Bitewniak.

Miejsce na dzielenie sie rozmaitą twórczością, fanficami, fanartami oraz innymi dziełami przez nas wykonanymi, lub znalezionymi w internecie.

Moderator: KEDIN

Bitewniak.

Postprzez Multagaar » 26 Lut 2014, 02:34

Sucui Vode!
Jako, że post mój pierwszy- pokrótce napiszę coś o sobie.
Kiedyś, w zamierzchłych czasach przeczytałem, jak to Boba Fett ma w cholerę wielu fanów. Na wtedy się dziwiłem i machałem na to ręką. A, że dzieciak byłem- mój gust się trochę zmienił. Poczytałem, pooglądałem. Google też było pomocne. Muszę przyznać, że od 3 lat interesuje mnie Społeczeństwo Wojowników. Oczywiście nie jest to coś tak konkretnego, jak modelarstwo, czy reko historyczna, toteż temat w eksploatacji raz na jakiś czas odnotowuje długi spadek. Ostatnio pomyślałem, że przyjemnie będzie się wziąć na poważnie za Beskar- gam, jak i jakąś promocję gry. ;) Nie zrozumcie tego źle- nie zarejestrowałem się tylko dlatego, żeby podbijać sprzedaż, czy coś. Po prostu jeden z kilku czynników.

Do rzeczy.
...
Tęsknicie za SW Miniatures? A może i nie? Bo w końcu ceny i traktowanie nieco po macoszemu graczy były chyba trochę irytujące. Choć ok- przyznaję, mam kilka figsów od Wizardów. ^^

Tak, czy inaczej powstaje pewna gra w skali 1 do 100. Jedna figurka żołnierza to jeden żołnierz "w realu". Jest to o tyle fajne, że system jest nastawiony na wielkie bitwy. Póki co- kończymy przygotowywać zestaw startowy. Później będziemy się starać o licencję, która UWAGA:

JEST JAK NAJBARDZIEJ REALNA!

Oczywiście rozpoczynamy od typowych klonów i CIS'u. Jednak ( jeśli oczywiście się przyjmie- a raczej tak, dzięki wielkiemu community) planujemy dodatkowe siły. I uwaga- co? Ja jestem od mandalorian. :D
Póki co pracuję nad jedną figurką, którą teoretycznie można by wykorzystać jako Bounty Huntera, lub bohatera separatystów. Proszę Państwa- chodzi oczywiście o Jango Fetta. Jednak prace u mnie stanęły, bo skończyła mi się masa. Nie wiem, kiedy ruszą niestety. :/ Osobiście- odnośnie figurki chciałbym znać Waszą opinię- bo planowałbym robić od początku wszystko.

Tymczasem link do tematu:
http://www.lead-adventure.de/index.php?topic=53205.0
Miejcie się na baczności, ponieważ z tego co wiem- niedługo powinny pojawić się tam jakieś bardzo ciekawe nowości.

A oto zaczęty Jango:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/488 ... e2432.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/82e ... 3fbc5.html
(Tak tak, brzuch i tył pasa brzydko wyglądają, bo je przed chwilą "poprawiałem" skalpelem. Niestety trochę się postrzępił GS. Mam nadzieję, że przy odlewach nie będzie to tak widoczne. ;) )
Jak masa dojdzie- zamierzam pogrubić mu nogi, oraz najajnik- nie wiem dlaczego, ale kompletnie się zniekształcił... Hełm oczywiście nie jest wersją finalną. Taki zarys. Proszę, weźcie pod uwagę, że nie jest to figurka 28, lub 32 mm. Tylko 18. ;) No i przepraszam za burdel- szukałem go w pudełku "WiP'ów" na szybko, oraz zaklejony paluch- kundel mnie użarł w rękę, bo mu próbowałem z ryja kość wyciągnąć. Eh, niewdzięcznik! ;)
pozdrawiam Sława!
Mult
Multagaar
Aruetii
Posty: 5

Re: Bitewniak.

Postprzez X-Yuri » 26 Lut 2014, 02:53

Widziałem swego czasu (prawie rok temu) 1sze info o tym na Bastionie - jak najbardziej kibucuje, choć ze sporymi obawami czy się uda z licencją ; p Dodatkowy sposób na wydawanie kasy na mando-gadżety! ; d

Jakby się udało, to figsy planujecie sprzedawać w surowej formie, do malowania we własnym zakresie? (...z moimi umiejętnościami malowania przerażająca perspektywa. Ale jak to często cytuję "(...) jest tylko potrzeba i ambicja" i wszystkiego można się nauczyć ; d)

Jango ładny, na moje amatorskie oko. Choć pas wydaje się... zbyt dominujący w stosunku do klaty. : )
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Bitewniak.

Postprzez Multagaar » 26 Lut 2014, 03:21

Dzięki. ;) Tak, mamy w planach sprzedawać surówkę. Głównodowodzący jest zwykle przeciwny wszelkim fabrycznie malowanym figurkom. Trochę go rozumiem- zwłaszcza, że póki co jedyne dostępne jednostki są raczej monotonne kolorystycznie. A w tej skali naprawdę nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, więc kubeł do góry! :D

Co do Janga- już go na pół rozcinałem, poprawiałem, cudowałem. ;) Może faktycznie mniejszy byłby lepszy, jednak nauczyłem się, że lepsze tutaj jest wrogiem dobrego, toteż chyba go skończę, a zaraz później- wezmę się za kilka innych modeli na raz. Tak, żeby były jednolite pod względem wielkości, oraz sposobu wykonania. Dodatkowo powinno się najpierw zrobić cały podstawowy szkielet, dlatego później wyszły mi takie kwiatki. ;) Ale to nie temat na to.

Słuchajcie, jeśli macie jakieś pomysły na ciekawe jednostki do naszej ukochanej armii- to piszcie tu, lub do mnie. Zarówno bohaterowie, jak i anonimowi Vode. Ossus padł, a potrzebuję jakiegoś zaplecza ciekawego, żeby chcieli nas uwzględnić jako coś więcej, niż najemną, elitarną piechotę- swoją drogą w takiej formie zapewne wystąpią- już ja tego dopilnuje. >:D
Multagaar
Aruetii
Posty: 5

Re: Bitewniak.

Postprzez X-Yuri » 26 Lut 2014, 04:45

Skoro planujecie na dzień dobry klony-CIS to może warto o Mando pomyśleć w tym kontekście?

Dla Republiki Komandosi (Drużyny Delta, Omega), Zwiadowcy serii Zero i do tego Cuy'val Darzy jak Walon Vau, Kal Skirata, Mij Gilamar, Wad'e Tay'haai, Dred Priest, Isabet Reau, Rav Bralor...

I dla równowagi dla CISów Mando Protektorzy - Spar, Fenn Shysa, Tobbi Dala, anonimowi_protektorzy, Bitewni Legioniści serii BL ; d
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Bitewniak.

Postprzez Kuel » 26 Lut 2014, 19:03

Pomysł bardzo interesujący. :!:
Jako zapalonego modelarza, cholernie mnie podnieciłeś. Co prawda wolę klasyczną trylogię, ale taki Jango może prezentować się kapitalnie, szczególnie, że malować będzie każdy sobie.
'Surówka', jak to nazwałeś, to moim zdaniem dobry pomysł, bo malowane ręcznie minisy były co najmniej brzydkie (co zmuszało mnie do takiej roboty-> http://www.mandayaim.com/a240,Tw_lrczo_Kuel_Minisy ). :wink:
Czekam na dalsze info i chętnie dowiem się więcej- na przykład, na jakim systemie będziecie bazować (w sensie bliżej Warhammera, Warhammera 40k, SWMiniatures, czy może coś pomiędzy)?
Across a painted desert lies a train of vagabonds
All that's left of what we were, it's what we have become
Kuel
a.k.a. Kuel Ha'rang
Al'Verd
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 1478

Re: Bitewniak.

Postprzez Multagaar » 26 Lut 2014, 23:44

Hej,
dzięki wielkie jeszcze raz. A Twoją twórczość Kuelu znam od kilku lat. I powiem, że mimo kilu sztywnych nazbyt gostków- jest po prostu świetna. Miło usłyszeć przychylny komentarz.
Jako, że wszyscy siedzimy bardziej w klimatach Oim, FoW- będzie to coś bardziej nastawionego na walne bitwy, niż Skirmishówki, lub też średnich rozmiarów bitwy z oddzielnymi modelami. Sam, jak już chyba wyżej napisałem, nie znam szczegółów mechaniki. Ja tu tylko sprzątam. ^^ A na poważnie, to nic bardziej konkretnego zdradzić nie można chyba.

Co do pomysłu X-Yuriego- bardzo mi się spodobał, jednak... Popatrzyłem sobie na google grafice i tak naprawdę żaden Vod nie ma specjalnych cech szczególnych- poprawcie mnie, jeśli się mylę. Dlatego myślę, że rozwiążę to w ten sposób: pudełko Mando jest uniwersalne. Może to być zarówno piechota do wiadomo jakiej frakcji :P , lub którejś z tych dwóch podanych wyżej w formie bohatera na okrągłej podstawce. O tym, kim tak naprawdę jest decydowałyby barwy pancerza- całkiem fajne rozwiązanie, prawda? Chociaż w sumie z biegiem czasu- na pewno ilość modeli by się zwiększała, toteż możliwe by było najpierw zrobienie anonimowych protektorów, z możliwością upgrade'u do jakiegoś herosa, a w następstwach dodanie do oferty figurek konkretnych postaci. Poza tym- żeby nadać którejś z tych figurek jakiś pazur- wystarczyłoby wziąć nieco GS'u i zrobić pelerynkę, rozciąć i pozmieniać ustawienie rąk, nóg. Wszystko to na gotowym modelu jest raczej łatwe.
Multagaar
Aruetii
Posty: 5

Re: Bitewniak.

Postprzez X-Yuri » 27 Lut 2014, 06:15

Biorąc pod uwagę, że niektórzy twórcy grafik szli tak bardzo na łatwiznę że Skirata = przemalowany Jango, to... to to ma sens ; p (A wspomniani "Bitewni Legioniści serii BL" są w sumie o tyle fajni, że jak przyjdzie pora na C-3PO to z automatu powstanie też podstawa do BL, starczy inaczej pomalować ; d A gdy gra odniesie sukces to kiedyś na złotą sztabę przyjdzie pora z całą pewnością, jakiej by bojowej wartości nie miał ; d ("Zabraliście złotego droida protokolarnego na pokrytą lasami planetę?" ; p))

W pierwszym SW bitewniaku, tym od WEG jeszcze, podobne rozwiązanie zresztą zastosowali, w scenariuszu "The Crystal Forest of Goratak" pojawia się postać Mandalorianina, Feskitta Bobba i sugerują by jako figsa dla niego użyć figsa Boby właśnie ; d

Mando_do_samodzielnego_malowania + scenariusze (w dzisiejszych e-czasach scenariusze/oficjalne_statsy dla rzeszy potencjalnych postaci mogą być nawet wrzucane w sieć - gra ciągle żywa i stosunkowo niskim kosztem mająca stały dopływ nowości, bo nie trzeba kombinować z takim e-contentem tyle co z wydawanym tradycyjnie ; d) = ogromny potencjał. : d
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208


Wróć do Twórczość

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron