Zapowiedzi, Amber :

...spod znaku Star Wars

Moderator: KEDIN

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez Rate » 15 Sie 2012, 21:28

Qiratus no, no fajnie :D kolekcja się powiększa (ja mam wszystkie sw komix od 2009 roku :)). Ja właśnie czytam "potrójne zero". Zapowiada się fajnie :D. A "bezpośredni kontakt" fajny, ale trochę "lania wody" :D.
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez Roach » 16 Sie 2012, 21:05

Ja jestem wielkim fanem całej serii, ale nie mam "Bezpośredniego kontaktu" w wersji oryginalnej, tzn nie w re-edycji. A potrójne zero mam w wersji po angielsku.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez X-Yuri » 16 Sie 2012, 21:07

Qiratus napisał(a):Wreszcie po kupieniu "Potrójnego Zera" kolekcja jest w końcu kompletna :twisted:
Image


Kompletna? A masz kompletną wersję Prawdziwych Barw? xD
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez Radok » 16 Sie 2012, 22:38

Yuri jak możesz. Chłopak się tak cieszy, a ty mu zaraz tak nogę podstawiać. Oj nieładnie. Hehe dobrze, że miałem dobre układy z Bielskim Matrasem, bo mi panie wymieniły egzemplarz :D
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez Qiratus » 17 Sie 2012, 12:50

Oj niestety nie mam kurcze trzeba się przymierzać i jakoś skompletować :D .
Buy'ce gal, buy'ce tal.
Vebor'ade ures aliit.
Mhi draar baat'i meg'parjii se.
Kote lo shebs'ul narit.
Qiratus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Choroszcz
Posty: 160

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez X-Yuri » 23 Sie 2012, 02:12

Radok, ja nie podstawiam nogi, ja... uświadamiam ? : D

Sam mam wersje niepełną : P
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez Radok » 23 Sie 2012, 09:21

Trzeba było wymienić jako "Towar niezgodny z umową" :P Przysługuje takie prawo klientowi. Zapłaciliście za pełne wydanie, bierzecie książkę pod pachę, drepczecie do księgarni i zgłaszacie towar niezgodny z umową (warunek trzeba mieć ukończone 18 lat!). jako usterkę podajecie, że brak rozdziału, a jako formę rekompensaty, "wymiana na nowe".
Cwaniak jestem, bo chwile w handlu robiłem i troszkę "liznąłem" prawa konsumenckiego ;)
Dokonując zakupu zawiera się ze sprzedawcą umowę cywilno-prawną (dlatego trzeba mieć 18 lat, by dochodzić roszczeń), jeśli do 2 lat od daty zakupu, stwierdzimy uszkodzenie powstałe z winy producenta lub jakiś brak lub feler, mamy prawo dochodzić swoich praw. Z zastrzeżeniem, że taki defekt należy zgłosić do dwóch miesięcy od momentu zauważenia uszkodzenia lub braku. W sklepie musza sporządzić protokół opisany jako "towar niezgodny z umową" (nie jakieś tam "gwarancje"), od daty zgłoszenia sprzedawca ma 2 tygodnie na zajęcie stanowiska na podstawie opinii producenta (jeśli przedłuży o dzień z automatu Wasze roszczenia są uznawane). Co do roszczeń, do wyboru mamy 3 rodzaje: Naprawa - olać z góry, jak się coś zepsuło, niech lepiej tego nie reperują; Zwrot Gotówki - słabo rozpatrywane przez producenta, zazwyczaj doszukują się wad zrobionych przez użytkownika; Wymiana Na Nowe - najlepsza opcja, oddajecie towar, dostajecie nowy, naprawdę warto zawsze zaznaczyć tą opcję. Jest jeden wyjątek, w momencie gdy chcecie wymianę na nowy, a nie mają takiego na stanie lub nie produkują, dostajecie zwrot gotówki.
Przykład z życia. Po dlugich namowach udało mi sie małżonkę namówić na zakup butów firmy Magnum :D Radość była wielka, bo okazało się, ze jest to wycofywany model obuwia i jest w przecenie o 50 % (zamiast 500 zł, kosztowały 250). Normalnie cud, miód i orzeszki, lekkie, wygodne. Pojechałem w nowych, zapastowanych i zakonserwowanych butach na konwent Baka 2K11 w przebraniu SWAT z Raccoon City (tak mniej więcej, decyzja była szybka, bo w zasadzie z dnia na dzień się dowiedziałem, że jedziemy i trzeba się przygotować do "walki" z zombi). Po powrocie okazało się, że moje nowiutkie buty, pękły i to tak feralnie, że obok szycia. Pani w sklepie uparcie chciała mi wypisać protokół naprawy gwarancyjnej, ale ja broniłem swojego stanowiska jak Częstochowy, że chcę "Towar niezgodny z umową" zapisany w uwagach klienta. Przyszła kierowniczka, racje mi przyznała, po 2 tygodniach wróciły do mnie pieniądze, bo producent już nie produkuje tego typu modelu :D Walczcie o swoje prawa ;)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez X-Yuri » 23 Sie 2012, 18:37

Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez Ilfrin Ohtar » 24 Sie 2012, 07:03

Radok, a masz gdzies zdjecia z tego wypadu? Chetnie zobaczylbym jak Twoje przebranie SWATowca rodem z Racoon City sie prezentowalo :)
"Nie zginie Polska, nie zginie! Lecz żyć będzie po wieki wieków w potędze i chwale. Dla was, dla nas i dla całej ludzkości"- Ignacy Jan Paderewski, 1940
Ilfrin Ohtar
a.k.a. Kaczor
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław
Posty: 223

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez Radok » 24 Sie 2012, 09:31

Hm... Będzie offtop ;) gdzieś mam zdjęcia na dysku. Poszukam. Ale mizerne to było, bo i czasu brakło. Brakowało mi odpowiedniego kombinezonu (granatowy jednoczęściowy by się nadał), hełmu (najlepiej z przesłoną) i repliki jakiejś bardziej rzeczywistej broni (mój model zmodyfikowanego Nerfa i tak wzbudził zachwyt niektórych geeków) i do pełni szczęścia brakowało mi jeszcze nadruku (R.P.D.) na plecach i może tarczy z logiem S.T.A.R.S.
Strój był bardzo prosty: wspomniane buty, bojówki (moje etatowe konwentowe bojówki), sweter służbowy (czarny, zdobyczny z K.M.P. w Częstochowie - pozdrowienia dla Pani z "mundurowego" sklepiku), kamizelka taktyczna (w odpowiednich miejscach pojawił się identyfikator oraz "blacha" Raccoon City Police Department), no i oczywiście kominiarka (jakoś nie lubię swojej twarzy pokazywać i praktycznie cały konwent przesiedziałem w kominie :D). Bieda panie, jakbym miał więcej czasu, to bym i naszywki zmajstrował i lepiej by to wyszło, ale dało radę. Żona znowuż była stylizowana na wywiadowca (gdzieś tam powiewała jej "blacha" na łańcuszku, przy pasku legitymacja i broń). Na tyle dobrze odgrywalismy swoje role, że na stoiskach handlowych usłyszeliśmy gdzieś za plecami: "O kur..., policja" :D
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez Ilfrin Ohtar » 24 Sie 2012, 10:16

Coz, skompletowac pelne wyposarzenie a la zolnierz/policjant jest nie o tyle trudne co raczej kosztowne... Tutaj w przeciwienstwie do zbroi trudno w blyskotliwy sposob uzyc zuzytego kubeczka po jogurcie do jakiegos wysmienitego detalu, po prostu trzeba wykosztowac sie na takie rzeczy jak kamizelka taktyczna... Albo to ja po prostu mam w sobie zbyt malo inwencji zeby dostrzec tansze rozwiazania.
No podeslij zdjecia jak znajdziesz, bo ciekaw jestem jak sie calosc prezentowala. Umiejetnosc improwizacji wazna w zyciu jest:D
Twoj afekt do noszenia kominiarek rozumiem i podzielam. Juz jak mialem ledwie 16 lat szarpnalem sie niesamowicie (wowczas 140PLN!) i kupilem sobie kominiarke marzen. Ktora z reszta mam do tej pory, nawet przy sobie.
Jakiego helmu uzywales?
Ps.
Czy mowilem Ci juz kiedys, ze zazdroszcze Ci zony? Chyba tak. Jezusie, mam nadzieje znalezc kiedys kobiete z podejsciem do zycia umozliwiajacym jej wyjazdy ze mna na konwenty i przebieranki (mam na mysli te publiczne :D ).
"Nie zginie Polska, nie zginie! Lecz żyć będzie po wieki wieków w potędze i chwale. Dla was, dla nas i dla całej ludzkości"- Ignacy Jan Paderewski, 1940
Ilfrin Ohtar
a.k.a. Kaczor
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław
Posty: 223

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez Radok » 24 Sie 2012, 11:32

Ilfrin -> No własnie hełmu nie było :cry: . A o mojej małżonce wspominałeś. Wiesz, ona wcześniej niż ja po cosplayach biegała ;) (jak sama mawia, należy do starej gwardii Mangi i anime wychowanej na Sailor Moon ;) ) Dlatego też rozumie, czemu wieczorami przesiaduje na dywanie otoczony zestawem do szycia, rzepami i płytami PCV ;). By było śmieszniej moja córa (3,5 lat) już spogląda łapczywie na hełm Shadow Troopera, czasem nawet go ubiera i stwierdza, że jest "czarnym klonkiem". Czym skorupka za młodu nasiąknie ... ;)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez Ilfrin Ohtar » 24 Sie 2012, 22:36

Wiec tak- obczailem zdjecie na Fejsbuczku. Rzeczywiscie, widac, ze stroj kompletowany na szybko. Brakuje mu pewnej... Hm. Ciaglosci, konsystencji? Slowem widac, ze calosc to nie jeden zestaw. ALe mimo to- ladnie. Jestem w stanie zrozumiec dlaczego ktos mogl Cie wziac za policje :D Tylko gnata na zdjeciu slabo bylo widac.
Co do helmu... Bardzo ladnie prezentuje sie ten:


Podstawowy do wszelkich militarnych przebieranek a i cena nie zbyt wysoka- jak dobrze poszukac to i za 100PLN mozna nowke znalezc.

Ja uzywam tego:

Prezentuje sie bardzo ladnie przy odpowiednim wyposarzeniu + niezla wentylacja + swietny na snowboard. Wielofunkcyjnosc.

A jak wygram na loterii to sprawie sobie taki:

Sliczne cudo :)




A co do kultywowania zainteresowan w rodzinie- zarowno Ty jak i Merr-Sonn jestescie moimi idolami :D
"Nie zginie Polska, nie zginie! Lecz żyć będzie po wieki wieków w potędze i chwale. Dla was, dla nas i dla całej ludzkości"- Ignacy Jan Paderewski, 1940
Ilfrin Ohtar
a.k.a. Kaczor
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław
Posty: 223

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez X-Yuri » 13 Gru 2012, 09:53

Dzis premiera reedycji Rozkazu 66! ; D

Image
:D:D:D Tylko Triple Zero brak : (

A okladka Reedycji Rozkazu smiesznie wyglada ; d
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez Rate » 13 Gru 2012, 13:06

Okładka kojarzy mi się z TCW.
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez Radok » 13 Gru 2012, 16:10

Brakuje trochę tego "dużego" tytułu, ale przynajmniej komandosa lepiej widać :D. Rate-> nie bluźnij ;)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez Tarmus » 13 Gru 2012, 17:13

fajna kolekcja Vod,mam troche mniejsza ale mam :D
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez Mynock » 13 Gru 2012, 17:25

No okładka reedycji faktycznie taka jakaś bardziej uboga się wydaje. To się nazywa fan 'komandosów' :D
Mynock
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 190

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez Radok » 13 Gru 2012, 17:56

To się nazywa Mando-bibliotekarz :D
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez X-Yuri » 05 Sty 2013, 16:57

Nie umiem tego na FB znaleźć, ale na B Kotu twierdzi że na FB Amberu pojawiło się info że nie będą dalej wydawać reedycji książek - to znaczy nie będzie jej kolejnej serii.

Szkoda wielka...
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez faultfett » 05 Sty 2013, 17:44

X-Yuri napisał(a):Nie umiem tego na FB znaleźć, ale na B Kotu twierdzi że na FB Amberu pojawiło się info że nie będą dalej wydawać reedycji książek - to znaczy nie będzie jej kolejnej serii.

Dziewiąty z postów użytkowników, here:
Image
Image
That (green) eyed girl
She said "no more"
That (green) eyed girl
Became (green) eyed whore
faultfett
a.k.a. Ceraint Feddw
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system
Posty: 142

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez X-Yuri » 05 Sty 2013, 17:49

Dzięki za wskazanie & potwierdzenie! : )

...zabiłaś moją ostatnią nadzieję że może Kotu ściemnia, ech. XD

W kontekście zakończenia kolekcji, dodam jeszcze że najbardziej ubolewam z jej zakończenia przede wszystkim w kontekście tego co kiedyś o tej kolekcji napisałem:
Reedycje kolekcji ksiazkowej Amberu sa przykladem takich wlasnie fajnych reedycji - zaczales sie interesowac SW niedawno? Prosze bardzo, masz LATWY dostep do wielu pozycji ktore wydane zostaly daaaaaawno i ktorych dostepnosc/ceny nieciekawa byla. Dla mnie, zarowno jako fana z ograniczonym budzetem (ktory Bane'a nie kupil jak byl wydawany, bo byly inne wydatki, a pozniej cena wzrosla ze hoho...) jak i osoby ktorej lezy na sercu... nazwijmy to dobro fandomu oraz marki SW w Polsce, to ŚWIETNA sprawa.
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Zapowiedzi, Amber :

Postprzez Radok » 06 Sty 2013, 00:07

Szkoda, bo liczyłem na kilka tytułów, które mogły się pojawić i uzupełnić moją kolekcję (bo ten format jest naprawdę fajny i mało miejsca w półce zajmuje).
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Poprzednia

Wróć do Książki, komiksy, gry, seriale, filmy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron