Raport z działalności - Grudzień 2011

Moderator: KEDIN

Raport z działalności - Grudzień 2011

Postprzez X-Yuri » 01 Sty 2012, 22:46

"Kiedy do nas dołączasz, nikogo nie obchodzi, skąd jesteś, Tylko to, jak się zachowujesz teraz. "

O mandaloriańskim społeczeństwie - Prawdziwe Barwy


Grudzień minął, czas więc na raport, co nowego na stronie.

Hashhana napisała w tym miesiącu dwa teksty:
W tekście Krótkie rozważania o Taungach porusza kwestie niewiadomych czynników biologii Taungów.
Natomiast w tekście dotyczącym Zoro Roronoa, jednego z bohaterów mangi One Piece, wyjaśnia dlaczego uważa tą postać za mandaloriańską.

Nie tylko Hash w tym miesiącu coś napisała, pojawiło się także na naszych łamach 7 recenzji:
Recenzja komiksu Odpłata napisana przez Nomi.
Napisane przez Shwarrza recenzje komiksu Jango Fett: Łowy, książki Przeznaczenie Jedi: Otchłań (a właściwie to skupiającej się na tomach 1-3 tej serii) oraz skierowanego do młodszych albumu Złoczyńcy i Łowcy Nagród.
X-Yuri także zrecenzował Złoczyńców i Łowców Nagród, a poza tym napisał swoją opinie o Encyklopedii Postaci TCW oraz Lego Star Wars The Visual Dictionary.

Dużej aktualizacji doczekała się Galeria, przybyło w niej aż 31 prac - 13 od Araxussa, 11 od Gajowego, 4 od Hashhany i 3 od X-Yuriego. Zobaczyć je można tutaj.

Nie tylko w galerii przybyło grafik, także w zbiorze tapet kadrowych pojawiły się dwie nowe pozycje - Mandalorian StarFighter i Mandalorian Speeder Bike.

Natomiast w zbiorze cytatów przybyło 11 pozycji, z pierwszych pięciu tomów serii Przeznaczenie Jedi. Niestety w większości to ogólniki o Mando, bez postaci imiennych (wyjątek stanowi jeden cytat Beloca Rhala).

"Nosimy nasze zbroje głównie z dwóch powodów. Po pierwsze, żeby nie dać się łatwo zabić, po drugie, żebyśmy wszyscy wyglądali podobnie - nieważne, jak bardzo różnimy się od naszych braci i sióstr. "

Rozkaz 66

Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Raport z działalności - Grudzień 2011

Postprzez Gajowy » 01 Sty 2012, 22:57

Strasznie przysypiam, ale obiecałem sobie wytrzymać do publikacji raportu. Wytrzymałem, ale przerażony ilością literek przelatuję tylko wzrokiem, i od razu coś rzuca mi się w oczy. Hmm... - myślę sobię - Ale o co chodzi? Źle przeczytałem? To jakiś żart? Jestem na innej stronie? A może już zasnąłem i to mnie się śni?

Dzięki Hash`ika za tekst o Roronoa<333
Przeczytać nie przeczytałem, ale z wytęsknieniem będę czekał na koniec jutrzejszego dnia pracy (BTW, kolejnego pierwszego-dnia-pracy w moim życiu) by się niego dostać i skomentować;) Kandosii w ch*j.
It is good to restore the natural order of things after a period of such disarray, don't you agree?
I już my - weterani tylko / Nie pojmujący co się dzieje...
Gajowy
a.k.a. Kurs`ika
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Łódź / Toruń / Piotrków Trybunalski /
Posty: 1459

Re: Raport z działalności - Grudzień 2011

Postprzez hashhana » 01 Sty 2012, 23:16

A proszę! Mam nadzieje, że nie zawiedzie twoich oczekiwań. I cholernie się cieszę, że ktokolwiek wie, o kim mowa xDDD
Szybkiego końca (pierwszego) dnia pracy!


(btw., uwielbiam łączenie mando zachwytu z polskimi przekleństwami - są stworzone do łączenia i idealne w swoim kształcie! xDDD)
Zabij człowieka - będziesz mordercą.
Zabij miliony - będziesz zdobywcą.
Zabij wszystkich - będziesz bogiem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kuj żelazo, okute serce nie pęka (T. Miciński)
hashhana
a.k.a. Uur
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Posty: 368

Re: Raport z działalności - Grudzień 2011

Postprzez Gajowy » 02 Sty 2012, 23:46

Już.

Tekst nie zawiódł moich oczekiwań, co więcej w trakcie czytania wiele razy przyszło mi się uśmiechać, kiedy to przychodziło mi do głowy co bym tu jeszcze umieścił... A za kilka zdań to już było:D Żałuję natomiast że nic mnie nie zaskoczyło, żaden odkrywczy fakt, nic na co nie wpadłem lub nie zauważyłem.

Jeśli chodzi o pierwszą część artykułu, tę przedstawiającą naszego marimo, to całkiem sporo w niej spoilerów. Może zrobić dla zainteresowanych jakiś link do dolnej części artykułu, tak by ominąć to co wydarzyło się na Sabaody i inne fakty?

Bardzo podoba mi się kolejność w jakiej przedstawiasz postaci. Jako że jestem dość osłuchany z anime, naturalnie brzmią dla mnie Roronoa Zoro, czy Monkey D. Luffy, odwrotność wywołała u mnie mimowolnie lekki zgrzyt. Czy ten zabieg był celowy, czy może tłumaczenia z które znasz korzystały z takiej maniery?

Cieszę się że powstał tekst o Taungach, pokazuje to że jest jeszcze pole do dywagacji i rozważań, że nie była to tylko domena czasów pre-kotorowych, pre-travissowych, czy pre-tcw.


Ps. Pierwszy dzień pracy niestety nie minął szybko, a wręcz zdecydowanie odwrotnie. Cóż, raz - nie zawsze. Mam nadzieję:P
It is good to restore the natural order of things after a period of such disarray, don't you agree?
I już my - weterani tylko / Nie pojmujący co się dzieje...
Gajowy
a.k.a. Kurs`ika
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Łódź / Toruń / Piotrków Trybunalski /
Posty: 1459

Re: Raport z działalności - Grudzień 2011

Postprzez hashhana » 03 Sty 2012, 00:37

Dzięki za komentarz ; )

Mam świadomość, że o Zoro można byłoby jeszcze wiele napisać, ale mimo wszystko ciężko poruszyć każdy jego aspekt i zamknąć tak barwną postać w ograniczonym tekście. Niestety, nie da się także pisać bez spoilerów, ale jak coś Yuri obczai, jak to zrobić/zmienić *notuje by powiadomić Yuriego o tym* ; )
Co do anime, w sumie lubię ich sposób podkładania głosów, jednak postanowiłam dopasować się do mentalności europejskiej; imię-nazwisko. Jeśli się nie mylę, większość tłumaczeń angielskich, czy tekstów opisujących postacie też jest utrzymana w takiej manierze. Nie wiem jak polskie tłumaczenie do tego podeszło.
Ech, chyba muszę zapuścić sobie jakieś fragmenty anime, bądź poczytać mangę. Przez to wszystko naszła mnie chęć na OP, hehe.

Bo Taungowie obecnie to moi ulubieńcy rasowi! xDD Inna sprawa, że zrobiłam się cięta na wizerunki Mando (zwłaszcza na przedstawienie KT i TCW) i chyba póki co z Sith Wars i KOTORowi (komiksowi) mnie najbardziej cieszą...


Oby następny dzień był szybszy ; p
Zabij człowieka - będziesz mordercą.
Zabij miliony - będziesz zdobywcą.
Zabij wszystkich - będziesz bogiem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kuj żelazo, okute serce nie pęka (T. Miciński)
hashhana
a.k.a. Uur
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Posty: 368

Re: Raport z działalności - Grudzień 2011

Postprzez Piner Tor » 05 Sty 2012, 12:47

Powiem ci hashhana ze mi się podobał twój tekst. Taugów tez bardzo lubię i kojarzą mi się z jedna rasa w Mass Efecct- Turianie.
Piner Tor
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 189

Re: Raport z działalności - Grudzień 2011

Postprzez hashhana » 05 Sty 2012, 20:32

A, dziękuję bardzo ; )
Nie znam Mass Effect, ale może chcesz napisać porównanie Taungów z Turianami?
Zabij człowieka - będziesz mordercą.
Zabij miliony - będziesz zdobywcą.
Zabij wszystkich - będziesz bogiem.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kuj żelazo, okute serce nie pęka (T. Miciński)
hashhana
a.k.a. Uur
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Posty: 368

Re: Raport z działalności - Grudzień 2011

Postprzez Piner Tor » 07 Sty 2012, 16:21

Jeżeli chodzi o wygląd Turian to proszę bardzo:
Image
Są równie waleczni jak Taungowie i maja własny kodeks honorowy
Piner Tor
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 189

Re: Raport z działalności - Grudzień 2011

Postprzez Egzar » 10 Sty 2012, 01:04

Mnie tam Taungowie od zawsze przypominali Yautja, popularnie zwanych predatorami. Predatorzy nosili nawet zbroje bardzo podobne do zbroi wczesnych konkwistadorów. Ponadto mieli kodeks honorowy bardzo podobny do mandaloriańskiego i podobne zwyczaje. Tak jak Mando zawsze woleli zginąć niż się poddać co widzimy np. gdy umierający osobnik Yautja wsadza się bombą zainstalowaną w karwaszu. Podobnie włączali w swoje szeregi obce gatunkowo istoty bez względu na płeć oraz przyswajali techniki wojenne innych ras. Znany jest przypadek Predatora polującego w feudalnej Japonii, który nauczył się władać katanami. Jednak u Yautja tego typu niezwykłe umiejętności były zazwyczaj znane tylko jednemu łowcy czyniąc jego styl walki unikatowym.
"Sztuczny kompromis zawsze
umrze śmiercią naturalną"

Image
Egzar
a.k.a. Egzar Horn
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 163

Re: Raport z działalności - Grudzień 2011

Postprzez Radok » 10 Sty 2012, 14:10

No, to masz szanse wykazać się piśmienniczo. Walnij rozprawkę o Mandaloriańskim pochodzeniu Predatora. Może z tego fajny tekst wyjść :)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Raport z działalności - Grudzień 2011

Postprzez Egzar » 11 Sty 2012, 14:43

W mojej teorii to Mando pochodzą od yautja/taungów. Postaram się coś o tym napisać w ferie.
"Sztuczny kompromis zawsze
umrze śmiercią naturalną"

Image
Egzar
a.k.a. Egzar Horn
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 163

Re: Raport z działalności - Grudzień 2011

Postprzez Piner Tor » 14 Sty 2012, 17:28

Egzar ma rację i super pomysł. Sami predatorzy nawet są podobni poza szczęko-czułkami.
Piner Tor
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 189

Re: Raport z działalności - Grudzień 2011

Postprzez Araxuss » 14 Sty 2012, 17:43

Pewnie dlatego uwielbiam predatorów ;D
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Raport z działalności - Grudzień 2011

Postprzez Clark » 16 Sty 2012, 18:44

Mandalorianie są ładniejsi, zdecydowanie (przynajmniej w większości :P ). Chociaż jak zobaczyłem pierwszy raz Predatora ściągającego maskę, nie wiem dlaczego ale mimowolnie pojawił się uśmiech na mojej twarzy. Czekam Egzar na tekst z niecierpliwością.
Image
Clark
a.k.a. Shinet`kal
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Katowice
Posty: 212


Wróć do Newsy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron