Broń Mandalorianina (prawie)

Nasze pomysły i projekty odnośnie wszelkiego rodzaju broni.

Moderatorzy: Arakh Ha'an, KEDIN

Broń Mandalorianina (prawie)

Postprzez Sh'ehn » 12 Sty 2021, 13:15

Na początku grudnia wpadłam na szalony pomysł - a może by tak zrobić blaster wzorowany na broni Dina? Pomysł stał się projektem; przecz cały czas trwania procesu twórczego (+/- trzy tygodnie) merytorycznego i moralnego wsparcia udzielał mi Karveht (i rodzice tolerujący sprayowanie w środku nocy, dwa tygodnie gadanie tylko o jednym i latanie po całym domu za pudełkami - efekt latania można zobaczyć na discordzie); za co bardzo i szalenie dziękuję. Bez tego wsparcia pewnie nie dobrnęłabym do końca. :mytho

Chyba nie ma wyraźnych zdjęć broni Dina, więc miałam sporo swobody artystycznej. Celowałam raczej w podobny, przekonująco wyglądający blaster niż dokładną replikę.
Szablon (który potem trochę zmodyfikowałam), znalazłam pod tym filmikiem. Największe różnice to zmienione proporcje końcówki lufy; symetruczne żłobienia po obu stronach (w oryginale są po jednej); no i to, co najbardziej rzuca się w oczy - przez roztargnienie skleiłam korpus na odwrót - tj. tak jak wygląda oryginalny bergmann, a nie broń Dina, która ma zamienione strony ^^'.

Korpus wykonałam ze spienionego PVC; z kolei szpachlowanie i elementy nie dające się zrobić z PVC ulepiłam z poxiliny. Lufa to rurka PVC o średnicy 12 mm, wklejona na pół centymetra w poxilinę, a poza tym przyklejona kropelką do znajdującej się na spodzie cienkiej listwy. "Śrubki" zeszlifowałam do płaskiego już po naklejeniu.
Jeśli kogoś ciekawi ilość materiałów - zużyłam niecałe opakowanie poxiliny i dwie tubki kropelki w żelu.
Poniżej kilka zdjęć WIP.






Tu jest blaster gotowy do malowania:



Samo malowanie nie obyło się bez przygód - pierwsza warstwa farby się zważyła i spłynęła, gdy spróbowałam wyrównać ją drugą. Zmyłam wszystko, zeszlifowałam, pomarudziłam i spróbowałam raz jeszcze, tym razem pędzelkiem, bez podkładu i ignorując połowę zaleceń producenta. Wyschło. ^^



Na koniec jedna mała wpadka - przy pakowaniu zauważyłam, że kompletnie zapomniałam o tym wihajstrze na końcu lufy. No nic, to tylko jedno szybkie doklejanie i odmalowywanie więcej ^^ Szczęśliwym trafem okazało się że mam dzień zapasu.

Efekt końcowy (i bez wihajstra, i z wihajstrem):







Zniszczeń jest dużo - robienie battle damage`u to niezła zabawa, a poza tym dużo bardziej od nowych i nietykanych egzemplarzy cenię sobie blastery, które zdążyły już zasłużyć na swoją legendę ^^ Próbowałam robić battle damage z głową, tj. pomyśleć co i gdzie mogło się odrapać przy używaniu, a nie malować co popadnie (choć nie łudzę się że wyszło ^^' ). I tak np. spust jest odrapany, bo farba pewnie wytarła się od palca; tak samo część korpusu, którą można złapać dłonią jest lekko przetarta.
Żeby czerń nie wyglądała jednolicie i sztucznie miejscami wymieszałam ją trochę z brązem; z kolei część elementów zostawiłam z połyskiem na nierównej powierzchni żeby wyglądało "smoliście". Rączka miała wpisywać się raczej w "bardzo starą i często dotykaną skórę" niż w drewno.

Podsumowanie: jestem całkiem zadowolona. :mytho Nie jest idealny, ale zawsze jest coś, co można zrobić lepiej. Poza tym dobrze się bawiłam - choć nieprędko znajdę czas na kolejny taki projekt.

P.S. Chętnie pogadam, poodpowiadam na pytania, ale jeśli chcecie komentować i rzucać radami, proszę, nastawcie się z góry że raczej już nic nie ruszam i nic nie mogę zmienić - więc doradzacie najwyżej "na przyszłość". Chodzi o to, że projekt uznałam za zakończony i blaster zdążył już jakiś czas temu trafić do nowego właściciela. :owl
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Broń Mandalorianina (prawie)

Postprzez Dhadral » 12 Sty 2021, 22:18

Genialnie :D
PCV+poxylina rządzi :D
Bardzo ładnie zrobione "przetarcia" naprawdę wyglada na metalowy. Pewnie na konwencie będzie jak z moim shot-gunem zwiedzający weźmie do ręki i zdziwi się, że to takie lekkie :)
Dhadral
Al'Verd
Awatar użytkownika
Posty: 818

Re: Broń Mandalorianina (prawie)

Postprzez Vaas Kaer » 13 Sty 2021, 12:10

Super sprawa, ciekawe jakby się to sprawdziło z użyciem pianki Eva. Wiecie, takie puzzle dla dzieci z literkami i cyferkami
Vaas Kaer
Były Członek
Posty: 116

Re: Broń Mandalorianina (prawie)

Postprzez Marik Awaud » 13 Sty 2021, 13:51

Kawał ciężkiej i dobrej roboty gratuluję :wink: Jak pisała Dhadral-naprawdę wygląda na metalowy :D

Taka ciekawostka (jeśli to dla kogoś ciekawostka) to mam 99% pewności że blaster Dina robiony był/wzorowany był na pistolecie Bergmann 1896. Nie wiem jak się wstawia zdjęcia więc dam link

https://en.wikipedia.org/wiki/Bergmann_ ... 96_6.5.jpg
Jeśli nie wierzysz w coś, staniesz się pustą skorupą albo nawiedzonym psem. W końcu wszystko co masz to twoja godność - Hedarr Soongh
Marik Awaud
Mand'alor
Awatar użytkownika
Miejscowość: Warszawa
Posty: 514

Re: Broń Mandalorianina (prawie)

Postprzez Tragos Wren » 13 Sty 2021, 16:03

Zazdroszczę talentu! Pcv już znam, a jak działa ta poxylina i gdzie to można dostać?
Tragos Wren
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 46

Re: Broń Mandalorianina (prawie)

Postprzez Sh'ehn » 13 Sty 2021, 17:09

Dziękuję wszystkim za miłe słowa, zwłaszcza że naprawdę się martwiłam, że te otarcia są zbyt teatralne żeby wyglądały realistycznie.
Dhadral napisał(a): PCV+poxylina rządzi :D

Co do zestawienia PCV i poxiliny, trochę bałam się że farba nie chwyci (zresztą, Vod`ika, nie wiem czy pamiętasz, pytałam się Ciebie jak malowałaś swój pancerz), ale o ironio, jak zrezygnowałam z podkładu, wszystko złapało. (I tak, jest lekki, ale nie jest tak żel wyważony jak obawiałam się że będzie).

Vaas Kaer napisał(a):Super sprawa, ciekawe jakby się to sprawdziło z użyciem pianki Eva. Wiecie, takie puzzle dla dzieci z literkami i cyferkami

Na podlinkowanym przeze mnie filmiku jest wersja z evą : ) Na pewno byłby miękki, więc dla niektórych zbyt "nierealistyczny" żeby używać go do cosplayu (np. Mercsi nie akceptują evy). Z drugiej strony na części LARPów broń miękka (z evy lub innych pianek) jest wymagana, żeby można było jej używać jako broni - przy czym głównie dotyczy to broni białej.

Marik Awaud napisał(a):Taka ciekawostka (jeśli to dla kogoś ciekawostka) to mam 99% pewności że blaster Dina robiony był/wzorowany był na pistolecie Bergmann 1896. Nie wiem jak się wstawia zdjęcia więc dam link

https://en.wikipedia.org/wiki/Bergmann_ ... 96_6.5.jpg


Bergmann z '94, jeśli mamy być ściśli. ^^ Arneun wyczerpująco pisał o tym tutaj.

Tragos Wren napisał(a):Pcv już znam, a jak działa ta poxylina i gdzie to można dostać?

Poxilina to dwuskładnikowy kit, kupić go można obok klejów (kropelek, distalów, poxipolów) na działach z narzędziami. Jest plastyczna (jak glina, modelina itp.), zaczyna zastygać po zmieszaniu dwóch składników. W przeciwieństwie do szpachówek nie kurczy się przy wysychaniu.
Najlepiej będzie jak wygooglasz jakieś filmiki z instrukcjami, najłatwiej jest to zobaczyć.
(Also, to nie talent, to chęci i praktyka. Lubię robótki ręczne i zajmuję się nimi od dawna. ^^ Wierzę że podobne efekty są w zasięgu możliwości wszystkich - i nie mogę się doczekać co wyjdzie z Twojej zbroi : ).
"We`re perfectly harmless, unfortunately." - Doctor Who
Sh'ehn
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 904

Re: Broń Mandalorianina (prawie)

Postprzez Mahiyana » 18 Lut 2021, 13:34

Pisałam już na privie, ale napiszę jeszcze raz - świetna robota! :)
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Broń Mandalorianina (prawie)

Postprzez Dinuirar » 19 Lut 2021, 03:41

Wygląda super : D
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

Re: Broń Mandalorianina (prawie)

Postprzez Morrigan » 01 Mar 2021, 19:59

Bardzo ładny battle dmg vode :like
"The night is dark and full of terrors" - Game of Thrones
Morrigan
a.k.a. Morrigan
Mando'ad
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`vorpangal
Miejscowość: Poznań/Chełmno
Posty: 76


Wróć do Zbrojownia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron