Zmiana nazwy twierdzy !!

Twierdza skupiająca Mandalorian z Torunia i okolic

Moderator: KEDIN

Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez Merr-Sonn » 30 Kwi 2012, 14:52

Chciałbym zaproponować zmianę nazwy naszej twierdzy. Wydaje mi się, że dotychczasowa nazwa bardziej pasuje do:
- koła gospodyń wiejskich specjalizujących się w pieczeniu smakowitych skądinąd pierników
- stowarzyszenia chorych na chroniczną biegunkę.... (takie skojarzenie z kolorem..... :) ) .

Moja propozycja to:

Keld' oyulae sur'ulur (Twierdza Obserwująca Galaktyki)

oyula (oy-U-la’) galaktyka
sur'ulur (SUR-u-LUR) obserwować

Zdaje mi się, że kojarzy się jak najbardziej z Toruniem, a lepiej odpowiada klimatowi tego co tu robimy.... :)
Nie znam się na Mando'a, więc proszę o ewentualne poprawki brzmienia.
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez X-Yuri » 09 Maj 2012, 06:23

Ja tylko powiem, że już w 2009 viewtopic.php?p=294#p294 sugerowalem pojscie w te strone : d

Pozostali czlonkowie twierdzy, co sadzicie?

Immo, jak Ci wyglada poprawnosc jezykowa tego ?
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez Arakyel » 09 Maj 2012, 10:14

wiec nazwa "- stowarzyszenia chorych na chroniczną biegunkę...." będzie znów wolna? :D
Image
Arakyel
a.k.a. NETRA' VERD
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: SYRENA
Miejscowość: Warszawa
Posty: 501

Re: Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez Gajowy » 09 Maj 2012, 10:54

Bierz Arakyel!

Jak dla mnie spoko. Niech tylko Immo zerknie i heja. Din`ika i tak musi się zgodzić, chyba że wymyśli coś... brrr... Bydgoskiego :D :P
It is good to restore the natural order of things after a period of such disarray, don't you agree?
I już my - weterani tylko / Nie pojmujący co się dzieje...
Gajowy
a.k.a. Kurs`ika
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Łódź / Toruń / Piotrków Trybunalski /
Posty: 1459

Re: Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez Dinuirar » 10 Maj 2012, 11:33

Mi pasuje, gł. ze wzgl. na moje zainteresowania: fizyka, astronomia, technika :D
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

Re: Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez Ryba » 16 Maj 2012, 01:15

Mi pasuje.
Image
Ryba
Weteran
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Toruń
Posty: 631

Re: Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez Immo » 23 Maj 2012, 20:27

Keld'oyule Sur'ulurar - Twierdza Obserwujących Galaktykę.

Przepraszam, że tyle to trwało, ale oba kompy się zshablały w ciągu dwóch dni i nie stać mnie jeszcze na nowy. A w pracy neta nie ma wciąż.
Piszę z lapka mamy :D
Image Image
Nie jest łatwo być chodzącym arsenałem. O nie. Ale przynajmniej nawet silny wiatr cię nie porwie...
----Ushan Hoss----
Immo
a.k.a. Cheka`gam
Były członek, "Mandalor Założyciel"
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Katowice
Posty: 769

Re: Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez Gajowy » 23 Maj 2012, 20:49

Dzięki! Pozdrów mamę!
It is good to restore the natural order of things after a period of such disarray, don't you agree?
I już my - weterani tylko / Nie pojmujący co się dzieje...
Gajowy
a.k.a. Kurs`ika
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Łódź / Toruń / Piotrków Trybunalski /
Posty: 1459

Re: Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez Mynock » 08 Gru 2012, 01:15

W sumie to czuję się urażony tym 'z Torunia i okolic'. Może niewiele osób pamięta, że Bydgoszcz jest większa!

(Możecie zignorować w sumie ten post. Ja tu tylko wyrażam swoje święte, acz stereotypowe oburzenie).
Mynock
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 190

Re: Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez Merr-Sonn » 08 Gru 2012, 10:49

Jeśli masz z tym problem, to załóż proszę sobie swoją twierdzę "z Bydgoszczy i okolic" i będzie gicior. OK?
Jestem z Torunia i mam dość tych ciągłych przepychanek "kto tu jest ważniejszy". Nawet na tym forum pojawiają się takie lemingi szukające zaczepki ?
Zbiera mi się na wymioty jak na wszystkich możliwych forach jakieś kmiotki z Torunia i Bydgoszczy plują na siebie wzajemnie udowadniając kto jest większy, silniejszy, fajniejszy, a kogo zaorać i wdeptać w ziemię.
Mam wielu serdecznych przyjaciół w Bydgoszczy i lokalne przepychanki są dla nas jedynie tematem żartów. Oni na nas mówią Krzyżaki, my na nich Tyfusy, następnie stukamy się kufelkami i jest OK.
Jeśli temat będzie nadal drążony, złożę petycję do Kedinu o żółtą kartkę dla każdego kto będzie jątrzył w temacie. W dalszej kolejności bezwględny ban.
Uważam temat za zamknięty.
Ostatnio edytowany przez Merr-Sonn 08 Gru 2012, 11:32, edytowano w sumie 2 razy
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez Gajowy » 08 Gru 2012, 11:29

Udesii ner vod... Trochę dystansu. Rozumiem że jako rodowity Torunianin masz tego już po dziurki w nosie ale ja traktuje to raczej w formie żartu, bo i pewnie o to chodziło :wink: Vode an! :wink:
A o drążenie tematu nie musisz się chyba martwić. Mnie dostatecznie wystraszyłeś (więc innych pewnie tym bardziej), zastanawiałem się nawet czy mogę Ci odpisać bez narażenia się na cokolwiek... Ale co tam, zaryzykuje!
Mam nadzieję że nie ma zbyt wielu innych gotowych mieć pourywane kończyny przez Piotra :D

Kwestia Twierdzy Bydgoskiej już komuś do głowy wpadła, ale nie uważam że to dobry pomysł. Daleko do siebie nie mamy, wszystkie akcje w regionie staramy się obstawiać razem, raczej znamy się na wzajem i źle nam się wspólnie nie pracuje. Więc ów hipotetyczny podział albo wyjdzie na niekorzyść, albo będzie sztuczny. Ale oczywiście zdanie mieszkańców B. może być inne.
It is good to restore the natural order of things after a period of such disarray, don't you agree?
I już my - weterani tylko / Nie pojmujący co się dzieje...
Gajowy
a.k.a. Kurs`ika
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Łódź / Toruń / Piotrków Trybunalski /
Posty: 1459

Re: Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez Merr-Sonn » 08 Gru 2012, 11:43

Nie mam dystansu do tego i mieć nie będę. Na wszystkich forach, które mają coś wspólnego z Toruniem i Bydgoszczą przelewa się tyle jadu, że trudno czasem zrozumieć przesłanki. Toruń i Bydgoszcz ze względu na swoje położenie geograficzne są skazane na współpracę. Czy tego chcą czy nie. Ja jestem gorącym zwolennikiem idei współpracy obu miast i tworzenia czegoś na kształt aglomeracji. Niestety takie właśnie jątrzenie powoduje rujnowanie wszystkich zmian mentalności mieszkaniców naszych miast.
Nie mam zamiaru nikogo straszyć, tylko uciąć w zarzewiu temat.
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez Mynock » 08 Gru 2012, 12:01

Szczerze powiem, że dla mnie też ten temat jest tak abstrakcyjny, że nie wiem co robić i się z tego śmieję. Mam w Toruniu coraz więcej dobrych kumpli i często sobie po przyjacielsku dopiekamy. To był taki żart, więc spokojnie, przepraszam. Przynajmniej będę wiedział, żeby nie wypalać z czymś taki gdy będziesz w pobliżu.
Mynock
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 190

Re: Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez Merr-Sonn » 08 Gru 2012, 14:35

Nie ma problemu. Poza tym nie chodzi tylko o mnie ale generalnie o charakter tego forum. Po prostu nie wprowadzajmy powszechnej forumowej zarazy do naszego małego kącika, którym jest M'Y. Bądźmy ponadto.
Tak samo bym chyba zareagował gdyby ktoś np z Kalisza wypalił w stronę Ostrowa Wlkp. Jest w Polsce dużo podobnych wojenek lokalnych, które należy tępić.
Dobra, rozkręciłem się. Temat uważam za zamknięty :)
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez Radok » 08 Gru 2012, 15:35

Mynock napisał(a):Szczerze powiem, że dla mnie też ten temat jest tak abstrakcyjny, że nie wiem co robić i się z tego śmieję. Mam w Toruniu coraz więcej dobrych kumpli i często sobie po przyjacielsku dopiekamy. To był taki żart, więc spokojnie, przepraszam. Przynajmniej będę wiedział, żeby nie wypalać z czymś taki gdy będziesz w pobliżu.

To po co zaczynałeś dyskusję? Ode mnie masz "żółta kartkę" za szerzenie sztucznych podziałów. Tutaj wszyscy jesteśmy równi i wszyscy jesteśmy Vode. Zapamiętaj!
Temat zamknięty, następny post ciągnący tą dyskusję będzie usunięty, a autor zgłoszony do administratora!
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez Dinuirar » 09 Gru 2012, 21:42

Mynock napisał(a):... 'z Torunia i okolic'.

Proponuję zmianę na "z Torunia, Bydgoszczy i okolic". W końcu z obu miast mamy podobną liczbę osób w twierdzy, a poza tym, większość ludzi w województwie kuj-pom wie gdzie leżą oba miasta :P
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

Re: Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez Delta13 » 09 Gru 2012, 22:30

Ja proponuje żebyście zmienili nazwę na neutralną, najlepiej od razu włączcie całe województwo. To nie moje tereny i nie chce się mieszać w wasze szeregi, ale będziecie się znowu licytować gdy ktoś z "okolic" zażąda zmiany nazwy? Jako stosunkowo nowy członek, mogę powiedzieć że tak ostrej wymiany zdań jeszcze tutaj nie widziałem, a wszystko to z powodu nazwy twierdzy?, powiem tylko tyle, Vode an panie i panowie.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez Radok » 09 Gru 2012, 23:16

Delta13 napisał(a):Ja proponuje żebyście zmienili nazwę na neutralną, najlepiej od razu włączcie całe województwo. To nie moje tereny i nie chce się mieszać w wasze szeregi, ale będziecie się znowu licytować gdy ktoś z "okolic" zażąda zmiany nazwy? Jako stosunkowo nowy członek, mogę powiedzieć że tak ostrej wymiany zdań jeszcze tutaj nie widziałem, a wszystko to z powodu nazwy twierdzy?, powiem tylko tyle, Vode an panie i panowie.


Nic dodać nic ująć...Brawo D-13, rozsądek przez Ciebie przemawia. Zmieńcie sobie nazwę na wojewódzką (kujawsko-pomorskie czy jak Wam pasuje) i się pogódźcie... bo wstyd i przykro się czyta rzeczy z tym związane (łącznie z tłumaczeniami na PW :roll: ). Zwłaszcza, że uważam te rejony za centrum Polskiego Fandomu i mam bardzo dobre zdanie o ludziach z tych okolic.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez Mynock » 09 Gru 2012, 23:17

Jak już mówiłem z mojej strony to był żart. Szkoda, że niektórzy inaczej to odebrali. Opis twierdzy mi osobiście nie przeszkadza.
Mynock
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 190

Re: Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez Radok » 09 Gru 2012, 23:23

Pamiętaj, że niestety, nie mam tutaj kontaktu ze sobą osobiście, a ton głosu, mimika oraz mowa ciała dużo potrafią pomóc. Słowa spisane na forum są beznamiętne i niosą ze sobą taki przekaz jaki odbiór jest i czytającego. Uderzyłeś w mój czuły punkt (i nie tylko), bo gdy przeczytałem Twój pierwszy post, zawrzało we mnie, bo prywatnie nie lubię takich bezpodstawnych sporów, a tym bardziej podsycania ich.
Sytuacja wyjaśniona... i nie ma powodu do niej wracać, ale jeśli ma to pogodzić Vode (bo za takich się chyba uważamy) niwelować takie ... dyskusje to można pomyśleć nad zmianą nazwy.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez Mynock » 09 Gru 2012, 23:54

Następnym razem będę wstawiał więcej wyszczerzonych emotek, albo pisał <żart> :D
Mynock
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 190

Re: Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez Delta13 » 10 Gru 2012, 00:35

Można też napisać to w inny sposób, bez wymuszonej ironii, której ja również nie zrozumiałem. Następnym razem pisz tak żebyś nie musiał nam tłumaczyć co miałeś na myśli.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zmiana nazwy twierdzy !!

Postprzez Gajowy » 10 Gru 2012, 00:43

Wystarczy już.
It is good to restore the natural order of things after a period of such disarray, don't you agree?
I już my - weterani tylko / Nie pojmujący co się dzieje...
Gajowy
a.k.a. Kurs`ika
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'oyule Sur'ulurar
Miejscowość: Łódź / Toruń / Piotrków Trybunalski /
Posty: 1459


Wróć do Keld'oyule Sur'ulurar (Twierdza Obserwujących Galaktykę)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron