Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Miejsce na dzielenie sie rozmaitą twórczością, fanficami, fanartami oraz innymi dziełami przez nas wykonanymi, lub znalezionymi w internecie.

Moderator: KEDIN

Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Mahiyana » 05 Maj 2017, 22:34

Zakładam sobie osobny temat żeby mieć większy porządek i żeby jakoś bardziej się zmotywować do roboty ^^

Krok pierwszy - kupiłam figurki:


Teraz tylko zaprojektować wzory zbroi na komputerze, wydrukować, ewentualnie przemalować kończyny i tułowia, nakleić zbroje, przemalować hełmy i ewentualnie załatwić dodatki typu pelerynki. Potem można pomyśleć nad załatwieniem (w postaci kupna lub zrobienia własnoręcznie) dalmierzy. Mam nadzieję, że przed Skierconem się wyrobię ^^

Każda z figurek ma plecak rakietowy, a u nas w sumie ma go tylko Arax, więc nie wiem czy jest sens je zostawiać ^^'

A, oczywiście wszystko jest przeznaczone do Lego obozu Ryby
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Arneun » 05 Maj 2017, 22:52

W kwestii dalmierzy - mam pewnie parę zapasowych z zestawów (o ile interesują nas standardowe Lego) - mogę zrobić inwentaryzację w przyszłym tygodniu i przekazać nadmiar.
Można pomyśleć jeszcze o customowych broniach w dalszej perspektywie (np. Ci ludzie których customy są na dioramach w legolandach, poszperam i podzielę się linkiem po weekendzie) - ale to luźna propozycja.
"Come winter, come slaughter
The right to existence has been won
Come falling star or scorching flame
Worlds will survive, life finds a way "
Arneun
Były Członek
Miejscowość: Wrocław
Posty: 271

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Mahiyana » 05 Maj 2017, 22:59

Zastanawia mnie na ile druk 3D miałby tu zastosowanie. Z tak malutkimi elementami szybko pójdzie, ale z drugiej strony na tak małych wydrukach niedokładność druku będzie bardzo widoczna... chyba że by to pokryć jakąś szpachlą czy coś (co też w sumie będzie trudne ze względu na rozmiar).

W każdym razie jak masz jakieś nadmiarowe klocki to chętnie przyjmę (T)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Rangka'ra » 05 Maj 2017, 23:32

Można by spróbować wydrukować z ABS i później w oparach acetonu wygładzić, ale nie jestem pewna czy przy tak małych elementach coś to da.
Rangka'ra
Mando'ad
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Toruń
Posty: 141

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Ryba » 05 Maj 2017, 23:46

Akurat dalmierze są śmiesznie tanie. :) Na bricklinku można dostać za 25gr za sztukę. Link bezpośredni się mi nie chce sformatować. Wyślę go przez fb do Mandalora. Sklep nazywa się easybricks, a element nazywa się "Dark Bluish Gray Minifig, Helmet Rangefinder for Helmet SW Clone Trooper with Holes". Nazwa może być myląca, ale dokładnie ten element występował na Bobie.
Image
Ryba
Weteran
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Toruń
Posty: 631

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Mahiyana » 05 Maj 2017, 23:49

I to się trzyma na tej śmiechowej dziurce?
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Arneun » 06 Maj 2017, 00:10

Tak. Aczkolwiek rzeczy typu upadek figurki z włożonym dalmierzem mogą spowodować uszkodzenie otworu tak, że wchodzą tylko te rzeczy, które trzymają się na obu dziurkach (te śmieszne daszki - odłamuje się górna część otworu - R.I.P. hełm Jango)
Wprowadzili to w którymś secie z klonami (już jakiś czas temu, stąd nazwa). Przy okazji - wszystkie hełmy mandaloriańskie są takie same różnią się tylko malowaniem.
"Come winter, come slaughter
The right to existence has been won
Come falling star or scorching flame
Worlds will survive, life finds a way "
Arneun
Były Członek
Miejscowość: Wrocław
Posty: 271

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Arneun » 10 Maj 2017, 21:51

O tym miejscu mówiłem. Powoli przymierzam się do zakupu (czyt. pewnie zrobię go jakoś w przeciągu dwóch lat), wiec jak będę kupował mogę złapać trochę więcej na użytek obozu
http://www.thelittlearmsshop.com/store/
"Come winter, come slaughter
The right to existence has been won
Come falling star or scorching flame
Worlds will survive, life finds a way "
Arneun
Były Członek
Miejscowość: Wrocław
Posty: 271

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Mahiyana » 10 Maj 2017, 23:30

Wchodzę na tą stronkę i pierwsze co widzę to
INVALID SQL: 1064 : You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'OPTION SQL_BIG_SELECTS=1' at line 1
SQL QUERY FAILURE:SET OPTION SQL_BIG_SELECTS=1

Więc nie wiem czy można jej ufać XD
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Arneun » 11 Maj 2017, 00:08

Wiem, też to widziałem, też się zastanawiałem.
Pomimo tego zbiera zaskakująco dużo pozytywnych recenzji na grupach zebranych wokół SW i Lego (przynajmniej na tych które śledzę).
"Come winter, come slaughter
The right to existence has been won
Come falling star or scorching flame
Worlds will survive, life finds a way "
Arneun
Były Członek
Miejscowość: Wrocław
Posty: 271

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Arakh Ha'an » 24 Sie 2017, 23:18

I jak z miniaturami Mando...? :)
MMCC #2003

Mando'ad draar digu.
Ciekaw jestem, kogo następnego w taki sposób wyrzucicie.
Arakh Ha'an
a.k.a. Carnifex sum
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal
Posty: 633

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Mahiyana » 25 Sie 2017, 15:15

Zdecydowanie powinnam się za to zabrać ^^'
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Thrak » 28 Sie 2017, 14:12

Tak się zastanawiam, czy nie można by zrobić figurek ludzi z M'Y za pomocą miniatur z gier bitewnych. Jest świetna figurka Boby którą można by malować do woli :D
Thrak
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 103

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Mahiyana » 28 Sie 2017, 22:16

Pewnie, że można :)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Radok » 12 Wrz 2017, 17:26

Lada moment wydadzą bitewniaka Star Wars Legion. Obstawiam, znając politykę wydawniczą takich tytułów, że prędzej, czy później pojawi się dodatek zawierający Mando. A z racji, że figurki nie będą pomalowane to da to spore możliwości adaptacyjne modeli :)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Mahiyana » 12 Wrz 2017, 18:25

No to założycie sobie na to osobny temat i będziecie malować ;)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Thrak » 13 Wrz 2017, 00:31

Radok napisał(a):Lada moment wydadzą bitewniaka Star Wars Legion. Obstawiam, znając politykę wydawniczą takich tytułów, że prędzej, czy później pojawi się dodatek zawierający Mando. A z racji, że figurki nie będą pomalowane to da to spore możliwości adaptacyjne modeli :)



Lepiej, już upychają Mando gdzie się da. Teraz do Thrawna w Armadzie dają Gauntlety jako myśliwce. W Assault, już była figurka Boby. Dobry podkład i to też można malować

Mah, jak tylko skończę zaległości i taki temat się pojawi w odpowiedniej grupie. :)
Thrak
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 103

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Sh'ehn » 14 Maj 2019, 10:49

Ogarniając powoli po-pyrkonowe rzeczy, pomyślałam, że warto się tutaj odezwać.
że na Pyrkonie wypróbowaliśM`Y nową formułę gry terenowej, wykorzystującą figurki LEGO. Do zabawy zrekrutowaliśmy pięciu szeregowych członków Straży Śmierci, na co dzień trudniących się pilnowaniem Skarbca Mand`alora. (O grze spróbuję napisać więcej w temacie obok - a jeśli/kiedy napiszę, podrzucę tu link).
W sobotni wieczór, na stojącym "po sąsiedzku" stoisku Medalikonu miałam okazję spróbować malowania figurek - i w ten sposób jeden ze Strażników został spontanicznie awansowany na Dowódcę i przywdział nowe barwy. (Z kolei po wizycie w Solcu Kujawskim uznaliśM`Y, że Dowódca powinien być bardziej zahartowany (w bojach); otrzymał więc jeszcze kilka warstw lakieru).
Poniżej zdjęcie z Pyrkonu i sklejka przedstawiająca figurkę już po lakierowaniu.



Z najbardziej zauważalnych minusów - nie mieliśmy możliwości, by go zmatowić, i dlatego nie można ruszać łapkami i nóżkami - farba przy "stawach" będzie się ścierać. Przy czym - to raczej wina spontaniczności pomysłu i mojego nieprzemyślanego zapału; zabierając się do malowania figurek "na spokojnie", na pewno można jakoś rozwiązać ten problem.
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Tarra Strayver » 14 Maj 2019, 13:27

Z figurkami lego jest ten problem, że nie bardzo nadają się do malowania farbkami. Profesjonaliści którzy robią customy lego używają zwykle własnych precyzyjnie wykonanych autorskich nadruków zaprojektowanych wcześniej w programie graficznym. Zdaje się że jest nawet metoda która pozwala łatwo umieszczać takie nadruki za pomocą specjalnej folii i ciepłej pary.
Tarra Strayver
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 62

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Merel » 14 Maj 2019, 23:40

Tak. Tak to właśnie jest robione ale i tak figurka wygląda nieźle. Ona nie musi chyba być ruchoma? Czy zle mi sie wydaje?

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Mahiyana » 16 Maj 2019, 07:32

No ta konkretna stała nieruchomo na stoisku ;)

Mi się oczywiście bardzo podoba, co już mówiłem na żywo :like
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Oix Fenn » 17 Maj 2019, 16:25

Zastanawia mnie na ile druk 3D miałby tu zastosowanie. Z tak malutkimi elementami szybko pójdzie, ale z drugiej strony na tak małych wydrukach niedokładność druku będzie bardzo widoczna... chyba że by to pokryć jakąś szpachlą czy coś (co też w sumie będzie trudne ze względu na rozmiar).
Zapewniam, że dokładność mojej drukarki będzie wystarczająca ... co i ile potrzeba
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Mahiyana » 17 Maj 2019, 16:35

No ten konkretny cytat był o LEGO dalmierzach.
Jesteś pewien że przy wielkości wydruku mniejszej niż centymetr dokładność będzie odpowiednia?
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Oix Fenn » 17 Maj 2019, 21:50

Dokładność drukarki jest do 0.4 mm więc na luzie wszystko da radę zrobić
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Arneun » 20 Maj 2019, 23:43

Musiałbym sprawdzić, ale może sie okazać, że dalmierze mają część, która potrzebuje większej dokładności (wypustka do wczepienia w hełm)
"Come winter, come slaughter
The right to existence has been won
Come falling star or scorching flame
Worlds will survive, life finds a way "
Arneun
Były Członek
Miejscowość: Wrocław
Posty: 271

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Oix Fenn » 21 Maj 2019, 00:48

Musiałbym sprawdzić, ale może sie okazać, że dalmierze mają część, która potrzebuje większej dokładności (wypustka do wczepienia w hełm)
zrób mi pomiar w takim razie.

A tak btw to hełmiki, bronie ... mogę zaprojektować i zrobić. Mando figurki z westarami 35 były by fajne
Twoja lojalność, twój honor - to się liczy. Kiedy przyjmujesz zadanie i dajesz słowo, nic innego nie ma znaczenia. Stajesz się mężczyzną, wiec pamiętaj: w walce nie ma miejsca na litośc. Taka jest ścieżka wojownika.
Oix Fenn
a.k.a. Leo Krenos
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Grudziądz
Posty: 307

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Tragos Wren » 15 Sie 2020, 12:05


A tak wygląda moja figurka póki co.
Tragos Wren
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 46

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Mahiyana » 18 Wrz 2020, 23:27

Wygląda super :)
Malowane na figurce czy naklejony wydruk?
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Tragos Wren » 21 Wrz 2020, 18:03

Naklejony pasek z pomarańczowej taśmy do oryginalnego torsu z zestawu.
Tragos Wren
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 46

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Arneun » 23 Wrz 2020, 23:38

Ok, pas jest od Batmana/Lego City, katany srebrnej nie pamiętam,
naramienniki - 100% że ninjago, srerbne miała... Amber? albo jakoś tak.
Hełm wygląda jak Boby/przemalowany innego Mando.
E-11 to na 100% custom.

Zgadłem?

Ale wyszło ładnie. Mam jedno zdjęcie... które prawie by pasowało, gdyby nie to, że nie jest mojego alter... (wrzucać?)
"Come winter, come slaughter
The right to existence has been won
Come falling star or scorching flame
Worlds will survive, life finds a way "
Arneun
Były Członek
Miejscowość: Wrocław
Posty: 271

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Dhadral » 25 Wrz 2020, 19:51

Świetna figurka. :D
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Mahiyana » 24 Paź 2021, 19:40

Halo, halo!

Mam 14 LEGO Mandalorian na zbyciu!
7zł/sztuka + przesyłka (preferowany paczkomat), a jak ktoś weźmie wszystkie 14 to 90zł.

Może ktoś ma ochotę porobić customy albo poustawiać je w niespodziewanych miejscach w mieszkaniu?
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Dhadral » 24 Paź 2021, 20:24

Ja reflektuję na cały oddział. :D
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Mahiyana » 24 Paź 2021, 21:07

A więc sprzedane :owl
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037


Wróć do Twórczość

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron