The Force Unleashed II

...spod znaku Star Wars

Moderator: KEDIN

Re: The Force Unleashed II

Postprzez Araxuss » 17 Paź 2010, 19:49

Myślę że scenka przedstawiona na plakacie nie jest możliwa do wykonania, przypuszczam że starcie Boby Fetta z marnym uczniem Dartha Vadera zakończyło by się w kilka sekund. Jeden celny strzał i jeden irytujący jedi mniej.
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: The Force Unleashed II

Postprzez Radok » 16 Lis 2010, 00:47

Wczoraj udało mi się ukończyć TFU 2. Gra, jak zauważyłem jest zewsząd krytykowana, że krótka, że fabuła jakaś taka nijaka, że to, że tamto, ale powiem wam wszystkim jedno... ja się przy niej ubawiłem przednie. Starkiller biega i siecze wszystko po ekranie aż miło, rewelacyjne odprężenie po dniu pełnym stresów w pracy. Fabuła jest prosta jak metr drutu i sprawia wrażenie wymyślonej na poczekaniu lub jako dodatek do tych wszystkich wodotrysków jakie się dzieją wokół nas.
SPOLIER:
Klon dziedziczący wspomnienia i uczucie swego pierwowzoru i ganiający za cieniem przez te kilka plansz, przy głębszym spojrzeniu wygląda naprawdę infantylnie.
Oglądając napisy końcowe po wybraniu jednej z dostępnych ścieżek Mocy pojawiła mi się myśl, że Vader mógłby załatwić kłopotliwego klona w pierwszych minutach gry, ale przecież nie było by tej radości z ganiania po planszach z dwoma świetlówkami :)

KONIEC SPOILERA

Brnąc przez kolejne korytarze oczekiwałem konfrontacji z Bobą. Szczególnie zaciekawiło mnie pojawienie się tej postaci po fantastycznej animacji przedstawiającej rozmowę Boby z Vaderem na Kamino. Wycinając kolejne rzesze szturmowców oraz przedstawicieli różnych mutacji tej formacji zastanawiałem się kiedy to spotkam Fetta. I w końcu stało się spotkałem go, ale ... No właśnie pojawiło się DUUUŻE "ALE". Na drodze stanęła mi szyba, której w animacji zaserwowanej nam przez producentów Starkiller-klon nie mógł rozbić. A chwilę później, gdy Boba znika ze swoją "zdobyczą" po zadziałaniu potężnym pchnięciem Mocy bariera owa pęka niczym bańka mydlana i wala się po całej lokacji. Osobiście odniosłem wrażenie, że Boba Fett pojawia się raczej gościnnie lub może jako zapowiedź jakiegoś DLC. Bo sytuacja zaistniała na przytoczonym wcześniej plakacie nie ma prawa się wydarzyć, bo z Bobą nie walczymy! Dlatego ja puszczam kantem komiks, który herezję w biały dzień nam tu próbuje wcisnąć na temat Łowcy oraz, że niby to Boba fruwa i obserwuje wszystko z boku i traktuje go jako kolejnego "wyciągacza pieniędzy". Podobnie jak adaptacja książkowa poprzedniej części pióra Seana Williamsa do dzieł wybitnych nie należy (co jest chyba domeną wszystkich adaptacji gier w postaci literackiej - przykładem może być tu wiekowy już Baldur's Gate) i traktuje to raczej jako ciekawostkę.

Co do samej gry TFU2, jej miodności oraz ogólnego wrażenia, to osobiście uważam, że zasługuje na dobrą "czwórę". Bawiłem się przednie, krótko, ale za to intensywnie. Poza tym do odblokowania zostało mi jeszcze masę utajnionej zawartości, w czym z pomocą przyjdą kolejne szalone wyzwania jakie twórcy zaprogramowali dla graczy (może i to sztuczne wydłużanie rozgrywki, ale jak dla mnie rewelacyjnie odprężające).

PS. Swoją droga to nawet imć Yoda nie dysponował taką Mocą, bo co najwyżej X-Winga z bagna wyciągnął, a Starkiller-klon masowo TIE-Fightery eliminuje z użytku i ciska nimi na boki jak piłeczkami. Zrobić z myśliwca Imperium kulkę pogniecionej blachy... bezcenne :twisted:

MÓWILIŚMY COŚ O PISANIU SPOILERÓW NA CZARNO. CZYTAJ REGULAMIN! OYA!
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: The Force Unleashed II

Postprzez Rate » 09 Maj 2012, 18:38

Ja szczeżę się zawiodłem na TFU II... Po pierwsze jest krótka po drugie zrobiona na odwal fabuła po trzecie jest za łatwy boss (vader) na końcu...
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: The Force Unleashed II

Postprzez Roach » 10 Maj 2012, 11:20

Ja w TFU II nie grałem, gdyż mam za słaby komputer. Kupiłem za to TFU I Ultimate Sith Edition na którego i tak mam za słaby komp (procesor słaby), ale o dziwo dodatkowe 3 levele działają, ale samo TFU I nie :roll:

I powiem wam, że dużą przyjemność sprawiło mi pokonanie Boby. Mimo iż kilka razy się z nim męczyłem, bo ustawiłem najtrudniejszy poziom, to i tak trochę się zawiodłem, bo skille boby ograniczały się do ciągłego latania, a właściwie zawisania w powietrzu, strzelania na zmianę z pistoletu, miotacza ognia granatu i rakiety. I tak w kółko. Zawiodłem się też na Finishing Move. Ogranicza się do odbicia strzału, granatu i skierowania rakiety, która sam z plecaka wystrzelił, prosto w jego shebs :D Ogólna rada dla tych, którym przeszkadza tarcz, która Boba aktywuje co chwila. Wystarczy jakikolwiek skill z piorunami, żeby dezaktywować tarczę i sprowadzić go na ziemię.

Ogólne bogactwo kombosów, inteligencja przeciwników i doskonałe Finishing Moves (ten z Lukiem na Hoth zwala z nóg) daje ocenę 5.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: The Force Unleashed II

Postprzez X-Yuri » 09 Sty 2014, 19:37

Wiem, że temat jest z II ale co tam : D

Poszukuję kogoś mającego TFU I, najlepiej wersję na PS 2 lub Wii (PS3 i PC mnie nie interesuje^). Osoba mająca takową i chętna zrobić parę screenów z databanku z gry (Nie mam pojęcia jak ten databank wygląda, mam nadzieję, że grający wiedzą ; P) proszona o zgłoszenie się na priv ; P (Screeny mają być na mój użytek do pisania hasła, więc nawet fotka telewizora zrobiona fonem ujdzie, jeśli da się rozczytać tekst ; D)
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: The Force Unleashed II

Postprzez X-Yuri » 29 Kwi 2014, 07:30

X-Yuri napisał(a):Wiem, że temat jest z II ale co tam : D

Poszukuję kogoś mającego TFU I, najlepiej wersję na PS 2 lub Wii (PS3 i PC mnie nie interesuje^). Osoba mająca takową i chętna zrobić parę screenów z databanku z gry (Nie mam pojęcia jak ten databank wygląda, mam nadzieję, że grający wiedzą ; P) proszona o zgłoszenie się na priv ; P (Screeny mają być na mój użytek do pisania hasła, więc nawet fotka telewizora zrobiona fonem ujdzie, jeśli da się rozczytać tekst ; D)


Nikt nie ma ? x<
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: The Force Unleashed II

Postprzez Radok » 29 Kwi 2014, 09:36

Raczej nikt. Ja mam tylko wersję PS3, a tam tego co chcesz nie ma. Nawet jak by mi się udało zdobyć wersję na PS2 lub Wii to musiałbym przejść tą grę do stosownego momentu, a póki co czas zajmuje mi TOR :(
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: The Force Unleashed II

Postprzez Araxuss » 29 Kwi 2014, 11:07

Mam tylko na PC
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: The Force Unleashed II

Postprzez RexVao » 29 Kwi 2014, 13:23

Miałem wersję na Ps2 ale sprzedałem niedawno :?
Image
RexVao
a.k.a. Rex
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Zabrze
Posty: 496

Poprzednia

Wróć do Książki, komiksy, gry, seriale, filmy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron