hybryda beskaru i kolczugi + tutorial jak zrobić kolczugę

Nasze pomysły i projekty odnośnie wszelkiego rodzaju broni.

Moderatorzy: Arakh Ha'an, KEDIN

hybryda beskaru i kolczugi + tutorial jak zrobić kolczugę

Postprzez Merel » 08 Lis 2017, 18:59

Olarom ner vode! Jak zapewnę część z was już wie, chcę zrobić kolczugę która będzie między kamizelką, a płytami pancerza. Samą kolczugę zacznę robić dopiero po świętach ze względu na aktualny brak czasu.

Generalnie ma to być swego rodzaju poradnik jakby kogoś interesowała taka hybryda. Na bierząco będę wrzucał zdjęcia i możliwe, że filmiki z pracy nad taką zbroją abyście wiedzieli "jak to jest zrobione".

Nie chciałem pisać o tym w temacie mojego gamu ponieważ uważam, że ta kwestia zasługuje na swój własny temat

Do uzdrzenie :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: hybryda beskaru i kolczugi + tutorial jak zrobić kolczugę

Postprzez Mahiyana » 22 Sie 2018, 13:47

I jak idzie? :mytho
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: hybryda beskaru i kolczugi + tutorial jak zrobić kolczugę

Postprzez Merel » 24 Sie 2018, 02:55

W sumie plany mi się pokrzyżowały i do dzisiaj nie zakupiłem nawet jednego kółka :(

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: hybryda beskaru i kolczugi + tutorial jak zrobić kolczugę

Postprzez Mahiyana » 24 Sie 2018, 15:08

Jeszcze nie jest za późno ;)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: hybryda beskaru i kolczugi + tutorial jak zrobić kolczugę

Postprzez Merel » 26 Sie 2018, 11:44

I tak to zrobię i tak pytanie tylko czy jeszcze w tym roku czy od stycznia zacznę prace nad hybrydą :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: hybryda beskaru i kolczugi + tutorial jak zrobić kolczugę

Postprzez Radok » 18 Wrz 2018, 09:51

Olej kolczugę. Zrób hybrydę ze zbroją samurajską... będzie kanonicznie :P
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: hybryda beskaru i kolczugi + tutorial jak zrobić kolczugę

Postprzez Merel » 18 Wrz 2018, 23:51

Nowo czy srarokanonicznie :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: hybryda beskaru i kolczugi + tutorial jak zrobić kolczugę

Postprzez Radok » 19 Wrz 2018, 11:32

No przecież jest teraz jeden kanon i legendy :roll: (Disney kanon). W sumie ta zbroja z Solo, to był taki szczyt lenistwa twórców...
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: hybryda beskaru i kolczugi + tutorial jak zrobić kolczugę

Postprzez Merel » 19 Wrz 2018, 16:51

Dla mnie nie ma legend. Są nowy i stary kanon a ja jak dziecko we mgle ze searego nie umiem wyjść ;)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: hybryda beskaru i kolczugi + tutorial jak zrobić kolczugę

Postprzez Thrak » 05 Gru 2018, 00:33

Dostanę pewnie nagrodę złotej saperki.
Jak mnie będziesz o to Merel męczył to ci podeśle zdjęcia(o ile znajdę części), bardzo prostej maszynki do nawijania sprężyn na kółka.
Thrak
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 103

Re: hybryda beskaru i kolczugi + tutorial jak zrobić kolczugę

Postprzez Merel » 05 Gru 2018, 14:54

Po świętach (o ile nie zapomnę) zamawiam z alledrogo kółka. Bez zadziorów i oksydowane. Cenowo wychodzi zachęcająco :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: hybryda beskaru i kolczugi + tutorial jak zrobić kolczugę

Postprzez Thrak » 05 Gru 2018, 20:06

Do kolczugi potocznie zwanej stykową, kółka kręciłem sam i polecam taka metodę wychodzi tanio. Możesz robić stalowe, mosiężne, miedziane, a potrzebujesz słownie jednego stolika.
A robisz stykówkę czy nitowaną?
Thrak
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 103

Re: hybryda beskaru i kolczugi + tutorial jak zrobić kolczugę

Postprzez Merel » 06 Gru 2018, 09:54

Zwykłą klasyczną 4:1 bo przez kółka chce puścić śruby do płytek pancerza. Ale jak mi się spodoba to zrobię królewską tą z podwójnymi kółkami i może pobawię się "smoczą łuską" :)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183

Re: hybryda beskaru i kolczugi + tutorial jak zrobić kolczugę

Postprzez Thrak » 06 Gru 2018, 20:17

Chodziło mi o technologie łączenie kółek. Splot 4:1 założyłem z automatu. Tzw smocza łuska to kawał roboty, aczkolwiek robi wrażenie, choć cześć podważa jej historyczność. Jak dobrze dobierzesz kółka, to może uda ci się ja wykonać. Szczerze życzę ci powodzenia.
Thrak
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 103

Re: hybryda beskaru i kolczugi + tutorial jak zrobić kolczugę

Postprzez Merel » 08 Gru 2018, 16:38

To wtedy wybieram stykówkę.mniej babrania się. Dziękuję, zapewne się przyda ;)

Nie jestem narzędziem rządu ani nikogo innego. Walka była jedyną rzeczą, w której byłem dobry. Ale ... przynajmniej zawsze walczyłem o to, w co wierzyłem.
Merel
a.k.a. bev
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Wejherowo
Posty: 1183


Wróć do Zbrojownia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron