Vode An, "nasza wersja"?

Miejsce na dzielenie sie rozmaitą twórczością, fanficami, fanartami oraz innymi dziełami przez nas wykonanymi, lub znalezionymi w internecie.

Moderator: KEDIN

Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez Equuiteremh » 21 Paź 2010, 18:34

Co prawda jest już nagrana pewna opcja, ale pomyślałem sobie, aby napisać tutaj co nieco o może lekko dziwnym pomyśle, na który wpadłem.

Co nim jest? Ano, co byście powiedzieli na realizację pieśni Vode an? W żadnym wypadku nie chciałbym tego przerabiać na jakąś muzykę rozrywkową. Popracowałbym przy syntezatorze nad jakąś podniosłą, należytą do pieśni muzyką. Następnie bym to nagrał i w jakiś sposób udostępnił.
W czym tkwi problem? Poszukiwałbym kogoś kto ma odpowiednie możliwości wokalne oraz możliwość nagrania wokalu, jest tutaj ktoś taki? W zasadzie w końcu to jest pieśń wojowników, więc fajnie by było gdyby parę osób w tym uczestniczyło, ale przez Internet średnio widzę realizację takiego projektu. W zasadzie zajmuję się trochę muzyką, a również jej realizacją, mam znajomości w paru studiach nagraniowych gdzie moglibyśmy się spotkać i razem wszystko zrealizować. Tylko czy to ma sens? Nie sądzę. Dlatego zaproponowałbym inne rozwiązanie. Utwór oczywiście przechodziłby procesy masteringu/mixingu. Podczas tego procesu ścieżkę z wokalem jednej osoby mógłbym powielić a każdą ze ścieżek odpowiednio potraktować, aby miały inny ton i brzmienie, można by się bawić w odpowiednie docinanie, aby np. któryś z "głosów" pojawiał się tylko na dane słowo/fargment. Dodatkowo, w syntezatorze mógłbym dopasować odpowiednią partię "chóru" (mam opcję dogrania takiego "Aaaa" ;p).

Co o tym sądzicie i czy jest ktoś kto by może chciał w tym uczestniczyć?

p.s. Myślę, że by to miało bardziej charakter zabawy i doświadczenia, nie będziemy przecież ubiegać się o jakieś specjalne opinie wśród krytyków/słuchaczy muzycznych... chociaż kto to wie?
;-)
Equuiteremh
a.k.a. Equuiteremh ran Saan
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`ehnkranak
Miejscowość: Krępa Słupska
Posty: 121

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez Immo » 22 Paź 2010, 01:24

Wokal tego typu pieśni musi być nagrany spójnym chórem. Pojedynczy głos da efekt ballady zatroskanego wojownika siedzącego przy ognisku i dumającego o dawnych czasach. A, z całym szczunkiem do Was, wątpię, żebyście byli w stanie w 4-6 osób spójnie, w jednej tonacji zaśpiewać ten utwór. Nie wspominam nawet o tym, że fragment "motir ca`tra nau tracinya..." wymaga długotrwałego treningu :D
Image Image
Nie jest łatwo być chodzącym arsenałem. O nie. Ale przynajmniej nawet silny wiatr cię nie porwie...
----Ushan Hoss----
Immo
a.k.a. Cheka`gam
Były członek, "Mandalor Założyciel"
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Katowice
Posty: 769

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez Araxuss » 22 Paź 2010, 23:22

□■
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 11 Lis 2017, 07:50, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez Equuiteremh » 24 Paź 2010, 01:02

Ech, no pocieszające :P Wybiorę się do kościoła (o ku*wa, jak dawno mnie tam nie było) i zagadam do tamtejszego chórku, moze pomogą : d
;-)
Equuiteremh
a.k.a. Equuiteremh ran Saan
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`ehnkranak
Miejscowość: Krępa Słupska
Posty: 121

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez Ilfrin Ohtar » 09 Sty 2011, 03:21

Jestem przekonany, ze parafialny chorek z najwiekszym zachwytem wykona piesn wojownikow :P Ale z takim, jak Immo wspomnial "motir ca`tra nau tracinya", tez moga miec problem. Tu to by chyba nawet chor Wojska Polskiego nie wydolil.
Ej...
Wlasnie tak sobie pomyslalem... Jak nieziemsko zajebiste musialoby brzmiec Vode An w wykonaniu Choru Alexandrova... Mialem ogromna przyjemnosc slyszec ich nie tak znowu dawno na zywo i wizja takiego koncertu... Lal. Trza bedzie z tym do nich napisac :)
Ale co do projektu w ramach samego Manda'yaim- nie nalezy sie poddawac. Niech kazdy cwiczy w domowym zaciszu z oryginalnym nagraniem. I jesli slon Wam na ucho nie nadepnal, to gdy po jakims czasie nadarzy sie szansa wspolnego wykonania utworu na pewno pojdzie latwiej i sprawniej, niz gdybyscie/smy mieli zaczac cwiczyc dopiero razem.
A moze wyjsc z tego cos naprawde fajnego, jesli Equuiteremh na serio bylby gotow sie zajac profesjonalna obrobka.
Ja tam jestem chetny pomoc w ramach mych skromnych mozliwosci. Tylko nalezy mi powiedziec jak.
"Nie zginie Polska, nie zginie! Lecz żyć będzie po wieki wieków w potędze i chwale. Dla was, dla nas i dla całej ludzkości"- Ignacy Jan Paderewski, 1940
Ilfrin Ohtar
a.k.a. Kaczor
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław
Posty: 223

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez Ijaat Intari » 09 Sty 2011, 12:44

PS. ja chodzę do szkoły muzycznej na wokal więc jak coś to się pisze na to :D
Ale zaje****** by to wyglądało jakbyśmy zaśpiewali to w chórze na jakimś konwercie :D
Jak na mój gust wystarczą trzy osoby które potrafią śpiewać.
A i ja praktycznie już umię to śpiewać bo uczyłem się tego w ramach treningu ;]
Ijaat Intari
a.k.a. DELTA 38
Mando'ad
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Będzin
Posty: 348

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez Kal Ashi » 09 Sty 2011, 14:05

Zastanawia mnie jedna sprawa, jest zespół u nas w mieścinie i to zespół wokalny zwie się 6 na 6. Znam kilka osób z tego zespołu między innymi Dyrektora naszego DK -u też tam śpiewa może im to wcisnę :P.
Tylko żeby nie wyszła Mandaloriańska Bogu Rodzica :mrgreen:
Image

Jestem tylko twoim snem.... złym snem.
Kal Ashi
a.k.a. goor`verd
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Rybnik
Posty: 1329

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez Ilfrin Ohtar » 09 Sty 2011, 19:06

To juz lepsza bylaby Bogurodzica niz jakies rzewne jak na oczepinach spiewki:P
Widze, ze sie tutaj wylaniaja 2 nurty... Jeden, to nagranie "Manda'yaimowskie" wykonane przez roznego rodzaju chorki, chory i grupy znajomych. Nasuwa sie pytanie: po co? Przeciez nagranie Vode An juz jest, to oryginalne, i to calkiem niezle. Potrzebna nam kolejna wersja?
Drugi nurt, to wersja nasza, wykonana przez nas. I to ma sens. Bo wtedy to byloby naprawde NASZE. Jakby to na ktoryms konwencie przecwiczyc a do tego dorobic odpowiednia choreografie... Klekajcie narody :D
"Nie zginie Polska, nie zginie! Lecz żyć będzie po wieki wieków w potędze i chwale. Dla was, dla nas i dla całej ludzkości"- Ignacy Jan Paderewski, 1940
Ilfrin Ohtar
a.k.a. Kaczor
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław
Posty: 223

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez Ijaat Intari » 09 Sty 2011, 20:17

Jak już mowa o choreografi to sugeruje "Dha Werda Verda" jest to trudne ale ja jakoś się nauczyłem :]
Ijaat Intari
a.k.a. DELTA 38
Mando'ad
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Będzin
Posty: 348

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez Ilfrin Ohtar » 11 Sty 2011, 22:55

Tak sobie teraz pomyslalem, ze stworzenie "naszej" wersji Vode An byloby swietna sprawa pod jeszcze jednym wzgledem- zamiast "Coruscanta a'den mhi, Vode an." zaspiewalibysmy naturalnie "Mandayaim a'den mhi, Vode an". Tak jak powinno byc:P I pod tym wzgledem bylaby to juz naprawde inna "wersja"- w sensie odstawalaby od oryginalu z gry czyms innym niz tylko wykonaniem.
"Nie zginie Polska, nie zginie! Lecz żyć będzie po wieki wieków w potędze i chwale. Dla was, dla nas i dla całej ludzkości"- Ignacy Jan Paderewski, 1940
Ilfrin Ohtar
a.k.a. Kaczor
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław
Posty: 223

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez Ijaat Intari » 11 Sty 2011, 23:21

No to nie wiem na co czekamy panowie :D ja już to praktycznie umię ;] kolej na was :D
Ijaat Intari
a.k.a. DELTA 38
Mando'ad
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Będzin
Posty: 348

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez Immo » 12 Sty 2011, 02:38

Nie, no, są pewne granice, Intari.
"Umię"?
...
:P
Image Image
Nie jest łatwo być chodzącym arsenałem. O nie. Ale przynajmniej nawet silny wiatr cię nie porwie...
----Ushan Hoss----
Immo
a.k.a. Cheka`gam
Były członek, "Mandalor Założyciel"
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Katowice
Posty: 769

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez Ilfrin Ohtar » 12 Sty 2011, 06:08

Granice sa własnie po to, zeby je przekraczac, zasady (w tym wypadku jezyka polskiego), zeby je lamac.
Zycie na krawedzi! Bierzmy przyklad z Intariego! :D
"Nie zginie Polska, nie zginie! Lecz żyć będzie po wieki wieków w potędze i chwale. Dla was, dla nas i dla całej ludzkości"- Ignacy Jan Paderewski, 1940
Ilfrin Ohtar
a.k.a. Kaczor
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław
Posty: 223

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez X-Yuri » 10 Mar 2011, 19:43

Ilfrin Ohtar napisał(a):Tak sobie teraz pomyslalem, ze stworzenie "naszej" wersji Vode An byloby swietna sprawa pod jeszcze jednym wzgledem- zamiast "Coruscanta a'den mhi, Vode an." zaspiewalibysmy naturalnie "Mandayaim a'den mhi, Vode an". Tak jak powinno byc:P I pod tym wzgledem bylaby to juz naprawde inna "wersja"- w sensie odstawalaby od oryginalu z gry czyms innym niz tylko wykonaniem.


Własnie o tym samym pomyślałem przeglądając w słowniku pieśni.

Stworzenie "Pierwszej czysto Mandalorianskiej wersji Vode`an" brzmi ciekawie. Bardzo.
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez Ilfrin Ohtar » 11 Mar 2011, 08:44

Equuiteremh, co z tymi studiami nagraniowymi? W jakich terminach byłyby dostepne?
"Nie zginie Polska, nie zginie! Lecz żyć będzie po wieki wieków w potędze i chwale. Dla was, dla nas i dla całej ludzkości"- Ignacy Jan Paderewski, 1940
Ilfrin Ohtar
a.k.a. Kaczor
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław
Posty: 223

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez Clark » 10 Cze 2011, 21:49

X-Yuri napisał(a):
Ilfrin Ohtar napisał(a):Tak sobie teraz pomyslalem, ze stworzenie "naszej" wersji Vode An byloby swietna sprawa pod jeszcze jednym wzgledem- zamiast "Coruscanta a'den mhi, Vode an." zaspiewalibysmy naturalnie "Mandayaim a'den mhi, Vode an". Tak jak powinno byc:P I pod tym wzgledem bylaby to juz naprawde inna "wersja"- w sensie odstawalaby od oryginalu z gry czyms innym niz tylko wykonaniem.


Własnie o tym samym pomyślałem przeglądając w słowniku pieśni.

Stworzenie "Pierwszej czysto Mandalorianskiej wersji Vode`an" brzmi ciekawie. Bardzo.


Już szukałem na necie takiej wersji Vode An, prawdziwej, mandaloriańskiej ale ni znalazłem. Więc jestem z wami duchem Vode :) bo wokalem niee...
Image
Clark
a.k.a. Shinet`kal
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Katowice
Posty: 212

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez Ozzik » 21 Sty 2013, 22:43

A niech będzie odgrzeję ten kotlet: przeglądając ossus przypadkiem natrafiłem na oryginalną wersję Vode An. Fajnie by było gdybyśmy coś razem jednak zrobili- jakiś filmik z naszym wykonaniem czy coś.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez Mynock » 21 Sty 2013, 23:56

Nie wiem, czy to jest wykonalne, ale spróbować można.
Mynock
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 190

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez Aranea » 22 Sty 2013, 01:17

Jestesmy mando, dla nas wszystko jest wykonalne! Tylko trzeba bedzie sie jakos zgadac, na jaims konwencie pewnie byloby najlatwiej. Moze Pyrkon, Celebration, albo StarForce?
Cheshire cat was right
Aranea
a.k.a. Aranea
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Bydgoszcz/Toruń
Posty: 164

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez Delta13 » 22 Sty 2013, 01:21

Zacznijmy od tego że nauka poprawnej wymowy i tępa zajmie nam jeden dzień a jak będzie nas więcej to z tydzień :wink: Poza tym sprzęt i takie tam, na komórce przecież nie nagramy tak doniosłej pieśni.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez Aranea » 22 Sty 2013, 01:25

No telefonem nie, ale zapewne ktos bedzie mial kamerke. Na to po cichu licze :P
No i nie jestem pewna, czy udaloby sie (inaczej niz konwentowo) zgarnac wszystkich mando w jedno miejsce, zeby to nagrac.
Cheshire cat was right
Aranea
a.k.a. Aranea
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Bydgoszcz/Toruń
Posty: 164

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez Ozzik » 22 Sty 2013, 01:28

W sumie niewiele się różni ta werja od wersji z Republic commando i wymowy i rytmu można się uczyć z filmików z tą pieśnią.
There is no truth in flesh, only betrayal.
There is no strength in flesh, only weakness.
There is no constancy in flesh, only decay.
There is no certainty in flesh but death.


Im 'non dormies, quod me componendis nucleo
Ozzik
a.k.a. Ozzik Rangir
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 963

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez RexVao » 22 Sty 2013, 09:56

Jestem z Wami prawie zawsze ale nie jeśli chodzi o śpiewanie Vode :wink:
Image
RexVao
a.k.a. Rex
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Zabrze
Posty: 496

Re: Vode An, "nasza wersja"?

Postprzez Roach » 22 Sty 2013, 11:16

A może jakby zrobić na rockowo?
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895


Wróć do Twórczość

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron