Lego - Customy

Miejsce na dzielenie sie rozmaitą twórczością, fanficami, fanartami oraz innymi dziełami przez nas wykonanymi, lub znalezionymi w internecie.

Moderator: KEDIN

Re: Lego - Customy

Postprzez Tarmus » 27 Lip 2013, 00:06

O ja cie! Wszystkich przepraszam za błąd! To wszystko przez ten lego zmodyfikowany hełm Tarmusa , heh no i parę godzin batlefronta...
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Lego - Customy

Postprzez Araxuss » 15 Sie 2013, 13:20

Image
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Lego - Customy

Postprzez Michet » 15 Sie 2013, 14:10

Fajny uchwyt na miecze ; D Od Deadpool'a, czy Lego Ninjago ?
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Lego - Customy

Postprzez Araxuss » 15 Sie 2013, 14:24

Od Deadpoola, nie zbieram tego syf*astego Lego "Ninjago" 8)
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Lego - Customy

Postprzez Araxuss » 31 Sie 2013, 11:45

Razem z pomocą kumpla (sprowadza różne elementy z USA) udało mi się stworzyć/pozyskać/ulepszyć nowe customy.
Oto i one.
Image
Image
Image
Image

BTW robiłem niedawno listę moich Boba Fettów
Dla przypomnienia:
Image
Ale kilka osób mnie pytało gdzie jest Jango itd..
Oto lista samych mando (tych lepszych) po 1 sztuce każdego rodzaju.
Image
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Lego - Customy

Postprzez Tarmus » 31 Sie 2013, 13:15

No,no super to zrobiłeś,ile cie to kosztowało?
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Lego - Customy

Postprzez Delta13 » 31 Sie 2013, 13:20

Ale tego Bossa, Bo i Boby to naprawdę ci zazdroszczę :wink:
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Lego - Customy

Postprzez Araxuss » 31 Sie 2013, 13:51

Koszt ciężko ocenić ,a co do Boby to jest to standardowy Fett z nowego setu. Dodałem mu przyzwoity jetpack (bo ten oryginalny to lipa), w miarę przekonujący blaster z ROTJ (chciałem z ESB ale się nie dało) i gauntlesy z ESB. Natomiast Boss to zwykły biały minifig z nadrukami zrobionymi w kompie i nadrukowanymi na klockach. Tylko nogi spartoliłem bo się kolana nie pokrywają z bokami. W planach jest jeszcze Bh z Old rebublic. Już zaprojektowałem dla niego nadruki i kumpel zamówił niezbędne części. Na razie powstaną 3 Sztuki. Jedna dla mnie, jedna na sprzedaż i jedna dla niego.
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Lego - Customy

Postprzez Tarmus » 31 Sie 2013, 18:33

Czym przykleiłeś te nadruki?taśmą?
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Lego - Customy

Postprzez Michet » 31 Sie 2013, 18:44

Natomiast Boss to zwykły biały minifig z nadrukami

No, nie taki zwykły . Takiego kubła i plecaka, chyba nie można dostać w Polsce .
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Lego - Customy

Postprzez Araxuss » 31 Sie 2013, 19:17

Nadruki są przytwierdzone do plastiku na stałe to działa trochę jak tatuaże z chipsów. Przykładasz papier do plastiku, zalewasz wrzątkiem a potem odczepiasz i na plastiku jest nadruk. (ale ja tego nie robiłem osobiście. Nadruk naklejał mój kumpel, ja tylko zaprojektowałem ten nadruk.
A kubeł plecak i blaster są z USA sprowadzone.
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Lego - Customy

Postprzez Jok » 01 Wrz 2013, 12:13

Tego nowego Bobe sam chetnie byk przytulil ;)
Jok
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 206

Re: Lego - Customy

Postprzez Tarmus » 05 Wrz 2013, 17:27

Dzisiaj dostałem niebieskiego mando i pomyślałem ze go normalnie pokoloruje ale to nie wyszło. Hełm odmyłem lecz zostaną na nim ślady,ciałko zrobiłem i jest ok ale mi się nie podoba,wiecie jak pokolorować te małe niebieskie ludki? 13
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Lego - Customy

Postprzez Tarmus » 06 Wrz 2013, 17:15

Przepraszam że post pod postem ale nikt nie zauważył postu.
Wiecie jak pokolorwać lego mando?tego niebieskiego.
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Lego - Customy

Postprzez Delta13 » 06 Wrz 2013, 17:27

Jak widzisz ktoś zauważył bo poprawił błędy. A na jaki kolor chcesz go pomalować? I może więcej szczegółów?
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Lego - Customy

Postprzez Tarmus » 06 Wrz 2013, 18:15

Chciałbym go pomalować na kolor czerwono-szary. Lecz czerwony gdy miesza się z niebieskim zamienia się w czarny kolor,jakie szczegóły podać?
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Lego - Customy

Postprzez Delta13 » 06 Wrz 2013, 18:36

No ale jak miesza? jak masz farbkę modelarską to nie powinno się mieszać, co najwyżej może wymagać kilku warstw. Ale nigdy niczego takiego nie robiłem, mówię z doświadczania nie związanego z minifigami.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Lego - Customy

Postprzez Michet » 06 Wrz 2013, 18:48

Przepraszam że post pod postem ale nikt nie zauważył postu.

Myślę, że sporo osób zobaczyło, tylko może nie każdy potrafi Ci pomóc, ja np. nie wiem jak mam Ci wytłumaczyć, jak pomalować. Dla mnie pomalować, to jest po prostu pomalować i już, i nie ma w tym większej filozofii. ; p
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Lego - Customy

Postprzez Tarmus » 06 Wrz 2013, 18:51

Ja na razie maluje pisakami pernamentnymi , a tą farbę modelarską nakłada się normalnie pędzelkiem
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Lego - Customy

Postprzez Delta13 » 06 Wrz 2013, 18:54

No mazaki to mazaki, nie kryją w 100% a pozwalają na przebicie koloru bazowego. Farbkę modelarską (najprościej mówiąc) kupisz w każdym sklepie modelarskim i możesz ją nakładać zwykłym pędzelkiem, z tym że wymaga to nieco cierpliwości żeby nie było widać śladów.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Lego - Customy

Postprzez Tarmus » 06 Wrz 2013, 18:56

Dziękuje za rade,ile kosztuje jakaś mała tubka ?
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Lego - Customy

Postprzez Delta13 » 06 Wrz 2013, 19:04

To są dość płynne farbki więc sprzedają je w metalowych albo szklanych puszkach lub słoiczkach. Dawno nie kupowałem farbek, ale najtańsza coś koło 10.00zł pewnie taniej, raczej zawyżyłem.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Lego - Customy

Postprzez Michet » 06 Wrz 2013, 19:12

Jakiś czas temu kupowałem farby modelarskie na allegro. Są to małe pojemniczki, ale biorąc pod uwagę wielkość standardowych modeli, starczają na długo. Na aukcji będziesz miał podaną paletę kolorów i po zakupie tylko piszesz do sprzedawcy, które kolory wybrałeś z katalogu.
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Lego - Customy

Postprzez Radok » 06 Wrz 2013, 20:00

Tarmus napisał(a):Przepraszam że post pod postem ale nikt nie zauważył postu.
Wiecie jak pokolorwać lego mando?tego niebieskiego.


A nie pomyłeś, że nikt kto mógłby udzielić takiej informacji od wczoraj nie był obecny na forum? (albo, że Cię zwyczajnie olano :twisted: :evil: ). Czy to sprawa życia i śmierci, ze AŻ tak pilna jest to sprawa ? :roll:

(szczerze to zauważyłem post wczoraj ale po 12 h pracy 5 dni w tygodniu przy perspektywie takich godzin do końca roku jakoś nie miałem siły pisać Ci i o farbach modelarskich :P)

Jeśli już kupujesz farbki, to polecam farbki firm Pactra (ok. 5 zł za kolor lub nawet mniej). Malutkie szklane buteleczki z dość rzadką ale dobrze kryjącą farbą. Są dość \tanie i dają sporo możliwości przy kryciu powierzchni. Jeśli chcesz gęstszą farbę to odlewasz odrobinę, czekasz parę minut i gotowe. Tylko musisz mieć odpowiednio przygotowana powierzchnię (biały lub czarny podkład, najlepiej matowy).

Tarmus, ty malujesz figurkę mazakiem permanentnym na bazie alkoholu i dziwisz się, że Ci się kolory mieszają?
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Lego - Customy

Postprzez Tarmus » 06 Wrz 2013, 20:57

Dziękuje za rady,potem zamówię farbki :)
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Lego - Customy

Postprzez Kuel » 07 Wrz 2013, 00:23

Mazaki? Doprawdy? Jak to się trzyma plastiku? Nie rozmazuje się? Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić...
Tarmus- jak koniecznie chcesz się bawić w modelarstwo tego typu, no to konieczne są farbki- duużo farbek. I pędzelki. Małe. Malutkie.
Faktycznie- Pactra jest w porządku, ale ja na przykład używam od zawsze farbek Citadel- są droższe ze dwa razy, ale jakość jest świetna i starczają na długo.
Zostaw w cholerę te mazaki i, jeśli czujesz się na siłach, zajmij się porządnym modelarstwem- bo z mazakami to daleko nie zajdziesz.
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: Lego - Customy

Postprzez Michet » 07 Wrz 2013, 13:55

Ja np. używam farbek Revell i też są w porządku.
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Lego - Customy

Postprzez Roach » 07 Wrz 2013, 20:43

Panowie dyskusja o Modelarstwie, więc i ja muszę się włączyć. Staż modelarski też mam dość duży i myślę, że moja opinia troszkę pomoże.

Michet-Revelle są zdecydowanie spoko, ale jeśli możesz, to tylko Humbrol? Czemu? lepsze krycie, jak zostawisz przez zapomnienie farbkę otwartą, zaschnie jej zdecydowanie mniej (bo dodają do niej opóźniacz, w przeciwieństwie do revella. Możesz taki kupić (polecam Tamiya, ale to koszty...). No i mają puszki z lepszego gatunkowo metalu, przez co mniej farby się na niej osadza, i jednocześnie mniej jej tracisz.)

Kuel-Citadel, tak zdecydowanie super farbki, ale jak dla mnie cena odstrasza i to skutecznie. Zamiast tego polecam...ruskiego Vallejo. Na pewno modelarze się już z nim spotkali. idealny do detali (super krycie), rozwodniony i przy wprawnej ręce malarza, można z nim zrobić efekty takie jak aerografem. Ponadto większa paleta kolorów, więcej dodatków no i cena mniejsza.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Lego - Customy

Postprzez Kuel » 08 Wrz 2013, 00:56

Wiem, wiem- Citadel mają straszną cenę. Jednakże, jako wierny modelarz Games Workshop rzadko kiedy korzystam z innych produktów, niż rodzime. Drogie, nie drogie- jakość mają świetną. Nie zasychają za szybko, nawet otwarte na długo. Mam też wrażenie, że pojemność jest większa od pozostałych firm- po prostu starczają na dłuższy czas. I kryją idealnie. No i na paletę kolorów nie można narzekać.
Vallejo? Ja się nie spotkałem... Mówisz, że ruskie? No cóż, poszukam, zobaczę. Wypróbować można.
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: Lego - Customy

Postprzez Roach » 08 Wrz 2013, 21:21

Odwiedź sklepy modelarskie, tam znajdziesz całe palety. Masz różne serie. Na przykład do aerografu masz Vallejo Air ;) do wyboru do koloru. Ale rozumiem i twoje zdanie. Fakt Cydadela robi super farbki i nie można tego podważyć.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Lego - Customy

Postprzez Tarmus » 09 Wrz 2013, 15:45

Farbki modelarskie mocno kryją kolor pierwotny? Oczywiście zależy od jakich,załóżmy że te które mi polecacie. I szybko wysychają?już jak nałożę.
Tarmus
a.k.a. Tarmus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Poznań
Posty: 352

Re: Lego - Customy

Postprzez Michet » 09 Wrz 2013, 16:22

O ile dobrze kojarzę to według informacji podanych na pojemniczkach schną ok. 4h , jednak w praktyce powierzchnia robi się sucha już po 30 min co wcale nie oznacza, że pomalowany przedmiot jest już zdatny do użytkowania. A jeśli chodzi o pokrywanie to już zależy od konkretnego koloru . Wiesz zawsze można pomalować 2 lub 3 razy, wtedy nic nie będzie prześwitywać.
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Lego - Customy

Postprzez Roach » 09 Wrz 2013, 21:40

Farbki detaliczne takie jak wspomniane przezemnie Vallejo, czy przez Kuela Citadele kryją zwykle po pierwszym razie. Nie wiem jak jest z lego, ale ja zawsze przed malowaniem (polecam to oczywiście wszystkim) przecieram model denaturatem, żeby go odtłuścić. Jeśli kupujesz farbkę w puszkach (często tak jest z Humbrolami, ale tymi z nowej serii, z nowymi nalepkami) czasami po nawet porządnym rozmieszaniu (bez tego ani rusz) kryje słabo lub bardzo się świeci. Wtedy nie bać się tylko zostawić puszkę otwartą na jakieś 4 godziny. Powinno być ok.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Lego - Customy

Postprzez Dinuirar » 22 Wrz 2013, 02:00

Ja używam farbek Pactry, i nie narzekam, pozostałych nie próbowałem.

Odnośnie minifigów i malowania mazakami - kiedyś pomalowałem tak hełm klona na Rexa, i wyglądało bardzo dobrze(niebieski na białym, nie przebijało). Po zaschnięciu nie schodził zbyt łatwo, trzeba było trzeć żeby zmyć. "Technika" dobra do tymczasowych modów minifigów, wg mnie. Oczywiście zmazywalność zależy od rodzaju mazaka.
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

Re: Lego - Customy

Postprzez Araxuss » 14 Lis 2013, 22:20






Bounty Hunter SWTOR
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

PoprzedniaNastępna

Wróć do Twórczość

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron