Rozprawy nad Rebels

...spod znaku Star Wars

Moderator: KEDIN

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Egzar » 16 Lut 2014, 12:02

Jak dla mnie to wygląd tej mandalorianki a raczej jej beskar'gamu i tak stanowi duży postęp. Wreszcie ma jakieś zindywidualizowane malowanie a nie jak w TCW, gdzie wszyscy mando byli w sumie tacy sami i już klony bardziej się od siebie różniły. Poza tym ciekawi mnie jaką ta postać będzie miała historię, głównie z jakiej frakcji mando ona będzie
"Sztuczny kompromis zawsze
umrze śmiercią naturalną"

Image
Egzar
a.k.a. Egzar Horn
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 163

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Payback » 16 Lut 2014, 18:16

Szlag, z czego wy się cieszycie?! Aż wszedlem na forum żeby to skomentować... ja jestem zdjety grozą... Zapomnieliscie juz co TCW zrobilo Mandalorianom?! To jest Filoni, nic dobrego z tego nie wyjdzie, najlepsze co mogliby zrobic to po prostu zapomniec o wstawieniu jej do serialu... Przeciez to jest kolejny krok w kierunku upadku Mandalorian... Kiedyś ich wizerunek był CZYMŚ... Potem TCW zrobilo z nich pacyfistów lub morderców, a z planety postapokaliptyczny krajobraz... Teraz dochodzi do tego że Mandalorianka w okropnym beskarze jest naczelną Rebeliantką... fuck! jest źle!... -.-
Togoriański Mando, który zniknął między Legendami.
Payback
a.k.a. Shwarrz
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Kraków
Posty: 130

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Araxuss » 16 Lut 2014, 19:23

.
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 03 Lip 2018, 16:53, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez X-Yuri » 16 Lut 2014, 19:37

TCW dało najlepszy pojedynek Mando z F-Userem w historii EU. I Mando-mordercy? Tacy jak choćby w KOTORze ? Czy sporej ilości innych źródeł ? ; )

Skirata ze swoją bandą był Anty-Imperialny, Shysa tak samo, w wydanych 30lat temu MArvelach walczył ramie w ramię z Rebeliantami, więc to też nic nowego ze strony Rebelsów : >

Mandalorianka bez hełmu
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Krayt » 16 Lut 2014, 19:54

Cóż, na ostatnim zdjęciu jej zbroja wygląda całkiem nieźle. Hełm mi osobiście do gustu nie przypada (ale w ogóle kobiece buy'ce z TCW mi się średnio podobały), lecz i tak mam nadzieję, że nie będzie go zbyt często zdejmowała... Twarz ma taką "średnią", według mnie przynajmniej. A poza tym, to ładne ma te Westary (ciekawe kolory - niby proste i prawie jak w TCW, ale te żółte paski naprawdę dużo dodają.).
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Araxuss » 16 Lut 2014, 20:21

.
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 03 Lip 2018, 16:53, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez hashhana » 16 Lut 2014, 20:28

Image
Wstrzymam się z wyrażaniem opinii o użyciu Mandalorianki i jej potencjalnej roli/powiązaniach rodzinnych, ale na litość, po tych paru latach emisji TCW, mogliby się bardziej postarać z wizerunkiem bohaterki. Raz, że znów mamy jakąś chuderlawą i anorektyczną dziewczynę, to jej anatomia z deka ssie. Ogromna głowa, małe stópki, co to ma być? Oby serial był bardziej dopracowany niż ten obrazek... z plusów - czy też macie wrażenie, że kolor jej skóry wygląda jakby miała azjatyckie(?) korzenie? Byłoby fajnie, jakby odbiegała od stereotypu Mandalorianin z TCW. No i nie jest kolejną blondynką, ani rudą wojowniczką. Tyle dobrego, ech.
Zabij człowieka - będziesz mordercą.
Zabij miliony - będziesz zdobywcą.
Zabij wszystkich - będziesz bogiem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kuj żelazo, okute serce nie pęka (T. Miciński)
hashhana
a.k.a. Uur
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Posty: 368

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Egzar » 16 Lut 2014, 20:30

No może rzeczywiście proporcje to Ona ma zaburzone, ale to tylko kreskówka, a w nich tak bywa. Nie żebym był z tego zadowolony, ale przyzwyczaiłem już się. Poza tym jestem zadowolony z tego że Mando będą odgrywać jakąś role w nowych produkcjach disneya.
"Sztuczny kompromis zawsze
umrze śmiercią naturalną"

Image
Egzar
a.k.a. Egzar Horn
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 163

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez hashhana » 16 Lut 2014, 21:07

Proszę nie traktować tego jako osobistego ataku, ani nic, ale strasznie, ale strasznie nie znoszę stwierdzenia "to tylko kreskówka". To, że medium przekazu jest animowane i/lub skierowane do dzieci, wcale nie zwalnia twórców z jak najlepszego dopracowania szczegółów - a po tylu latach doświadczenia, które nieraz Filoni chwalił na prawo i lewo, mogliby przełożyć to na jakość przedstawiania bohaterów. Pamiętacie mieszkańców Mandalory? Oni to niemal "kopiuj-wklej" kilku modeli jasnowłosych bądź łysych osób i wręcz byłoby fajnie, jakby serial wykazał się większym zróżnicowaniem w tej kwestii. Nie tylko pod względem koloru włosów czy skóry, ale także budowy ciała. Postacie niby mają sprawiać, aby czytelnik/widz mógł się z nimi utożsamiać, ale patrząc na taką... pokraka to może nie najlepsze słowo... na takiego człowieka, szybciej bym bohaterkę kojarzyła z lalką barbie o zaburzonej anatomii, aniżeli z Mandalorianką z krwi i kości. A przecież Mandalorianie mają (mieli) bardzo zróżnicowanych przedstawicieli.
Zabij człowieka - będziesz mordercą.
Zabij miliony - będziesz zdobywcą.
Zabij wszystkich - będziesz bogiem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kuj żelazo, okute serce nie pęka (T. Miciński)
hashhana
a.k.a. Uur
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Posty: 368

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Egzar » 16 Lut 2014, 21:52

Ja tylko uważam, że szczegóły anatomiczne są ważne ale nie najważniejsze. Najważniejsze żeby nie spartaczyli charakteru tej postaci. Chociaż swoją drogą fajnie by było gdyby na przykład owa mandalorianka nie była człowiekiem. To by była taka miła odmiana.
"Sztuczny kompromis zawsze
umrze śmiercią naturalną"

Image
Egzar
a.k.a. Egzar Horn
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 163

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez X-Yuri » 16 Lut 2014, 22:50

Tymczasem KOLEJNE wieści - znamy jej imię. Sabine. : d (Spoko, że to info czekało z wypłynięciem aż się mecz skończy : D)

Image
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Tala Iveris » 16 Lut 2014, 22:55

Może jej głowa, to tak bardziej "włosy i efekt push up"?
(Ale nie twierdzę, że mogli się bardziej postarać - ciało). Co do jej twarzy, nie wygląda tak źle (ale mogło być lepiej).
Co do TCW, nie można dzielić Mandalorian na 2 "obozy" - pacyfistów i "morderców". Trzeba w to wejść głębiej. Przecież byli jeszcze Mandalorianie, którzy nie należeli ani do 1, ani 2 grupy. Taki podział, jest niesprawiedliwy.
(Imię ujdzie.)
"Uważaj, co mówisz, bo inaczej wykopiesz sobie językiem grób."
Tala Iveris
Były Członek
Posty: 189

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Araxuss » 16 Lut 2014, 23:26

.
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 03 Lip 2018, 16:54, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Tala Iveris » 16 Lut 2014, 23:32

No, w sumie racja. Ale miałam na myśli głównie DW.
"Uważaj, co mówisz, bo inaczej wykopiesz sobie językiem grób."
Tala Iveris
Były Członek
Posty: 189

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez X-Yuri » 16 Lut 2014, 23:36

Ej, to że Mando zabijają innych, dla pieniędzy czy dla personalnej chwały, nie czyni ich mordercami!

"Specjalista do spraw rozwiązywania problemu przeludnienia galaktyki" jak już.

:D :D :D
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Michet » 17 Lut 2014, 00:09

Mi się ta postać jednoznacznie kojarzy z komputerowymi animacjami barbie, lecącymi czasem na pulsie. Graficy może odeszli od kanciastych twarzy, ale za to na rzecz lalkowatych główek. Jeśli chodzi o imię....ehh mogliby znaleźć lepsze bo to bardziej pasuje do świata Indiany Jones i innych poszukiwaczy przygód, ale niech już będzie moja strata, bo póki co jest to chyba najciekawsza postać z tych wszystkich trzech, a ponieważ pojawiają się o niej nowe dane, to możliwe, że to nie będzie wcale 3 planowa postać, tylko 2, a może nawet i 1.
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Dinuirar » 17 Lut 2014, 00:22

Araxuss napisał(a):Przecież mandalorianie to są mordercy.

Ale tez żołnierze, ochroniarze, "stróże prawa"(łowcy nagród przyjmujący legalne zlecenia od rządów, na przestępców).

Sabine... Niech sobie będzie, ale jako postać pierwszoplanowa/drugoplanowa w "Rebels"... Mam złe przeczucia co do tego, biorąc pod uwagę niektóre wyczyny TCW. A ten asasyński daszek to tylko na plus działa, w razie czego będzie mniej kojarzona z Prawdziwymi Mandalorianami.
Poza tym, mało prawdopodobne żeby jakaś ważniejsza postać w serialu Disneya mogła być mandaloriańska. Ktoś zna jakieś przykłady?
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Araxuss » 17 Lut 2014, 00:50

.
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 03 Lip 2018, 16:54, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez X-Yuri » 17 Lut 2014, 01:02

Całość rozbija się nie o to czy wszyscy Mando byli mordercami - byli tacy co byli, byli tacy co nie.

Kluczowe jest to, że TCW nijak nie sprawiło, że nagle pośród stojącej na straży Prawa i Sprawiedliwości frakcji Mandalorian pojawiła się nowość - osoby parające się zabijaniem innych. ; )
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Dinuirar » 17 Lut 2014, 17:56

Araxuss napisał(a):-->Dinuirar: Canderous... 8)

A do której części tego:
Dinuirar napisał(a):
Araxuss napisał(a):Przecież mandalorianie to są mordercy.

Ale tez żołnierze, ochroniarze, "stróże prawa"(łowcy nagród przyjmujący legalne zlecenia od rządów, na przestępców).

Sabine... Niech sobie będzie, ale jako postać pierwszoplanowa/drugoplanowa w "Rebels"... Mam złe przeczucia co do tego, biorąc pod uwagę niektóre wyczyny TCW. A ten asasyński daszek to tylko na plus działa, w razie czego będzie mniej kojarzona z Prawdziwymi Mandalorianami.
Poza tym, mało prawdopodobne żeby jakaś ważniejsza postać w serialu Disneya mogła być mandaloriańska. Ktoś zna jakieś przykłady?

się to odnosi?
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Urthona » 17 Lut 2014, 19:17

Plakat z bohaterami, wśród których mamy też Sabinę :D :D

http://media.bestlittlesites.com/images ... l-cast.jpg
Warriors must take pleasure in even the slightest of benefits, because death is ever our companion.
- Tal'dira to Wedge Antilles
Urthona
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Miejscowość: Wrocław
Posty: 256

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Araxuss » 17 Lut 2014, 19:26

--> Dinuirar: A no odnosi się to dokładnie do tego fragmentu:
Ale tez żołnierze, ochroniarze, "stróże prawa"(łowcy nagród przyjmujący legalne zlecenia od rządów, na przestępców).

Canderous.... e, no cóż, zabijał dla sportu i eksterminował ponoć całe cywilizacje jeśli jego opowieści są prawdziwe. Raczej nei był strażnikiem pokoju czy super bohaterem. To był typowy twardy gość który lubił zabijać innych. I zdaje się wszyscy go lubią mimo to, a nawet powiedział bym że właśnie za to 8)
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez hashhana » 17 Lut 2014, 20:03

Araxuss napisał(a):--> Dinuirar: A no odnosi się to dokładnie do tego fragmentu:
Ale tez żołnierze, ochroniarze, "stróże prawa"(łowcy nagród przyjmujący legalne zlecenia od rządów, na przestępców).

Canderous.... e, no cóż, zabijał dla sportu i eksterminował ponoć całe cywilizacje jeśli jego opowieści są prawdziwe. Raczej nei był strażnikiem pokoju czy super bohaterem. To był typowy twardy gość który lubił zabijać innych. I zdaje się wszyscy go lubią mimo to, a nawet powiedział bym że właśnie za to 8)


Canderous to klasyk, jeśli chodzi o uwielbianego mordercę... ale dla poprawności politycznej, nazywać go lepiej wojownikiem :twisted:
Ja dorzucę swoje trzy grosze i dodam, że Mandaloriańscy Najemnicy/Łowcy Głów wcale nie brali tylko zleceń na przestępców, ale zasadniczo na wszystkich, za których śmierć ktoś był gotów płacić. W tym tak chlubnie sławiony Jaster Mereel i Jango Fett. Zamiast walk z przestępcami, ich oddziały wybijały niewygodne politycznie grupy na legalne zlecenie rządów. Poza tym ochroniarze, żołnierze, czy stróże prawa - w wersji Mando, czyli w wersji najemnej, te grupy były nastawione na zarobek i bez wahania zabiliby wszystkich potencjalnych wrogów swojego klienta. Toteż nawet ci "dobrzy" Mando byli (potencjalnymi) mordercami 8)


A wracając do Rebelsów, nudziło mi się toteż pobawiłam się chwilę w Photoshopie i zedytowałam wygląd Mandalorianki. A przynajmniej spróbowałam.
wersja skupiona na głowie i nogach:
Image
(jej lewa stopa akurat powinna iść bardziej do środka, ale cii)

i wersja gdzie spróbowałam zmienić jej ręce, chociaż ze średnim skutkiem. Nie jestem pewna, jak jej lewa ręka w ogóle jest wygięta na oryginale...
Image
Zabij człowieka - będziesz mordercą.
Zabij miliony - będziesz zdobywcą.
Zabij wszystkich - będziesz bogiem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kuj żelazo, okute serce nie pęka (T. Miciński)
hashhana
a.k.a. Uur
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Posty: 368

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Araxuss » 17 Lut 2014, 21:10

.
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 03 Lip 2018, 16:56, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Tala Iveris » 17 Lut 2014, 21:30

Znacznie lepiej. Hashhana, na prawdę dobra robota :D
"Uważaj, co mówisz, bo inaczej wykopiesz sobie językiem grób."
Tala Iveris
Były Członek
Posty: 189

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Dhadral » 17 Lut 2014, 21:37

Hash co do ręki oryginału, próbuję od 15 min ułożyć tak nadgarstek. I mam jeden wniosek: żywa istota ludzka (mniej więcej ludzka) tego nie zrobi chyba, że jest człowiekiem-gumą.
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 819

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Tala Iveris » 17 Lut 2014, 22:53

Hmm...serio...właśnie sprawdziłam ułożenie jej rąk na swoich i...nie mam z tym większych problemów... (czyżbym robiła coś źle? 8O )...
"Uważaj, co mówisz, bo inaczej wykopiesz sobie językiem grób."
Tala Iveris
Były Członek
Posty: 189

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Vhipir » 17 Lut 2014, 23:08

Tala Iveris napisał(a):Hmm...serio...właśnie sprawdziłam ułożenie jej rąk na swoich i...nie mam z tym większych problemów... (czyżbym robiła coś źle? 8O )...


Mam to samo, ale nie chciałam się przyznać, bo nie mam ochoty zostać uznana za nieczłowieka. :c
Na radarze widać już dyskotekową planetę.
Vhipir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Poznań / Bydgoszcz
Posty: 785

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Egzar » 17 Lut 2014, 23:15

Mnie też się udało, ale Mandallianie mają niewiele wspólnego z ludźmi :lol:
"Sztuczny kompromis zawsze
umrze śmiercią naturalną"

Image
Egzar
a.k.a. Egzar Horn
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 163

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez hashhana » 17 Lut 2014, 23:30

Dziękuję :)

Tak z ciekawości zapytam, a sprawdzaliście samo ułożenie rąk, czy w odniesieniu do całej pozy? ^^
Zabij człowieka - będziesz mordercą.
Zabij miliony - będziesz zdobywcą.
Zabij wszystkich - będziesz bogiem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kuj żelazo, okute serce nie pęka (T. Miciński)
hashhana
a.k.a. Uur
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Posty: 368

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Tala Iveris » 17 Lut 2014, 23:38

Ja do całej pozy. Nie mam z tym większych problemów :D Jak to mawiał mój nauczyciel z podstawówki "Obcy są wśród nas" ;)
"Uważaj, co mówisz, bo inaczej wykopiesz sobie językiem grób."
Tala Iveris
Były Członek
Posty: 189

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Egzar » 17 Lut 2014, 23:39

Mnie też całość przed chwilą wyszła, ale ja do swojego pochodzenia już się przyznałem
Ostatnio edytowany przez Egzar, 17 Lut 2014, 23:44, edytowano w sumie 1 raz
"Sztuczny kompromis zawsze
umrze śmiercią naturalną"

Image
Egzar
a.k.a. Egzar Horn
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 163

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Vhipir » 17 Lut 2014, 23:43

Ja testowałam zarówno samą rękę jak i tak całościowo. Żaden problem. :D
Na radarze widać już dyskotekową planetę.
Vhipir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Poznań / Bydgoszcz
Posty: 785

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez hashhana » 18 Lut 2014, 14:31

Ciekawe czy tą jej pozę wybrano dla podobieństwa do Jango? (To było zdjęcie promocyjne, nie?)
Image
Zabij człowieka - będziesz mordercą.
Zabij miliony - będziesz zdobywcą.
Zabij wszystkich - będziesz bogiem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kuj żelazo, okute serce nie pęka (T. Miciński)
hashhana
a.k.a. Uur
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Posty: 368

Re: Rozprawy nad Rebels

Postprzez Araxuss » 18 Lut 2014, 15:17

.
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 03 Lip 2018, 16:56, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

PoprzedniaNastępna

Wróć do Książki, komiksy, gry, seriale, filmy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników