Spin Off #1 - Rogue One

...spod znaku Star Wars

Moderator: KEDIN

Re: Spin Off #1 - Rogue One

Postprzez Mahiyana » 23 Lis 2016, 23:12

Radok napisał(a): a z drugiej strony... te trailery, te dokrętki... Disney...

I właśnie dlatego w ogóle tego nie śledzę :) Nie mam bladego pojęcia czego mam się spodziewać i dobrze mi z tym <3
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Spin Off #1 - Rogue One

Postprzez Kuel » 15 Gru 2016, 01:45

Tak, tak. Jest zaje*isty. Wiem.
Przypomnę tylko, że zanim weźmiecie się za pisanie recenzji, pamiętajcie, żeby w ciągu 5 dni trafiły do mnie na maila- robimy specjalnego newsa z naszymi opiniami :) (T)
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: Spin Off #1 - Rogue One

Postprzez Vassk » 15 Gru 2016, 02:03

Właśnie wróciłem z kina i muszę przyznać, że film zrobił na mnie duże wrażenie.

Rogue One to faktycznie nieco inne, świeże spojrzenie na Gwiezdne Wojny - i bardzo mi się to w tym filmie podobało. Zamiast bezmyślnego powtarzanie starych wątków, mamy po prostu ich uzupełnienie. I to uzupełnienie w dobrym stylu. Fajne postacie, niezła fabuła, sporo nam wyjaśniono itp. itd.
Co prawda pierwsza połowa filmu była nieco zbyt spokojna jak na mój gust, ale jak już się rozkręciło to było tylko lepiej ze sceny na scenę.
K2 zdecydowanie kradnie film, no i ten powrót Dartha Vadera - Mroczny Lord dał największy popis swojej potęgi od czasu Imperium Kontratakuje. Ta jatka na okręcie rebeliantów...coś pięknego <3
Oby następne spin off'y prezentowały się podobnie, a będę spokojny o kierunek w jakim rozwija się nasze ukochane uniwersum.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Spin Off #1 - Rogue One

Postprzez Araxuss » 15 Gru 2016, 02:49

Właśnie wróciłem z premiery. Bardzo elegancki film 8/10
Jak ma Disney 10/10. Przy r1 tfa wygląda jak słaby odcinek rebels.
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Spin Off #1 - Rogue One

Postprzez Arakh Ha'an » 15 Gru 2016, 04:53

Również niedawno wróciłem.

Film istotnie zacny, nie przedobrzony, nie pretensjonalny... Lubić. :like
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Spin Off #1 - Rogue One

Postprzez Dhadral » 16 Gru 2016, 00:37

Własnie niedawno wróciłam. Było genialne. HAHAHAHHAA! Jest wszystko. Vader jakiego po prostu dawno nie było, rebelia nie taka kryształowa no i K2 :D geniusz. Wszyscy aktorzy dawali radę. klimat świetny, nawiązania, nie nachalne, a bezbłędne i wywołujące zaciesz, ta dbałość o każdy szczegół której zabrakło w TFA, normalnie BOMBA!!!
:like
Fabuła 10/10
Aktorzy 10/10
"Zmartwychwstali bohaterowie" 10/10
Bitwa kosmiczna 12/10
Efekty specjalne 10/10

Kocham ten film idę jeszcze raz :D I kolejny :D
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Spin Off #1 - Rogue One

Postprzez Thrak » 16 Gru 2016, 01:34

Film obłędny 12/10.
Pewne postacie dodały temu dziełu niebywały charakter .
Thrak
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 103

Re: Spin Off #1 - Rogue One

Postprzez Nomi Daar » 16 Gru 2016, 03:05

Cudo! ! Nie spodziewałam się że zrobi na mnie aż tak duże wrażenie, naprawdę! Byłam na seansie o 22, do domu wróciłam na 1 i stwierdziłam że to idealna pora żeby obejrzeć Nową Nadzieję :D Na pewno wybiorę się jeszcze nie raz do kina!
Mam nadzieję że ogarne się z recką w ciągu tych 5 (czy już 4?) dni, a jak nie to proszę mnie przycisnąć bo potrzebuje to wszystko wszystko siebie wyrzucić, ale w taki bardzo pozytywny sposób, nie jak przy TFA gdzie musiałam te negatywne myśli przelać na papier (ten komputerowy ;p) żeby mnie przestały męczyć :P
Nomi Daar
a.k.a. Nomi
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Kraków
Posty: 95

Re: Spin Off #1 - Rogue One

Postprzez Vassk » 16 Gru 2016, 14:10

Masa osób narzekała na ścieżkę dźwiękową, że niby słabe toto, że do Williamsa się nie umywa i że generalnie mogłoby być dużo lepiej...No nie wiem, po przesłuchaniu pełnego soundtracku, stwierdzam, że te osoby wygadują kompletne bzdury :P

https://www.youtube.com/watch?v=ZM-XAtAeYBY&list=PLXaiRCts4b1ZNGa6PkDFk43mv7x0HLnDc&index=1
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Spin Off #1 - Rogue One

Postprzez Kuel » 16 Gru 2016, 15:16

Przypominam raz jeszcze, że w tym miesiącu Okiem MandaYaim ma zawierać nasze recenzje- tak jak to miało miejsce rok temu, w związku z E7. Chciałbym je wrzucić 20.12, więc ślijcie śmiało! Na razie prócz swojej mam dwie. Mam nadzieję, że do 10 dobijemy ;)
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: Spin Off #1 - Rogue One

Postprzez Kuel » 20 Gru 2016, 22:52

http://mandayaim.com/n681,Okiem_Manda_3 ... _Rogue_One

I oto recenzje już są na stronie. Czytajcie, dyskutujcie, oceniajcie! Dobiliśmy do dziewięciu, czyli do targetu zabrakło jednej dosłownie. Ostatkiem załapała się Maggy, za to Nomi ma najdłuższą reckę z nas wszystkich. Gratuluję, wygrywasz, tradycyjnie już, uścisk dłoni Mandalora! ;)
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: Spin Off #1 - Rogue One

Postprzez Vassk » 21 Gru 2016, 00:26

Arakh napisał w swojej recenzji, że...
Na drugim seansie, w kolorowej i różnorodnej czeredzie bohaterów drugo- i dalszoplanowych udało mi się wypatrzeć wojownika z T-kształtnym wizjerem... „Znalazłem” go tam, gdzie w sumie się tego najbardziej spodziewałem – w watasze Sawa Gerrery. Charakterystyczny hełm na głowie postaci był słabo widoczny (słabo zarysowane szczegóły – dopiero seans w IMAX dał okazję do lepszego przyjrzenia się detalom), jednak Mandalorianin miał przez krótki czas ujęcie, na którym był niemalże główną postacią ekranu.

I tu pytanie - jesteś pewien, że to był mando? Przyznam szczerze, że choć wypatrywałem naszych w R1 to nic takiego nie zauważyłem.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Spin Off #1 - Rogue One

Postprzez Vhipir » 21 Gru 2016, 00:30

Też zwróciłam na niego uwagę! Tak na pierwszy rzut oka nie zauważyłam w nim nic mandaloriańskiego poza hełmem z T, więc spojrzę jeszcze raz (za jakieś 1,5 tyg.). :D
Na radarze widać już dyskotekową planetę.
Vhipir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Poznań / Bydgoszcz
Posty: 785

Re: Spin Off #1 - Rogue One

Postprzez Kuel » 21 Gru 2016, 01:25

Zaktualizowałem artykuł o jedną, spóźnioną dosłownie o godzinkę recenzję od Dhadral, więc dobiliśmy 10 sztuk! :)
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: Spin Off #1 - Rogue One

Postprzez Arakh Ha'an » 21 Gru 2016, 04:05

I tu pytanie - jesteś pewien, że to był mando? Przyznam szczerze, że choć wypatrywałem naszych w R1 to nic takiego nie zauważyłem.

Tak :D Kudłaty łeb na pniu kładę, że to był Mando (a przynajmniej Mandohełm).

Początkowo go nie zauważyłem, jednak drugi seans w IMAX-ie (również 3D, ale lepszej jakości) pozwolił dojrzeć więcej szczegółów. Mando pojawia się w scenie, w której główni bohaterowie z workami na głowach są wyprowadzani z Jedha City i prowadzeni przez pustynię do siedziby Sawa Gerrery. Bardziej obrazowo - ma to miejsce tuż po stwierdzeniu Chirruta: "Are you kidding? I am blind!".

Mamy w kadrze pustynię, w tle Jedha City, grupa idzie przez pustynię, i pierwszego pojmanego prowadzi właśnie Mando (w centrum kadru). Jego hełm jest słabo widoczny (niezwykle słabo zarysowany, słabo zarysowane szczegóły, słabo zarysowany, blady wizjer), ale był widoczny na tyle długo, by móc stwierdzić jasno przynależność do Mandalorian ;) Zbroi nie widziałem, może skądś wystawały jakieś jej fragmenty (ale mimo wszystko nie sądzę, by tak było).
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Spin Off #1 - Rogue One

Postprzez Vassk » 21 Gru 2016, 15:42

Bardzo ciekawe, zwrócę uwagę na następnym seansie. Pytanie tylko czy faktycznie jest to prawdziwy mando, czy po prostu ktoś, kto zdobył taki hełm.
Vassk
a.k.a. Nev Vassk'ar
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 793

Re: Spin Off #1 - Rogue One

Postprzez Kuel » 21 Gru 2016, 23:36

Jeszcze jedna aktualizacja artykułu- recenzja Thraka! :)
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: Spin Off #1 - Rogue One

Postprzez Arakh Ha'an » 22 Gru 2016, 00:59

Pytanie tylko czy faktycznie jest to prawdziwy mando, czy po prostu ktoś, kto zdobył taki hełm.

IMO jednak może być tak, że po prostu jakiś merk zdobył sobie taki hełm...W tej samej watasze był również hełm Scout Troopera, więc dlaczego nie miałoby tam być również hełmu Mando...
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Spin Off #1 - Rogue One

Postprzez Aksymand » 01 Sty 2017, 17:12

Film był całkiem dobry.
Ostatnio edytowany przez Aksymand, 17 Sty 2017, 00:50, edytowano w sumie 1 raz
From Iron, cometh Strength. From Strength, cometh Will. From Will, cometh Faith. From Faith, cometh Honour. From Honour, cometh Iron. This is the Unbreakable Litany, and may it forever be so.
Aksymand
Mando'evaar
Posty: 30

Re: Spin Off #1 - Rogue One

Postprzez Arakh Ha'an » 08 Sty 2017, 05:03

Wczoraj minął trzeci raz na R1... :mrgreen: I kolejne ujęcie, w którym widać Mando, tym razem jednak znacznie krótsze i (w przeciwieństwie do poprzedniego) nie pewne na 100% - osobnik w hełmie z T jest jednym z tych, którzy pochwycili Jyn i Cassiana po akcji Chirruta i Baze'a masowo rozwalających szturmowców w Jedha City. Hełm ma kolor miedziano-brązowy, ma daszek i wizjer w kształcie T. Przy okazji potwierdzam, że w "zwykłym" 2D istotnie trudno wypatrzeć Mando na pustyni - w IMAX-ie jednak widać go było znacznie lepiej.
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Spin Off #1 - Rogue One

Postprzez Serim'ika » 24 Sty 2017, 11:51

Po czasie, ale dodam swoje trzy grosze.

Uwielbiam! Bardzo mi się podobała zmiana klimatu i powiew świeżości, szczególnie pod postacią rzucenia pewnego cienia na Rebelię i jej działania. Plus, dla mnie jako dla wiernej fanki TCW i Rebelsów bezcenne było pojawianie się Saw Gerrery, Ghost'a, Choppera, statków ukradzionych przez Rebeliantów w 2 sezonie i oczywiście wywoływanie generał Syndulli na głośnikach :D Przynajmniej ktoś przeżyje te 5 sezonów Rebelsów xD

Chirrut <3
Serim'ika
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław
Posty: 150

Poprzednia

Wróć do Książki, komiksy, gry, seriale, filmy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron