Mandalorianie w Star Wars Legion

...spod znaku Star Wars

Moderator: KEDIN

Mandalorianie w Star Wars Legion

Postprzez Kuel » 05 Paź 2020, 02:18

Su'cuy'gar!
Dawno się nie odzywałem, ale ostatnio w oczekiwaniu na drugi sezon The Mandalorian postanowiłem potworzyć coś w klimacie, wrzuciłem to na Instagrama i Mah mnie dorwała ;)
Od jakiegoś czasu ostro siedzę w modelarstwie i grach bitewnych, głównie warhammerowe rzeczy, ale ostatnio także Star Wars Legion.
System jest najlepszym w jaki grałem ze stajni FFG, zapewnia dynamiczne rozgrywki, a modele są bardzo dobrej jakości- producent miał mnie w garści już jakoś rok temu, kiedy zapowiedział starter z dwoma nowymi frakcjami- GAR i Separatystami (wcześniej grało tylko Imperium i Rebelia).
Mandaloriańskie wątki pojawiły się w Legionie dużo wcześniej- gracze Imperium dostali Bobę Fetta a Rebelianci Sabine Wren jako możliwych dowódców. Natomiast miesiąc temu premierę miał świeży dodatek - Clan Wren. Siedem modeli z tak zwanego Mandalorian Resistance, w tym Ursa i Tristan Wren oraz karty umożliwiające wystawienie ich w armii Rebelii. Nie gram Rebelią, ale figurki musiałem rzecz jasna mieć i jak tylko je zdobyłem, wziąłem się za malowanko czerpiąc inspirację... z natury. Efekty prezentuję poniżej.


Tak wygląda pudełko, FFG na szczęście nie recyklinguje grafik.


Tak wygląda model po sklejeniu i nałożeniu podkładu. Detal na zadowalającym poziomie, wiem co mówię ;)



No i tak wyglądają pomalowane.

Jak widać, z Manda'Yaim na figurkę załapali się Yuri, Vhip, Gajowy i mła. Pancerze na modelach trochę różnią się od pierwowzorów, ale rzeźbić jeszcze nie umiem, więc poprawiać nie będę- odwzorowanie kolorów musi tu wystarczyć :) W tej chwili została mi jeszcze do pomalowania Ursa Wren i właśnie zastanawiam się nad barwami, być może dostanie oryginalne kolory z serialu. Na pewno wrzucę fotkę jak tylko ją skończę.
Podsumowując- fajna rzecz jako dodatek do gry, ale i stand-alone produkt. Modelarz, który nawet nie gra w Legion ale lubi taką dłubaninę, też się będzie dobrze bawić. Figureczki są wdzięczne, szybko się malują, można je przy minimalnym nakładzie pracy spersonalizować no i dobrze pomyślane jest to, że możemy złożyć i Mandalorian i Mandalorianki (choć nie rozumiem podziału panowie-tradycyjne hełmy, panie-hełmy typu Nite Owl, jakaś dziwna dywersyfikacja od Disneya...)
Jeszcze nie wiem jak radzą sobie na polu bitwy, ale jest to bardzo pancerny i mobilny oddział. Zamierzam ich używać u boku moich klonów mimo tego, że należą do innych frakcji (nie jestem turniejowym graczem, więc nie ma z tym problemu).
A gdybyście chcieli obejrzeć pomalowane przeze mnie klony i sepków do Legionu to zapraszam na Facebook/Instagram, konto nazywa się War Painted :)
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: Mandalorianie w Star Wars Legion

Postprzez Mahiyana » 05 Paź 2020, 08:00

Oj, nasze forum nie lubi linków z Facebooka :|
No, ale może to dodatkowa zachęta żeby spojrzeć na Twoje profile na Facebooku i Instagramie?
(Choć dla ludzi trzymających się z dala od Social Mediów, pewnie miło by było jakbyś jednak wrzucił to gdzieś indziej, a jak nie masz pomysłu to miejsce w Innych Dziełach już na Ciebie czeka :D)

A o samych figurkach - świetna robota! Od razu widać kto jest kim :D
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Mandalorianie w Star Wars Legion

Postprzez Gajowy » 07 Paź 2020, 01:00

Panie Kuelu, już pisałem w prywatniej wiadomości, ale powtórzę i tu. Przełączyłeś w mojej głowie pstryczek, o którym lata temu zapomniałem. Dzięki!
Profesjonalnie to wygląda 8)
It is good to restore the natural order of things after a period of such disarray, don't you agree?
I już my - weterani tylko / Nie pojmujący co się dzieje...
Gajowy
a.k.a. Kurs`ika
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Łódź / Toruń / Piotrków Trybunalski /
Posty: 1459

Re: Mandalorianie w Star Wars Legion

Postprzez Dhadral » 07 Paź 2020, 03:16

Jejku. Są po prostu cudowne. :D
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Mandalorianie w Star Wars Legion

Postprzez Kuel » 07 Paź 2020, 20:56

Gajowy napisał(a):Panie Kuelu (...)


Image

Jeszcze tylko Yuri by się wypowiedział i mielibyśmy Powrót do przeszłości 3... :P
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: Mandalorianie w Star Wars Legion

Postprzez X-Yuri » 07 Paź 2020, 21:04

Kuel napisał(a):Jeszcze tylko Yuri by się wypowiedział i mielibyśmy Powrót do przeszłości 3... :P


Image
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Mandalorianie w Star Wars Legion

Postprzez Kuel » 08 Paź 2020, 08:23

Róbcie screeny! :D :D :D
W życiu bym nie pomyślał, że moje figurynki zwrócą aż taką uwagę... ;)
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: Mandalorianie w Star Wars Legion

Postprzez Dhadral » 09 Paź 2020, 01:28

:like :like :like :like :like :like :like :like
Jejku zobaczenie was wszystkich znowu na forum i to w jednym temacie.
Kurcze jedna z lepszych rzeczy w 2020.
:like :like :like :like :like :like :like :like
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Mandalorianie w Star Wars Legion

Postprzez Mahiyana » 09 Paź 2020, 10:39

Zgadzam się z Dhadral :D
Miło Was wszystkich znowu tu zobaczyć :)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Mandalorianie w Star Wars Legion

Postprzez Arneun » 10 Paź 2020, 21:22

O żesz... jeszcze parę osób i zDDoSujemy forum.

Kurcze... Kuel, kusisz żeby się zaopatrzyć i spróbować swoich sił w malowaniu (nie, no tak naprawdę chodzi mi tylko o to, żeby móc zagrać parę rozgrywek, ale tak niepomalowanymi to słabo)

W sumie bardzo podoba mi się pomysł modeli modyfikacji terenowych. Nie jestem pewien czy to się pojawiało wcześniej/w innych bitewniakach.
"Come winter, come slaughter
The right to existence has been won
Come falling star or scorching flame
Worlds will survive, life finds a way "
Arneun
Były Członek
Miejscowość: Wrocław
Posty: 271

Re: Mandalorianie w Star Wars Legion

Postprzez Mahiyana » 11 Paź 2020, 22:51

Arneun napisał(a):Kurcze... Kuel, kusisz żeby się zaopatrzyć i spróbować swoich sił w malowaniu (nie, no tak naprawdę chodzi mi tylko o to, żeby móc zagrać parę rozgrywek, ale tak niepomalowanymi to słabo)


Czemu by nie spróbować? :)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Mandalorianie w Star Wars Legion

Postprzez Sh'ehn » 11 Paź 2020, 23:29

Mahiyana napisał(a):Czemu by nie spróbować?

Ja jestem przekonana. ^^ Wpisałam farbki w budżet na trzy kolejne miesiące; a Arneun wie, że będzie mógł z nich korzystać i że może podrzucić propozycje kolorów.

A Kuelowi chyba już pisałam, że piękne; ale mogę napisać raz jeszcze. Są piękne i zachwycające. I zachwycająco pomalowane! I szalenie miło zobaczyć znajome wizjery. (A recenzję na stronie zobaczyć będzie równie miło :owl )
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904


Wróć do Książki, komiksy, gry, seriale, filmy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron