Opowiadanie o Bobie

...spod znaku Star Wars

Moderator: KEDIN

Opowiadanie o Bobie

Postprzez Dhadral » 06 Paź 2017, 02:56

Przeglądając ostatnio Star Wars pl, trafiłam na news głoszący iż jedno z powstających na czterdziestolecie SW opowiadań poświęcone będzie jednemu z naszych ulubionych Łowców Nagród. Zamieszczono nawet ujawniony fragment razem z tłumaczeniem z przysłowiowej "wolnej stopy". https://starwars.pl/2017/10/boba-fett-zabiera-glos-czyli-kolejne-opowiadanie-z-facpov/
I jak Mandę kocham, to mnie nie powala. Albo raczej powala, ale w sensie negatywnym. Oj, mam wrażenie, że zatęsknimy do płaczącego Boby w wydaniu pani KT, bo tamten może i był zbyt sentymentalny i wrażliwy, jednak przynajmniej był dojrzały. Czytając ten fragment, tak po polsku, jaki po angielsku miałam wrażenie, iż czytam internetowy pamiętnik jakiegoś nastolatka, który to opowiada jaki to on nie jest wyczepisty. A Lorda Vadera przedstawia jak "złego niedobrego nauczyciela" który śmiał mu nie dać 5 za sama tylko wyczepistość. Generalnie mam wrażenie, że największy łowca nagród stał się niedojrzałym bachorkiem z przerostem ego, którego niebyło komu przełożyć przez kolano gdy dorastał.
A może to ja poprsotu nie rozumiem nowego rodzaju "badassowstwa"? Błagam powiedzcie, że niejestem w tym uczuciu odosobniona.
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Opowiadanie o Bobie

Postprzez Arneun » 06 Paź 2017, 18:20

Ten fragment po prostu boli. Zupełnie nie pasuje mi do wykreowanej już postaci Fetta.
Nie pasuje mi też podejście do Vadera. Tak jakby był jakimś podrzędnym Moffem, albo inną pierdołą. Zdecydowanie powinien wiedzieć z kim ma do czynienia.
"Come winter, come slaughter
The right to existence has been won
Come falling star or scorching flame
Worlds will survive, life finds a way "
Arneun
Były Członek
Miejscowość: Wrocław
Posty: 271

Re: Opowiadanie o Bobie

Postprzez Dhadral » 06 Paź 2017, 22:05

:like Dziękuję. :like W pełni się zgadzam.
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Opowiadanie o Bobie

Postprzez Merel » 09 Paź 2017, 23:02

Dhadral +

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Opowiadanie o Bobie

Postprzez Nedz » 09 Paź 2017, 23:13

To opowiadanie zostawię może lepiej bez... zbędnego komentarza. :wink:
Nedz
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 310

Re: Opowiadanie o Bobie

Postprzez Mahiyana » 20 Paź 2017, 11:16

Przypominam, że można pisać recenzje nawet jak mają być negatywne ;)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Opowiadanie o Bobie

Postprzez Merel » 20 Paź 2017, 13:45

Ci co nie chcą się wypowiadać, to chyba nie dlatego, że boją się pisać negatywy, a po prostu chcą to przemilczeć z szacunku dla Boby :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183


Wróć do Książki, komiksy, gry, seriale, filmy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron