Zapach pieniądza

Miejsce na dzielenie sie rozmaitą twórczością, fanficami, fanartami oraz innymi dziełami przez nas wykonanymi, lub znalezionymi w internecie.

Moderator: KEDIN

Zapach pieniądza

Postprzez Oix Fenn » 04 Kwi 2019, 16:15

Szybka i przyjemna robota to to co każdy łowca nagród uwielbia. A co każdy łowca nagród uwielbia jeszcze bardziej? Pieniądze, mamona, forsa, zielone, złoto. W naszym świecie podstawową walutą są kredyty, malutkie słodkie sztabki dające to czego zapragniemy. Fałszerzem pieniędzy z reguły nie jestem ale dziś przełamiemy schematy i wykonam na tegoroczny pyrkon trochę pieniędzy z naszej galaktyki. Niech 501 oraz Mercowie wiedzą, że My Mandalorianie z Manda'yaim też nie przymieramy biedą 3:)

Zadaniem jest wykonanie trzech rodzajów bilonów, może ktoś wie jakie są to nominały?

Image

Image

Jak je zrobię? Wykonałem modele 3D w programie fusion 360 bazując na zdjęciach z internetu. Modele wyeksportowałem do pilku stl. Zostaje wydruk 3D do którego użyję złotego, srebrnego i czarnego flamentu. Zamierzam wykonać po kilkanaście cr każdego rodzaju na pyrkon.

Image

Cóż ... 11 godzin za 11 kredytów do sporo czasu. Ale czego nie robi się dla czystej forsy? :p
Image





co myślicie o tym? :D może chcecie kilka?
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Merel » 04 Kwi 2019, 17:29

Ja chce :) ile za takie cudeńka chcesz? :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Mahiyana » 04 Kwi 2019, 19:05

ZapowIada się super :D
Nie mogę się doczekać żeby zobaczyć na żywo!

(a po drodze oczywiście na zdjęciach!)

A jeśli chodzi o nominały to szczerze mówiąc nie jestem pewna ^^'
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Dhadral » 05 Kwi 2019, 08:23

WOW, po prostu WOW. Robienie modeli 3D wydaje mi się strasznie trudne i mega podziwiam ludzi, którzy się tym parają. Więc, jejciu OIX to jest genialne! :like
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Behot » 05 Kwi 2019, 13:49

Ja chcę, ja chcę! Just name the price.
Nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli
Behot
a.k.a. Atin
Mando'ad
Miejscowość: Radom
Posty: 240

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Merel » 05 Kwi 2019, 19:52

Image

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Oix Fenn » 08 Kwi 2019, 22:20

Hej hej, nie sądziłem, że aż taki pozytywny odbiór przybędzie. W końcu to "illegal" xD co do wszelkich zamówień. Jak będziecie na Pyrkonie to za jedno piwko mogę podarować :D
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Behot » 09 Kwi 2019, 00:09

Mogą być nawet dwa, jak dla Ciebie, ner vod :)
Nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli
Behot
a.k.a. Atin
Mando'ad
Miejscowość: Radom
Posty: 240

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Sh'ehn » 09 Kwi 2019, 00:27

Temat istnieje już od jakiegoś czasu, ale mam nadzieję, że nie szkodzi, że wypowiem się dopiero teraz... T
Wygląda to bardzo ładnie i klimatycznie. Z ciekawości spytam, jak ze skalą? Będzie dopasowana do tego, co widzimy na kadrze z TCW, czy inna (np. pomniejszona)?

A w kwestii nominałów:
(A tu źródło obrazka).
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Oix Fenn » 09 Kwi 2019, 02:51

nie no skala jest rzeczywista, oparta oczywiście na tym jednym zdjęciu stwierdziłem, że najlepiej będzie jak kredyty będą miały wymiary 25x100x8 (mm) Aczkolwiek żaden problem je zmienić skalowanie w tym wypadku ogranicza się do wpisania odpowiednich wartości. Nic nie zamierzam pomniejszać dla oszczędzania materiału, jest to replika w pełni odwzorowana :D chyba, że znajdziecie wymiary prawdziwe to zaraz je wklepie i będzie jeszcze lepiej.

Co do nominałów, tu sprawa wydaje się bardzo dziwna wychodzi na to, że:

Długi srebrny to: 8 (kreseczką na górze nie mam pojęcia co to) 8 8
Średni złoty to: 8 7 3 (ta siódemka z dwoma kreskami to symbol CR)
Mały czarny to: 4 3

Jedyne co udało mi się znaleźć, to to, że kredyty miały wielkość od 2 do 3 cali. co w przeliczeniu na "nasze" wychodzi, że srebrny kredyt powinen mieć 7,5 cm :?
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Merel » 09 Kwi 2019, 07:55

Oix, a ewentualnie wysyłka wchodzilaby w grę?

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Sh'ehn » 09 Kwi 2019, 09:33

Oix Fenn napisał(a):Długi srebrny to: 8 (kreseczką na górze nie mam pojęcia co to) 8 8
Średni złoty to: 8 7 3 (ta siódemka z dwoma kreskami to symbol CR)
Mały czarny to: 4 3

Druga cyferka na złotym i czarnym jest krótsza - to by raczej było 4, a nie 7. (A ostatnia cyferka to chyba jednak 2)Zastanawiam się też czy tamta kreseczka to nie byłoby po prostu zero?

Całość by wtedy wygladała tak: srebrny - 0888; złoty - 842; czarny - 42. Wszystko jest jakoś wielokrotnością dwójki, poza zerem, więc wygląda spójnie. (Przy czym, może to być też zestawienie bez żadnego naddanego sensu - nie byłby to pierwszy raz, gdy w jednym źródle znaczki mają sens, a w drugim tylko "fajnie wyglądają").

Co do "siódemki" - dodam, że jest to po prostu cresh, czyli trzecia literka aurebeshu.
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Oix Fenn » 09 Kwi 2019, 14:48

Oix, a ewentualnie wysyłka wchodzilaby w grę?


Pewnie napisz na fb albo tutaj w wiadomości to się dogadamy ile chcesz i ile za Kw ;)

No co do tych nominałów to śmiechowa sprawa. W czasach imperium byly już normalne nominały 100, 500 etc. Więc skąd taki przeskok? Mi się osobiście wydaje, że twórca tych kredytów wyrył w nich swoje osobiste numery dla niego znaczące "coś" lub pewnie źle to czytamy. Może zamiast z góy do dołu czyta się od dołu do góry? 8880, 242, 24 to już ma większy sens. Ale szukanie w tym sesnu jest na poziomie szukania sensu w fizyce gwiezdnych wojen xD
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Arneun » 09 Kwi 2019, 23:53

Ej, a to nie tak, że Mennica Republiki bardzo nie lubi prywatnej konkurencji?

<bierze broń, opatrunki osobiste i szykuje się na dobrą zabawę>
"Come winter, come slaughter
The right to existence has been won
Come falling star or scorching flame
Worlds will survive, life finds a way "
Arneun
Były Członek
Miejscowość: Wrocław
Posty: 271

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Oix Fenn » 10 Kwi 2019, 04:09

Ej, a to nie tak, że Mennica Republiki bardzo nie lubi prywatnej konkurencji?

Arneun Ner Vod, a czy ktoś musi o tym wiedzieć? :twisted:
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Merel » 10 Kwi 2019, 10:38

Aha, nielegalna wytwóhnia pieniędzy, już leci donosik do phokuhatuhy

Image

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Mahiyana » 11 Kwi 2019, 09:05

Ale szukanie w tym sesnu jest na poziomie szukania sensu w fizyce gwiezdnych wojen xD


Czyli brzmi jak dobra rzecz do dyskusji :)

Ale mniejsza o to - kiedy jakieś zdjęcia? :D
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Ratbor Vit » 11 Kwi 2019, 15:42

Oix Fenn napisał(a):Jak będziecie na Pyrkonie to za jedno piwko mogę podarować :D


Jedno piwo za ile kredytów?

PS. Jesteś pewny, że masz wystarczająco mocną głowę, Oix? Niektórzy mogą nie poprzestać na garstce kasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
"Who decides what's impossible?"
Apparently, the voice of people - the picture can be found in the link below
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... nknown.png
Ratbor Vit
a.k.a. Ratbor Vit
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'kebmeshgidal (Twierdza Syrenki)
Miejscowość: Warszawa
Posty: 69

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Mahiyana » 12 Kwi 2019, 06:14

Może Oix będzie zbierał buteleczki do skrzynki i przywiedzie sobie nietypową (jak na Pyrkon) zdobycz z konwentu?

Skoro po Skierconie wraca się ze zdobytymi jogurtami w sumie czemu nie ^^`
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Oix Fenn » 13 Kwi 2019, 13:55

Jedno piwo jeden kredyt. O moją głowę się nie martwcie jak na Mando przystało bania mocna niczym beskar [T]
Zdjęcia będą jak się druki skończą. Na razie stoję w miejcu gdzie kupuje filament xD
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Merel » 13 Kwi 2019, 23:29

Oix to może zrobimy wysyłkę barterowa? Za 10 zlotych wyśle Ci skrzynię browarka :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Mahiyana » 15 Kwi 2019, 15:45

Nie żeby coś ale nie wydaje mi się, że piwo dobrze zniesie transport pocztą polską :P
(Ani jakimkolwiek innym przewiźniko-kuriero-paczkomatem żeby nie było ^^)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Merel » 15 Kwi 2019, 16:19

Dobrze zabezpieczone i doturla się do odbiorcy ;)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Mahiyana » 16 Kwi 2019, 18:35

Ale mocno wstrząśnięte, co z tego co wiem o napojach gazowanych raczej nie jest wskazane ^^
Jednakże na tym może koniec offtopu - czekamy na zdjęcia :D
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Oix Fenn » 17 Kwi 2019, 02:14

Zdjecia bedo jak filament przyjedzie. Na razie robię pancerz zgodnie z zasadą #NieŚpięBoPyrkon
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Zapach pieniądza

Postprzez Mahiyana » 17 Kwi 2019, 07:11

No to czekamy ;)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037


Wróć do Twórczość

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron