Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Miejsce na dzielenie sie rozmaitą twórczością, fanficami, fanartami oraz innymi dziełami przez nas wykonanymi, lub znalezionymi w internecie.

Moderator: KEDIN

Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Mahiyana » 05 Maj 2017, 22:34

Zakładam sobie osobny temat żeby mieć większy porządek i żeby jakoś bardziej się zmotywować do roboty ^^

Krok pierwszy - kupiłam figurki:

Teraz tylko zaprojektować wzory zbroi na komputerze, wydrukować, ewentualnie przemalować kończyny i tułowia, nakleić zbroje, przemalować hełmy i ewentualnie załatwić dodatki typu pelerynki. Potem można pomyśleć nad załatwieniem (w postaci kupna lub zrobienia własnoręcznie) dalmierzy. Mam nadzieję, że przed Skierconem się wyrobię ^^

Każda z figurek ma plecak rakietowy, a u nas w sumie ma go tylko Arax, więc nie wiem czy jest sens je zostawiać ^^'

A, oczywiście wszystko jest przeznaczone do Lego obozu Ryby
Image
Mahiyana
Mand'alor
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wrocław

Re: Lego minifigurki członków Manda'Yaim

Postprzez Arneun » 05 Maj 2017, 22:52

W kwestii dalmierzy - mam pewnie parę zapasowych z zestawów (o ile interesują nas standardowe Lego) - mogę zrobić inwentaryzację w przyszłym tygodniu i przekazać nadmiar.
Można pomyśleć jeszcze o customowych broniach w dalszej perspektywie (np. Ci ludzie których customy są na dioramach w legolandach, poszperam i podzielę się linkiem po weekendzie) - ale to luźna propozycja.
Arneun
Mando'evaar

Postprzez Mahiyana » 05 Maj 2017, 22:59

Zastanawia mnie na ile druk 3D miałby tu zastosowanie. Z tak malutkimi elementami szybko pójdzie, ale z drugiej strony na tak małych wydrukach niedokładność druku będzie bardzo widoczna... chyba że by to pokryć jakąś szpachlą czy coś (co też w sumie będzie trudne ze względu na rozmiar).

W każdym razie jak masz jakieś nadmiarowe klocki to chętnie przyjmę (T)
Image
Mahiyana
Mand'alor
Awatar użytkownika

Postprzez Rangka'ra » 05 Maj 2017, 23:32

Można by spróbować wydrukować z ABS i później w oparach acetonu wygładzić, ale nie jestem pewna czy przy tak małych elementach coś to da.
Rangka'ra
Mando'ad
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Toruń

Postprzez Ryba » 05 Maj 2017, 23:46

Akurat dalmierze są śmiesznie tanie. :) Na bricklinku można dostać za 25gr za sztukę. Link bezpośredni się mi nie chce sformatować. Wyślę go przez fb do Mandalora. Sklep nazywa się easybricks, a element nazywa się "Dark Bluish Gray Minifig, Helmet Rangefinder for Helmet SW Clone Trooper with Holes". Nazwa może być myląca, ale dokładnie ten element występował na Bobie.
Image
Ryba
Mando'ad
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Toruń

Postprzez Mahiyana » 05 Maj 2017, 23:49

I to się trzyma na tej śmiechowej dziurce?
Image
Mahiyana
Mand'alor
Awatar użytkownika

Postprzez Arneun » 06 Maj 2017, 00:10

Tak. Aczkolwiek rzeczy typu upadek figurki z włożonym dalmierzem mogą spowodować uszkodzenie otworu tak, że wchodzą tylko te rzeczy, które trzymają się na obu dziurkach (te śmieszne daszki - odłamuje się górna część otworu - R.I.P. hełm Jango)
Wprowadzili to w którymś secie z klonami (już jakiś czas temu, stąd nazwa). Przy okazji - wszystkie hełmy mandaloriańskie są takie same różnią się tylko malowaniem.
Arneun
Mando'evaar

Postprzez Arneun » 10 Maj 2017, 21:51

O tym miejscu mówiłem. Powoli przymierzam się do zakupu (czyt. pewnie zrobię go jakoś w przeciągu dwóch lat), wiec jak będę kupował mogę złapać trochę więcej na użytek obozu
http://www.thelittlearmsshop.com/store/
Arneun
Mando'evaar

Postprzez Mahiyana » 10 Maj 2017, 23:30

Wchodzę na tą stronkę i pierwsze co widzę to
INVALID SQL: 1064 : You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'OPTION SQL_BIG_SELECTS=1' at line 1
SQL QUERY FAILURE:SET OPTION SQL_BIG_SELECTS=1

Więc nie wiem czy można jej ufać XD
Image
Mahiyana
Mand'alor
Awatar użytkownika

Postprzez Arneun » 11 Maj 2017, 00:08

Wiem, też to widziałem, też się zastanawiałem.
Pomimo tego zbiera zaskakująco dużo pozytywnych recenzji na grupach zebranych wokół SW i Lego (przynajmniej na tych które śledzę).
Arneun
Mando'evaar

Postprzez Arakh Ha'an » 24 Sie 2017, 23:18

I jak z miniaturami Mando...? :)
Nie każdy może zostać Sithem, ale Sith może objawić się w każdym...

Death is never an excuse.
Arakh Ha'an
a.k.a. Truposzek, dr Gotabor
Mando'ad
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar, Keld`kebmeshgidal

Postprzez Mahiyana » 25 Sie 2017, 15:15

Zdecydowanie powinnam się za to zabrać ^^'
Image
Mahiyana
Mand'alor
Awatar użytkownika

Postprzez Thrak » 28 Sie 2017, 14:12

Tak się zastanawiam, czy nie można by zrobić figurek ludzi z M'Y za pomocą miniatur z gier bitewnych. Jest świetna figurka Boby którą można by malować do woli :D
Thrak
Mando'ad
Awatar użytkownika

Postprzez Mahiyana » 28 Sie 2017, 22:16

Pewnie, że można :)
Image
Mahiyana
Mand'alor
Awatar użytkownika

Postprzez Radok » 12 Wrz 2017, 17:26

Lada moment wydadzą bitewniaka Star Wars Legion. Obstawiam, znając politykę wydawniczą takich tytułów, że prędzej, czy później pojawi się dodatek zawierający Mando. A z racji, że figurki nie będą pomalowane to da to spore możliwości adaptacyjne modeli :)
Aliit, tor, ijaat !
Życie to sztuka kompromisu... wychowywanie dzieci, to sztuka negocjacji.
Image
Image
Dołącz do Gildii Manda'Yaim w Star Wars: The Old Republic
Radok
a.k.a. Ram'ser
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała

Postprzez Mahiyana » 12 Wrz 2017, 18:25

No to założycie sobie na to osobny temat i będziecie malować ;)
Image
Mahiyana
Mand'alor
Awatar użytkownika

Postprzez Thrak » 13 Wrz 2017, 00:31

Radok napisał(a):Lada moment wydadzą bitewniaka Star Wars Legion. Obstawiam, znając politykę wydawniczą takich tytułów, że prędzej, czy później pojawi się dodatek zawierający Mando. A z racji, że figurki nie będą pomalowane to da to spore możliwości adaptacyjne modeli :)

Lepiej, już upychają Mando gdzie się da. Teraz do Thrawna w Armadzie dają Gauntlety jako myśliwce. W Assault, już była figurka Boby. Dobry podkład i to też można malować

Mah, jak tylko skończę zaległości i taki temat się pojawi w odpowiedniej grupie. :)
Thrak
Mando'ad
Awatar użytkownika

Wróć do Twórczość

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników