, 15:58

Po pierwsze w TCW nie ma Imperium bo akcja dzieje się PRZED Imperium.
Po drugie... a gdzie w filmie widziałeś, że Maul zginął na skutek upadku... ? Luke'owi się udało, a też spadał w przepaś w Mieście w Chmurach...
Po trzecie Anakin też został nieźle pokiereszowany... a przeżył.

Piszesz, że TCW jest nieprawdopodobne... a Atak Klonów, Zemsta Sithów jest ???

A dlaczego Lucas ma się przyznawać do "błędu"? Czy błędem jest, że szereg młodych ludzi przygnało do Uniwersum po obejrzeniu TCW? Czy błędem jest ,ze zobaczyli TCW, a potem poznali książki i filmy?
A Ty co pierwsze ze Star Wars widziałeś?

I własnie dyskusja na ten temat ma sens, bo może nie usłyszy jej Lucas, a zobaczą to właśnie młodzi ludzie, którzy nie powinni być dyskryminowani, że lubią ten serial.
Dla mnie Ep I, II i III to bujdy na resorach w ogóle nie trzymające się kupy z Oryginalną Trylogią... i co mam piętnować tych co widzieli Atak Klonów i pokochali Jango?
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Tarmus » 20 Sty 2013, 16:02

Bo wpadł do szybu i powinien się roztrzaskać,nie wiem na co upadł że przeżył upadek z wysokości 100m.

Trochę dziwne że przeżył Anakin ale myślę że kierowała go ciemna strona mocy i z gniewu zmienił ból w gniew a dzięki gniewowi przeżył.

No masz rację niektóre episody nie mają sensu.
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Araxuss » 20 Sty 2013, 16:03

Radok napisał(a):Araxuss, ale to zawsze chodzi o pieniądze. Nie odkrywamy Ameryki w ten sposób. Masz dobry pomysł, chcesz go sprzedać i zarobić. A jeżeli jest to naprawdę dobry pomysł i ma rozwinięty marketing, to co w tym złego ?


Prawda, kasa jest najważniejsza, ale trzeba zachować pewien balans.
Dopóki kasa nie wpływa znacząco na jakość produkcji to jest ok. Ale gdy staje się priorytetem i jedynym celem, wówczas przestaje być fajnie. Wszyscy wiedzą że TCW to tak naprawdę nie serial sw tylko jedna wielka reklama zabawek w formie serialu sw ;)
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Tarmus » 20 Sty 2013, 16:05

Araxuss zgadzam się z tobą.
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Radok » 20 Sty 2013, 16:06

Tarmus Wuden napisał(a):Bo wpadł do szybu i powinien się roztrzaskać,nie wiem na co upadł że przeżył upadek z wysokości 100m.

Trochę dziwne że przeżył Anakin ale myślę że kierowała go ciemna strona mocy i z gniewu zmienił ból w gniew a dzięki gniewowi przeżył.

No masz rację niektóre episody nie mają sensu.


I widzisz, twierdzisz, że Anakinem kierowała Ciemna Strona Mocy... a Maulem to co ? Noworoczne postanowienie? Nie ma pokazane, że upadł i rozbił się... zasada jest jedna... nie ma ciała... mógł przeżyć.

Araxuss - i tu masz rację. I zgadzam się z Tobą. Zresztą, jak myślicie... dlaczego dzieciaki na SF nas poznawały oraz biegały poprzebierane za REX'a ?
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Tarmus » 20 Sty 2013, 16:07

Bo Rex jest cool,to jest styl TCW nie Boba tylko Rex,dzieciaki uwielbiają klony.

Maul umarł kiedy go przecieli bo mu tak jagby...flaczki się wysypały...
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Araxuss » 20 Sty 2013, 16:16

Tarmus Wuden napisał(a):Bo wpadł do szybu i powinien się roztrzaskać,nie wiem na co upadł że przeżył upadek z wysokości 100m.

Trochę dziwne że przeżył Anakin ale myślę że kierowała go ciemna strona mocy i z gniewu zmienił ból w gniew a dzięki gniewowi przeżył.

No masz rację niektóre episody nie mają sensu.


Co do tego powyższego to wszystko są interpretacje i całe sw to bullshit. Lucas nie przemyślał wielu spraw czego dowodem są chociażby niezgodności między nową a starą trylogią. Ale to można wybaczyć.

Mnie razi to że sw robi się coraz bardziej bajkowe, że poziom jest dostosowany do grupy wiekowej 7-12 lat
Fajnie, że dzieci też coś z tego mają ale wkurza mnie to że moje wyobrażenia na temat tego czy tamtego są drastycznie zmieniane tylko po to by opchnąć kilka figurek i plecaków z napisem "wojna klonu" małolatom.
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Radok » 20 Sty 2013, 16:21

Tarmus Wuden napisał(a):Bo Rex jest cool,to jest styl TCW nie Boba tylko Rex,dzieciaki uwielbiają klony.

Maul umarł kiedy go przecieli bo mu tak jagby...flaczki się wysypały...


Wybacz, ale gdy spada w przepaść to mruga, a z "przecięcia" nic mu nie wylatuje... Ale geek ze mnie -.-"

Araxuss - Ale taki jest właśnie target tego seriali 7 -12 :D ;)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Dinuirar » 20 Sty 2013, 16:58

Tarmus, po części masz rację, gdy mówimy o dobrach społecznych. Ale napisałeś to bardzo ogólnie. Chciałbyś by wszyscy byli równi i wszystko było wszystkim dane, bo się należy? No cóż... jest taki system... ale w praktyce nie wypala idea wspólnej wioski


Norweski socjalizm funkcjonuje bardzo dobrze.


Co do TCW: nie całe jest złe, zdarzają się dobre odcinki. A Filoni wykonuje tylko swoją robotę. Wielu jego pomysłów też nie lubię. Ale to chyba nie powód żeby go nienawidzić.
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Tarmus » 20 Sty 2013, 17:08

Mogli zrobić bardziej realne.
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Radok » 20 Sty 2013, 17:42

Tarmus Wuden napisał(a):Mogli zrobić bardziej realne.



Ale wtedy nie byłyby to Gwiezdne Wojny :P Chcesz realizmu? Obejrzyj sobie Szeregowca Ryana ;) O tam jest dobitnie pokazane co się dzieje jak człowiek wejdzie na minę ;)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Michet » 20 Sty 2013, 18:42

Radok nie powiedziałbym, że Szeregowiec Ryan jest taki realny, co prawda to jeden z moich ulubionych filmów wojennych, ale uważam, że fabuła jest naciągana. Oddział amerykańskich żołnierzy wyrusza na misję narażając przy tym własne życie dla jednego żołnierza i to w dodatku szeregowca. No proszę Cię ; ) Przecież wiadomo , że zawsze bardziej się liczy dobro i bezpieczeństwo wielu ludzi niż jedne osoby. ; )
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Radok » 20 Sty 2013, 18:52

Jakbyśmy rozmawiali o fabule to bym się zgodził... (zresztą Nowa Nadzieja... wioskowy chłoptaś, który dziesiątkuje Elitę Imperium... Błagam) tu raczej chodziło o realizm sytuacyjny i dosadność pokazania np. zgonu. Ale tak poza tym podpisuję się obiema rękami pod tym co pisałeś o fabule...
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Araxuss » 20 Sty 2013, 19:12

Hej do nowiutkiej super wielgachnej bazy imperium "Gwiazdy śmierci" pełnej szturmowców wpada staruszek, dwa bezużyteczne blaszaki , chłopak z farmy , przemytnik i jego pies :D
Nie dość że nie zostają zabici na wejściu to jeszcze odbijają zakładnika i uciekają biegając bezmyślnie po całym kompleksie a setki szturmowców nie sa w stanie ani razu ich trafić.
To się nazywa realizm ;)
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Delta13 » 20 Sty 2013, 20:00

Ale pamiętasz że oni mieli uciec? tz. taki był plan imperatora. Natomiast podczas oglądania najnowszego odcinka TCW, poczułem dumę z DW, nareszcie zachowywali się jak na mando przystało.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Przedstaw się, ner Vod_wydzielone

Postprzez Roach » 20 Sty 2013, 22:07

Radok napisał(a):Roach, z argumentacją proszę do stosownego wątku. Myślę, że Filoni ma odpowiednich adwokatów i poradzi sobie bez używania Polskiej łaciny podwórkowej (nawet wykropkowanej). Co do tej osoby... mnie on wisi, a moje stanowisko w sprawie TCW jest znane... sorry nie ten adres na pretensje.

http://forum.mandayaim.com/viewtopic.php?f=9&t=745

Jasne jasne. Sorki. Po prostu już nie mogę wytrzymać. Koniec Offtopa.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Radok » 20 Sty 2013, 23:18

Dobrze, że nie możesz wytrzymać. O to chodzi w dyskusji, ale staraj się używać bardziej wyszukanych argumentów, bo na forum front Anty-Filoniowy (? - słowotwórstwo mi się włączyło) jest dość silny i będziesz miał z kim w szranki stanąć :)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Delta13 » 21 Sty 2013, 00:36

Chciałbym tylko podkreślić że zakładałem ten temat, żebyśmy mogli omawiać swoje spostrzeżenia i opinię o odcinkach. A nie albo rozmawiać o tym co "realne" a co nie, i czego by nie zrobić F. Zacytuję też jeden z pierwszych postów Yuriego:
"I, Vode, rozmawiajmy na poziomie. Tak zawczasu zastrzegam. Na dobrym poziomie, nie na poziomie "TCW ssie bo Anakin nie będąc mistrzem ma padawana" : )"
Wyszło na to że nieliczni omawiają fabułę (jaka ona by nie była) :wink:
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Araxuss » 21 Sty 2013, 00:56

Najnowszy odcinek (ten z defłoczami) był całkiem niezły.
Podobał mi się i był na znacznie wyższym poziomie niż zwykle ;)
Jak na TCW to 5/5
Image
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez X-Yuri » 21 Sty 2013, 06:46

Ciekawostkowo, zauważyliście że dla Mando przeznaczone są... 14ki ? : D

W 2gim sezonie byli w odcinkach 12-14, w 4tym w 14tym a teraz w piątym pierwszy z nimi odcinek to także 14 ; d
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Delta13 » 21 Sty 2013, 15:02

Ciekawe spostrzeżenie... To na pewno jakiś system.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Roach » 21 Sty 2013, 19:40

Odcinek bardzo mi się podobał...10 na 10 ;) Szkoda tylko że Embo dostał ostro po shebs. Swoją drogą fajny pomysł z tym kapeluszem, ale też zgapiony (z Mortal Kombat).
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Tarmus » 21 Sty 2013, 21:55

Odcinek był super :D

[Jeśli ktoś nie może znaleść odcinek to proszę mi napisać bo pamiętam że go znalazłem ;) ]
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Rozprawy nad TCW

Postprzez Delta13 » 21 Sty 2013, 22:01

Zauważyliście, że nie widać aby DW używali blasterów? raczej używają jakiś wbudowanych w karwasze a wszyscy mają kabury. Mimo to scena nalotu na pałac Jabby i na Nall Hutta plasują się wysoko na mojej liście najlepszych scen w historii TCW :)
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

PoprzedniaNastępna

Wróć do Książki, komiksy, gry, seriale, filmy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników