Raport z działalności - Listopad 2012

Moderator: KEDIN

Raport z działalności - Listopad 2012

Postprzez X-Yuri » 01 Gru 2012, 19:03

Jakie to straszne, tak nienawidzić rodziców. Ale z drugiej strony... Rodzice robią czasem swoim dzieciom straszne rzeczy, prawda? Weź choćby biedną Etain. Oddali ją całkiem obcym ludziom. - Ordo żal było Jedi. W ich rozmowach ten temat powtarzał się bardzo często. - Jestem szczęśliwy, że znalazłem ojca, który mnie zechciał. Wszyscy jesteśmy szczęściarzami.
Przemyślenia Ordo, Komandosi Republiki: Prawdziwe Barwy


No i rozpoczął się grudzień, czas więc na tradycyjne podsumowanie minionego miesiąca - Listopada!

Delta13 napisał ciekawy tekst-opowiadanie, zatytułowane to co kryje się za wizjerem.

Również galeria wzbogaciła się o nowe prace! X-Yuridodał 6, Mahiyana 3, a Hashhana 1!
Wszystkie 10 nowych prac można zobaczyć tutaj

Wspomniana już Mahiyana dodała także dwie prace do naszego zbioru tapet - obie są oparte o nasze logo i łatwo można je odnaleźć w naszym zbiorze.

I to by było tyle jeśli chodzi o ten dość skromny raport.

Ordo też nigdy nie mógł tego pojąć. Potrafił zacytować wszystkie statuty i przepisy, w tym wszystkie sto pięćdziesiąt Rozkazów Kryzysowych Wielkiej Armii - które wszyscy oficerowie klonów musieli znać na pamięć - z całą łatwością, jaką zapewniała mu fotograficzna pamięć. Rozumienie reguł było jednak całkiem inną kwestią. Po co rozpoczynać wojnę, jeśli w pewnej chwili naciskasz hamulce i stwierdzasz, że jeden sposób zabijania kogoś jest moralnie lepszy od innego?
Przemyślenia Ordo, Komandosi Republiki: Prawdziwe Barwy
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Raport z działalności - Listopad 2012

Postprzez Gajowy » 01 Gru 2012, 19:15

Yuri jak zwykle w formie. Koniecznie trzeba te etykietki kiedyś podrukować :D
Polecam zwrócić uwagę na literacki debiut Delty. Śmiertelnie poważny, aż ciarki przechodzą.
It is good to restore the natural order of things after a period of such disarray, don't you agree?
I już my - weterani tylko / Nie pojmujący co się dzieje...
Gajowy
a.k.a. Kurs`ika
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Łódź / Toruń / Piotrków Trybunalski /
Posty: 1459

Re: Raport z działalności - Listopad 2012

Postprzez Mahiyana » 03 Gru 2012, 19:00

Mam nadzieję że za miesiąc będzie bardziej bogato :D
Niestety nie udzielam się już tutaj, ale moją twórczość można znaleźć na moim DeviantArcie (@MahiyanaCarudla), Instagramie (@MahiyanaCarudla), tumblrze (@Mahiyana) lub Facebooku (@MahiyanaFanart), a relacje z konwentów na blogu Herbatkon c:
Mahiyana
a.k.a. Smokva
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rovinj
Posty: 2037

Re: Raport z działalności - Listopad 2012

Postprzez Delta13 » 03 Gru 2012, 22:45

Poważnie śmiertelnie poważny?, no może rzeczywiście historyjka na dobranoc to to nie jest.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Raport z działalności - Listopad 2012

Postprzez RexVao » 07 Gru 2012, 19:40

Świetne opowiadanie, Vod. Bardzo mi się podobało, daje do myślenia.
Image
RexVao
a.k.a. Rex
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Zabrze
Posty: 496

Re: Raport z działalności - Listopad 2012

Postprzez Kal Ashi » 08 Gru 2012, 01:57

WOW stary skąd ci się to bierze ... jeszcze raz wow 8O niesamowite
Image

Jestem tylko twoim snem.... złym snem.
Kal Ashi
a.k.a. goor`verd
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Rybnik
Posty: 1329

Re: Raport z działalności - Listopad 2012

Postprzez Mynock » 08 Gru 2012, 02:27

Po przeczytaniu tak pochlebczych opinii uporczywie starałem się do czegoś przyczepić. Opowiadanie pełne napięcia i aż bije od niego swojego rodzaju chłodem. Wspaniale zbudowany klimat. Krótkie zdania z niewielką w sumie liczbą epitetów sprawiają, że tekst wydaje się bardzo surowy, co pasuje do wojskowego charakteru opowiadania. Stylistycznie i językowo również dobrze. Interpunkcja (przecinki, wielkie litery, akapity) czasem kuleje, ale to niezbyt ważny szczegół. Mi nie pasowały jedynie wzmianki o krwi. Postrzał z blastera kojarzy mi się ze smużkami dymu i swędem przypalonego ciała. Ale to taki detal, który inni mogą odbierać inaczej. Ogólnie doskonała robota. Czekam na więcej i powiem Ci, że zmotywowałeś mnie do naskrobania coś swojego. Z tym, że poprzeczka zawieszona nadzwyczaj wysoko :)
Mynock
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 190

Re: Raport z działalności - Listopad 2012

Postprzez Delta13 » 08 Gru 2012, 02:38

Nikt nie mówi że ta krew to z rany postrzałowej. Przede wszystkim jednak dziękuje wszystkim za uznanie, w głowie kroi mi się nowy pomysł ale jeszcze nie nabrał realnych kształtów i jest raczej mglistą wizją, no ale jakiś pomysł jest.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Raport z działalności - Listopad 2012

Postprzez Merr-Sonn » 08 Gru 2012, 15:28

No nie poznaję Kolegi !! Rewelacyjna powiastka. Bardzo dobrze napisana. Ciut bym faktycznie zwrócił uwagę na interpunkcję ale generalnie zaimponowałeś mi :) :)
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573


Wróć do Newsy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron