Skraplacz wilgoci z Tatooine

Miejsce na dzielenie sie rozmaitą twórczością, fanficami, fanartami oraz innymi dziełami przez nas wykonanymi, lub znalezionymi w internecie.

Moderator: KEDIN

Skraplacz wilgoci z Tatooine

Postprzez Oix Fenn » 03 Lip 2015, 18:06

Ostatnie dni wiały nudą, ISD zrobiony, a materiały na zbroję są w trakcie wysyłki. Kredytów brak, a chęci na orginalny, fajny model rosną. Postanowiłem przeglądnąć Facebooka i mieć nadzieję że do tego czasu wymyślę co ze sobą zrobić. Obejrzałem po raz kolejny zwiastun nowej części Gwiezdnych wojen z radością patrząc na pustynną planetę, która tak bardzo przypominała o Tatooine. Tatooine? Co jest takiego co nam się z tą planetą kojarzy? Luke Skywalker i farma Larsów... Powrót do korzeni Star wars. Same skraplacze to bardzo fajna rzecz... i tu nastąpiło olśnienie. Może by wykonać z przedmiotów znalezionych w domu model skraplacza? Zebrałem parę zdjęć filmowych tegoż urządzenia i zabrałem się do pracy. Części w modelu pochodzą ze znalezionych w moim pokoju a są to: stara naketka po kleju, igła, gaza, drucki miedziany, elementy jezdne czołgu Valentine, 4 wykałaczki, podstawka żywiczna, (kiedyś zrobiłem parę aby mieć podstawki pod modele), piasek (zawsze należy mieć odrobinę w słoiczku, najlepiej przesiany przez sito z drobnymi oczkami, kilka kawałków polistyrenu, kalkomanie z pozostałych modelach no i farby, kleje (super glue i vicol) i pigmenty, po kilku godzinach przedstawiał się.... tak:


Image


Image



Image



Image


Ten element przysporzył mi wiele kłopotów, aż w końcu wpadłem na pomysł aby wykorzystać gazę lekarską (medyczną jak kto woli)
Image


Jedno "skrzydełko" postanowiłem z "weatheringować "
Image


Ta kalka pochodzi z modelu .... Su 22 w oznaczenaich z bliskiego wschodu ...
Image


Ta akurat nie mam pojęcia skąd pochodzi :roll:
Image


Piasek mnie odrobinę zawiódł gdy zobaczyłem czarne ziarenka, ale nie psuje aż tak bardzo efektu (przynajemj tak myśę)
Image


UWAGA: dla wszystkich malkontentów mówiących że skrapalcz powinen być bardziej biały i mniej ubrudzony: MI SIĘ PODOBA TAKI ... dziękuję za uwagę :wink:
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Skraplacz wilgoci z Tatooine

Postprzez X-Yuri » 03 Lip 2015, 18:49

Ładna rzecz, i taka chyba około-minisowa skala? : d
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Skraplacz wilgoci z Tatooine

Postprzez Michet » 05 Lip 2015, 23:46

Fajnie wygląda, a biorąc pod uwagę, że jest to samoróbka to tym bardziej gratuluję wyniku końcowego ; ]
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Skraplacz wilgoci z Tatooine

Postprzez Dinuirar » 07 Lip 2015, 00:45

Wygląda bardzo fajnie. Trzyma oryginalną stylistykę z filmu.
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

Re: Skraplacz wilgoci z Tatooine

Postprzez Merel » 07 Lip 2015, 15:20

Bardzo ciekawe, fajny efekt dało połamanie jednej antenki ;)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183


Wróć do Twórczość

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron