Katarn Qiratusa

Moderatorzy: Arakh Ha'an, KEDIN

Katarn Qiratusa

Postprzez Qiratus » 21 Lip 2012, 19:34

Su'cuy vode a więc jak w temacie planuje ''zmajstrować'' własny pancerz typu Katarn. Będzie czarny coś podobnego do night ops z RC no w każdym razie chyba każdy wie o co chodzi :) . Zacząłem 12 lipca(godziny nie podam :) ) i oto efekty mojej dotychczasowej pracy:
Złożona
- http://imageshack.us/photo/my-images/83 ... 0090u.jpg/
- http://imageshack.us/photo/my-images/60 ... 0089h.jpg/
Planuję zrobić to na takich szynach a potem starannie je ukryć
Wnętrze - http://imageshack.us/photo/my-images/15 ... 76xwy.jpg/
Myślę że będzie dość wytrzymała na wstrząsy zużyłem na napierśnik prawie kilogram szpachlówki z włóknem szklanym, pokryłem 1 warstwą włókna z żywicą, wzmocniłem drutem i w niektórych miejscach kawałkami blachy
Obie części - http://imageshack.us/photo/my-images/20 ... 087wz.jpg/
Napierśnik - http://imageshack.us/photo/my-images/15 ... 0088o.jpg/
Niewiele tego no ale ''bawiłem się" trochę z hełmem Demagola :) . Najfajniejszą robotę mam już za sobą czyli sklejanie i wstępne modelowanie :wink: no i teraz zaczęły się schody... no ale w góre :( . Nie mam pomysłu jak złączyć obie części . Chcę żeby to było tak jakby ''elastyczne'', ale tylko w miejscu gdzie będzie to się opierało n moich ramionach mam pewien pomysł a mianowicie skóra. Skórę dokleić albo przynitować do obu części i najwyżej pomalować by było niewidoczne(i tak nic nie będzie widać bo wiadomo że są jeszcze naramienniki :) ). Zanim zacznę cokolwiek realizować potrzebuję waszej pomocy vode nic bez was nie mam zamiaru robić (no co najwyżej inne części pancerza) :wink:. Jak podacie mi wasze pomysły to się po prostu wybierze najlepszy z nich.
Buy'ce gal, buy'ce tal.
Vebor'ade ures aliit.
Mhi draar baat'i meg'parjii se.
Kote lo shebs'ul narit.
Qiratus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Choroszcz
Posty: 160

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Radok » 21 Lip 2012, 20:41

8O Vod, przecież to jest piękne :D No ale widzę, że wyłapałeś gdzieś schematy papierowe :D Masz też na hełm?

Czekam na dalszy rozwój sprawy, bo póki co to Ci pięknie idzie :D

PS. Skąd masz te schematy? Podziel się informacją, bo jak sądzę, kilka osób na forum może być zainteresowanych.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Qiratus » 21 Lip 2012, 21:25

Radok bracie to THIS IS ONLY THE BEGINIG :twisted:. A jeśli chodzi o schematy to są z... pepakury właściwie wszystko robie najpierw w pepakurze czyli szukam modeli, drukuję i potem sklejam to w kupę :) nigdy nie próbowaliście? Tak patrzyłem wcześniej trochę wasze projekty i zauważyłem, że są robione własnoręcznie za co należy się wam "szacun" xD. A tak wracając to mam w pepakurze hełm i resztę elementów zbroi zawsze wystarczy trochę poszukać :wink: .
Buy'ce gal, buy'ce tal.
Vebor'ade ures aliit.
Mhi draar baat'i meg'parjii se.
Kote lo shebs'ul narit.
Qiratus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Choroszcz
Posty: 160

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Delta13 » 22 Lip 2012, 00:13

To jest genialne, jeżeli chodzi o plecy i napierśnik to wydaje mi się że powinny być one połączone na sztywno, w końcu masz je na wysokości żeber więc i tak za bardzo się tam nie zegniesz, więc ja dał bym zawiasy i zapięcia na bokach. Mam jedno pytanie co było punktem wyjścia mam na myśli co było pierwszą w miarę solidną pierwszą warstwą?
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Qiratus » 22 Lip 2012, 11:17

Wiesz co użyłem na sam początek włókna szklanego z żywicą i to było chyba taką "pierwszą solidną warstwą"(o ile o to ci chodzi). Później wyciąłem druty i kawałki blachy(niestety nie widać jej tam a szkoda :wink: ). Szpachlówką z włóknem szklanym wypełniłem przerwy które zostały pod drutem(może na zdjęciu trochę widać) i nałożyłem na górę tak jak wcześniej powiedziałem możliwe że więcej niż kilogram szpachli wcześniej wspomnianej uzyskując myślę sporą twardość :)(grubość w najszerszym miejscu to około 4mm może więcej żeby nie skłamać) . A jeśli chodzi o twój pomysł Delta 13 to jest nawet nawet z tymi zapięciami po bokach tylko że jeśli zrobić tę część która trzyma się na moich ramionach na sztywno(no chodzi mi o te takie jakby szelki :wink: ) to będę musiał nakładać zbroję górą czyli będzie bardzo ciężko ją założyć :) .
Buy'ce gal, buy'ce tal.
Vebor'ade ures aliit.
Mhi draar baat'i meg'parjii se.
Kote lo shebs'ul narit.
Qiratus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Choroszcz
Posty: 160

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Delta13 » 22 Lip 2012, 14:52

Czyli pierwsza warstwa szpachli na karton? a gdyby zrobić zapięcia na szelkach i bokach i zapinać całość na ciele, dla ułatwienia można dołożyć paski z materiału żeby obie części były połączone i pozwalały na samodzielne złożenie. Bo z mojego doświadczenia z kamizelkami taktycznymi takimi jak CIRAS, wiem że najłatwiej zakłada się taką kamizelkę przez rozpięty bok, a dodam że moja kamizelka waży 20kg. tyle tylko że jest z materiału wiec trochę bardziej plastyczna. Zobacz sobie jak wygląda zapięcie boku w takim Ciras-ie maritime jak nie znajdziesz to prześle ci fotki, ogólnie opiera się to na gumach i rzepach.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Qiratus » 22 Lip 2012, 19:38

Właściwie to nie na kraton tylko na papier techniczny no ale nie mówię że nie można na karton(będzie wytrzymalsze na pewno gdy się użyje kartonu :wink:). A jeśli chodzi o pierwszą warstwę to tak ale z zewnątrz szpachlę a najpierw od wewnątrz matę z włókna szklanego zmieszaną z żywicą by to wszystko usztywnić, no chyba że użyjesz tego kartonu jako usztywniacza:wink:. Patrząc na sposób zapięcia tej kamizelki(tak patrzyłem trochę zdjęć na google :) ) to jest to spoko pomysł, a jak myślisz użyć do zamocowania tego materiału do szpachli włóknem szklanym z żywicą czy jakiegoś kleju? Żywica z włóknem będzie chyba dość dobrze trzymała taki materiał jak np. skórę.
Buy'ce gal, buy'ce tal.
Vebor'ade ures aliit.
Mhi draar baat'i meg'parjii se.
Kote lo shebs'ul narit.
Qiratus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Choroszcz
Posty: 160

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Delta13 » 22 Lip 2012, 19:49

ja lubię jak jest solidnie, a zalany materiał zawsze może jakoś się wyślizgnąć, najlepszy byłby taki gęsto pleciony pas (zazwyczaj spotyka się je czarne jako paski w plecakach jak znasz fachową nazwę to chętnie poznam), i taki pasek nitami przypiąć maskując szpachlą na zewnątrz, albo jakbyś zrobił jakieś uchwyty na które będzie można nawinąć i zaszyć pasek a potem zalać takie gniazdo żywicą. No i prosimy o plany jakiś link ja jestem na finiszu mojego Jango więc za parę tygodni będę potrzebował zajęcia...
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Qiratus » 22 Lip 2012, 21:34

Jeżeli macie drukarkę to ściągnijcie program "pepakura viewer" albo "pepakura designer" ja z niego korzystam no... i mój brat Werdle :D jak coś to można do niego po modele ale ja mam sporo więc wrzucę na chomika i będziecie mogli pobierać. Jeszcze jestem na wsi więc tego nie zrobię no dopiero jak wrócę to wyślę. Mam tam chyba większość modeli więc powinniście znaleźć coś dla siebie :wink: .
Buy'ce gal, buy'ce tal.
Vebor'ade ures aliit.
Mhi draar baat'i meg'parjii se.
Kote lo shebs'ul narit.
Qiratus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Choroszcz
Posty: 160

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Delta13 » 22 Lip 2012, 23:30

Popieram pomysł z chomikiem!
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Dinuirar » 23 Lip 2012, 17:13

Jak patrzę na zdjęcia, to wygląda to świetnie. Jest tylko jedno "ale": ciężar. Zbroja typu katarn ma więcej/tyle samo elementów co szturmowiec(a na pewno te elementy są większe), i mam pytanie: czy nie będzie problemu z ciężarem? Druty, szpachlówka, włókno szklane... To musi sporo ważyć.
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Qiratus » 23 Lip 2012, 21:01

Według danych na ossusie waga wynosi 20kg nie wiem czy dojdę do takiej wagi bo planowałem zrobić ją taką dość ciężką minimum 10kg max 20kg. A jeśli chodzi o ciężar jak dojdę do 20 albo np.17kg to się najwyżej przypakuje trochę :D i powinno być ok.
Buy'ce gal, buy'ce tal.
Vebor'ade ures aliit.
Mhi draar baat'i meg'parjii se.
Kote lo shebs'ul narit.
Qiratus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Choroszcz
Posty: 160

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Delta13 » 23 Lip 2012, 21:36

Waga to żaden problem, 20kg rozłożone na całe ciało wcale nie jest takie ciężkie (jakkolwiek dziwnie to zdanie nie brzmi), może być niewygodnie, może być gorąco ale to są uroki bycia Komandosem Republiki :)
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Qiratus » 23 Lip 2012, 21:52

Na gorąco mam zamiar zamontować system chłodzenia :D Yuri podsuną mi pewien pomysł wentylatorki od kompa to dość dobry pomysł, ale da się je zamontować tylko na klatce piersiowej i plecach. Mam zamiar(jak będzie się dało :wink:)umieścić w hełmie także takie wentylatorki na upalne dni :) . No i prawda waga to nie jest aż taki problem 20 kg na całe ciało to niewiele w porównaniu do średniowiecznego rycerza no nie :wink:.
Buy'ce gal, buy'ce tal.
Vebor'ade ures aliit.
Mhi draar baat'i meg'parjii se.
Kote lo shebs'ul narit.
Qiratus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Choroszcz
Posty: 160

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Qiratus » 27 Lip 2012, 12:31

Nie mam ochoty wrzucać plików na chomika a po za tym chyba trzeba mieć konto aby na niego wejść dlatego też "podsuwam" chętnym na zrobienie zbroi za pomocą pepakury link do modeli Star Wars tak zwanego Fierfeka - http://www.therpf.com/f24/fierfeks-star ... nt-122071/ tak na marginesie to przed drukowaniem zmieńcie trochę skalę ,a właściwie to trochę "obadajcie" program który wam wcześniej podałem dla przypomnienia "pepakura designer" albo słabsza wersja "pepakura viewer".
Buy'ce gal, buy'ce tal.
Vebor'ade ures aliit.
Mhi draar baat'i meg'parjii se.
Kote lo shebs'ul narit.
Qiratus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Choroszcz
Posty: 160

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Rate » 06 Sie 2012, 00:27

świetna robota! Bardzo pomysłowe tak trzymaj :)
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Delta13 » 18 Sie 2012, 20:59

Cholera zaraziłeś mnie i KATARN-em i pepakórą. Mam całe ręce w kleju i uśmiech na twarzy... No ale hełmik niebawem skończę kleić i wtedy zobaczymy co z tego wyjdzie.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Werdla » 18 Sie 2012, 22:25

Coś czuję ,że niedługo całe forum "zachoruje" na pepakure :lol:
Werdla
Aruetii
Miejscowość: Kruszewo
Posty: 19

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Fixer » 18 Sie 2012, 22:49

Tylko, żebyś równie szybko się nie wykurował zważywszy na ogrom pracy jaki ze sobą ona niesie ;D
Fixer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Miejscowość: Legnica
Posty: 176

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Delta13 » 19 Sie 2012, 18:05

No więc hełm kleje, plany przeglądam i chęci są ale... Nie mogę znaleźć żadnych planów DC-17, plan zakłada budowę w "pełni" funkcjonalnego modelu tz. z wymiennymi nakładkami, zmiennymi magazynkami i wszystkim świecącym co się może świecić. Więc jeżeli macie w posiadaniu jakieś zdjęcia które mógłbym wykorzystać w robieniu modelu (złapaniu skali), albo weszliście w posiadanie planów które mogły by posłużyć za bazę to bardzo proszę o podzielenie się (to samo tyczy się DC-15 Hand Blaster).
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Merr-Sonn » 19 Sie 2012, 23:39

Niedawno Bounty Hunter na forum 501 chwalił się swoim DC-17. Robota jak zwykle pierwsza klasa. Jak się z nim dogadasz, to pewnie udostępni Ci jakieś materiały
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Delta13 » 20 Sie 2012, 02:15

Dzięki za intel, na razie skupiłem się na plecaku z wysuwanymi do dołu przegrodami (kartonowy projekt), owe przegrody miały by służyć przenoszeniu nasadek, ale obawiam się że nasadka snajperska jest za długa nawet na cały plecak. Ciekawi mnie czy ktokolwiek pomyślał o tym gdzie komandosi mieli nosić nasadki i jak mieli jedną ręką je wymieniać.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez KamMarev » 20 Sie 2012, 11:17

Delta, jeśli chcesz plany DC-17 to mam owe na Pepakure, podaj maila to ci wyślę.
Qiratus, trzymam za Ciebie kciuki, dobra robota.
KamMarev
a.k.a. Kam Marev
Były Członek
Miejscowość: Kołobrzeg
Posty: 127

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Qiratus » 25 Sie 2012, 23:25

No no no Delta13 tak szczerze powiedziawszy nie spodziewałem się że skorzystasz z pepakury :wink: nie no super będę miał przynajmniej na kim się wzorować robiąc swój Katarn no bo chyba planujesz zrobić własny no nie ? (piszę tą wiadomość taki trochę nie ogarnięty no po mazurach dopiero wróciłem zamiast porządnie wypocząć to na łódce miałem pełne ręce roboty więc tak sobie się wyspałem :( więc jak coś sorki za głupie pytanie :wink: )
Dzięki KamMarev mam nadzieje że wszystko wyjdzie po mojej myśli :wink:
Buy'ce gal, buy'ce tal.
Vebor'ade ures aliit.
Mhi draar baat'i meg'parjii se.
Kote lo shebs'ul narit.
Qiratus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Choroszcz
Posty: 160

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Delta13 » 28 Sie 2012, 14:05

Pepakura jest nie najgorsza, ale plan DC jest za mało szczegółowy więc robię własny. W razie czego razem coś pokombinujemy.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Qiratus » 29 Sie 2012, 11:10

A więc kleiłem swój hełm no i wyszło niestety źle i muszę robić od początku oto zdjęcie ostrzegam jest sie z czego pośmiać :D myślę, że bez problemu dostrzeżecie mój hełm w hełmie z RC Image Po prostu peszek ostrzegam wszystkich którzy robią coś w pepakurze, szybko bez zastanowienia się jak wyskalować :D . Ja popełniłem spory błąd bo powiększyłem skale jeszcze 0 20% i wyszedł mi hełm dla olbrzyma :wink: . Nie dokończyłem go jak widać bo uznałem, że to marnotrawstwo czasu i środków. Myślałem żeby go skleić i po prostu zmniejszyć jakoś no, ale tyle tu zmieniania że chyba sobie daruje i zacznę od początku :( .
Buy'ce gal, buy'ce tal.
Vebor'ade ures aliit.
Mhi draar baat'i meg'parjii se.
Kote lo shebs'ul narit.
Qiratus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Choroszcz
Posty: 160

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Delta13 » 29 Sie 2012, 11:47

Mój Buy'ce jeszcze nie skończony, ale wydaję mi się że skala jest ok. Wymaga trochę pracy, no ale trzeba JF przed SF skończyć. Patrząc po zdjęciach to hełm RC i IC jest on wbrew pozorom zgrabniejszy od standardowego.
P.S. Qiratus albo RC jest za duży albo Demagol za mały :wink:
Image
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Qiratus » 29 Sie 2012, 19:59

No kurcze patrze, że ty także wybrałeś hełm z Legionu 501 doskonale będziemy mieli połowę drużyny Pięści Vadera :D . Wiesz co hełm Demagola jest deczko za mały tzn. tylko ja go moge założyć :wink: , a hełm RC jest o wiele za duży. Jaką skalę ustawiłeś na hełm RC? Byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź bo planuje w 2 dni zrobić nową wersję więc troszkę czas mnie goni.
Buy'ce gal, buy'ce tal.
Vebor'ade ures aliit.
Mhi draar baat'i meg'parjii se.
Kote lo shebs'ul narit.
Qiratus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Choroszcz
Posty: 160

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Werdla » 29 Sie 2012, 20:03

http://www.thedentedhelmet.com/f32/how- ... ial-35523/

Polecam zapoznać się z tym artykułem. Można uniknąć masy pracy :D
Werdla
Aruetii
Miejscowość: Kruszewo
Posty: 19

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Delta13 » 29 Sie 2012, 20:04

z tej paczki jaką miałem drukowałem bez skalowania. Jakby co mogę podać wymiary niektórych elementów. Garnek imp. jest ciekawszy jak rozumiem też planujesz wersję Black ops?
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Qiratus » 29 Sie 2012, 20:18

A ściągałeś ze strony którą ci podałem? Możesz powiedzieć mi wymiary jakie użyłeś byłbym bardzo zadowolony :D ( cholera nie chce znowu popełnić błędu). Tak planuje zrobić wersje Black Ops taka mi sie najbardziej podoba może dodam jeszcze jakiś kolor, ale to potem.
Buy'ce gal, buy'ce tal.
Vebor'ade ures aliit.
Mhi draar baat'i meg'parjii se.
Kote lo shebs'ul narit.
Qiratus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Choroszcz
Posty: 160

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Delta13 » 29 Sie 2012, 20:25

H:307mm W:236mm D:311mm
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Qiratus » 29 Sie 2012, 21:28

A skąd masz tę paczkę z tej strony co podawałem czy innej?
Buy'ce gal, buy'ce tal.
Vebor'ade ures aliit.
Mhi draar baat'i meg'parjii se.
Kote lo shebs'ul narit.
Qiratus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Choroszcz
Posty: 160

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Delta13 » 29 Sie 2012, 22:32

A wiesz że nie wiem, prześlij mi na priv. maila to prześlę ci mój plik.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Katarn Qiratusa

Postprzez Michet » 04 Wrz 2012, 21:59

Świetna robota Vod. Bardzo mi się podoba pomysł z wiatraczkami. Przyszło mi do głowy że system okablowania mógłby się łączyć z Karwaszem. Wtedy wystarczyłoby zrobić prosty mechanizm i za pomocą karwasza byś kontrolował klimatyzację : ) Myślisz że dałoby radę wcisnąć pod tylną część pancerza camebak ? Co prawda nie byłby to system ponownego odzyskiwania wody, ale zawsze coś ; ) Z niecierpliwością czekam na dalsze postępy.
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Następna

Wróć do Beskar'gam - archiwum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron