Zbroja Rate'a

Moderatorzy: Arakh Ha'an, KEDIN

Zbroja Rate'a

Postprzez Rate » 23 Cze 2012, 00:06

Witam, zaprezentuję wam co dotychczas zrobiłem
a więc tak po pierwsze pracuję nad hełmem. Narazie jest to tylko szkielet zrobiony z szarego grubego papieru (sorry nie mam pojęcia jak to się nazywa). Da się go łatwo wyginać mimo to jest wytrzymały. Po nałożeniu specjalnego kleju uzyskam efekt plastiku. A oto kilka fotek:
http://imageshack.us/photo/my-images/25 ... 022ok.jpg/ hełm w miejcu wgniecenia na kość policzkową (nieżle się namęczyłem aby to uzyskać :D)
http://imageshack.us/photo/my-images/804/dsc00021g.jpg/ tył hełmu (będe jeszcze dorabiał detale)
http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... 020xn.jpg/ bok hełmu (jedna strona od drógiej się trochę różni. Sorry zapomniałem zrobić fotki ale następnym razem będą)
http://imageshack.us/photo/my-images/80 ... 019xj.jpg/ a oto przód hełmu (jak widzicie łatwo się wygina i przez to w dziwny sposób układa sie miejsce, w którym będzie wizjer, ale jak wcześmiej wspomniałem klej załatwi ten problem ;))
http://imageshack.us/photo/my-images/20 ... 018mq.jpg/ i oczywiście płyty od zbroi (dopiero na zdjęciu zauważyłem pewne niedoróbki, które łatwo da się naprawić)
Ostatnio edytowany przez Rate, 23 Cze 2012, 23:37, edytowano w sumie 1 raz
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Delta13 » 23 Cze 2012, 14:45

Niezła robota, ale hełm trochę krzywy więc będziesz miał masę roboty próbując to doprowadzić do ładu (im lepsza podstawa tym łatwiejsze wykończenie), i wydaje mi się ze płytki napierśnika są za szerokie na oko będą kolidować z ramieniem (no chyba że dopasowałeś do siebie, wtedy wszystko ok)
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Rate » 23 Cze 2012, 21:38

no z hełmem będzie duuużo roboty ale wiesz w końcu są wakacje! A jeśli chodzi o napierśnik to jest dość krótki (dół się czymś zakryje i będzie git ;)) stąd ta symulacja szerokości.
Ostatnio edytowany przez Rate, 12 Lip 2013, 01:12, edytowano w sumie 1 raz
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Radok » 23 Cze 2012, 22:04

Rate, póki co działaj z pancerzem, a na hełm zbieraj. Merr-Sonn wkrótce się z kubłem wyrobi i będziesz mógł kupić za całkiem rozsądną cenę ładny i wymiarowy kubeł.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Rate » 23 Cze 2012, 22:30

Raczej nie chcę gotowego hełmu. Jak ten mi się nie uda to spróbuję jeszcze raz i jeszcze raz aż do zadowalającego efektu. Sam chcę zrobić cała zbroję ;). Ale sądzę, że ten hełm mi się uda tylko będę musiał włożyć w niego dużo roboty :D
Ostatnio edytowany przez Rate 23 Cze 2012, 23:36, edytowano w sumie 2 razy
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Delta13 » 23 Cze 2012, 23:07

Tak trzymać nie ma to jak własnoręcznie dopieszczony hełm
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Rate » 23 Cze 2012, 23:17

Właśnie o to mi chodzi ;D.
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez X-Yuri » 23 Cze 2012, 23:23

Chełm to miasto w Lubelskim.

To co noszą Mando na głowie to Hełm.

Różnica warta przyswojenia : d
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Rate » 23 Cze 2012, 23:35

XD nigdy nie wiedziałem jak to się pisze... Dzięki zaraz poprawię
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Delta13 » 23 Cze 2012, 23:41

Mando uczy Mando bawi
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Rate » 08 Sie 2012, 01:02

http://imageshack.us/photo/my-images/71 ... 037oq.jpg/ oto ochraniacze na kolana przemalowałem zwykły ochraniacz i dorobiłem markerem ślady zniszczeń
http://imageshack.us/photo/my-images/80 ... 033bj.jpg/ ochramiacze na piszczele
http://imageshack.us/photo/my-images/7/dsc00040an.jpg/ i naramienniki
Sorry za jakość zdjęć, ale cóż nie stać mnie na inny aparat. Na żywo części zbroi robią inne wrażenie :)
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Qiratus » 08 Sie 2012, 13:51

No no no ładnie wyglądają ten naramienniki a użycie zwykłego ochraniacza to trafny pomysł :wink: .
Buy'ce gal, buy'ce tal.
Vebor'ade ures aliit.
Mhi draar baat'i meg'parjii se.
Kote lo shebs'ul narit.
Qiratus
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Choroszcz
Posty: 160

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Rate » 08 Sie 2012, 14:51

Dzięki ;D. Jak założyłem ochraniacze na piszczele i kolana doszedlem do wnisku, że muszę jeszcze zrobić coś na uda, bo góra nóg się taka pusta wydaje :P
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Rate » 15 Sie 2012, 00:29

http://imageshack.us/photo/my-images/40 ... 047eg.jpg/ A więc to ja w zbroi. To co trzymam w reku to naramienniki, których jeszcze nie przymocowałem. Płyty panczerza są przymocowane na taśme dwustronna dlatego jeszcze na mnie dobrze nie leżą. Ale nie martwcie się będzie przyklejona rogami do koszulki więc będą dobrze leżały :). A i to miejsce pod pancerzen na korpusie bedzie czymś zakryte typu pasy, broń, miecz świetlny i bomby
http://imageshack.us/photo/my-images/821/dsc00055p.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/20 ... 048it.jpg/ to są osłony nad nadgarstki z poprzyczepianymi "śmieciami" np. długopisy rurki itp. mają one symbolizować miotacze ognia, lasery, wyrzutnie strzałek itp.
http://imageshack.us/photo/my-images/65 ... 059ic.jpg/ ochraniacze na uda
PS. Sorry za mojego face. Troche jestem grożny na tej focie ale nie martwcie się ogólnie taki nie jestem xD
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Delta13 » 15 Sie 2012, 01:13

Kawał niezłej roboty, ale nie wydaje ci się że przyjąłeś trochę za małą skalę, nagolenniki i nakolanniki są naprawdę super, ale napierśniki i brzuch strasznie nie "anatomicznie" leżą. jeżeli się przyjrzysz to standardowe napierśniki idą liną żeber diament leży na mostku a "brzuch" wypełnia przestrzeń między żebrami/napierśnikami aż do pasa to zapewnia względną wygodę poruszani się no i osłonę oczywiście. Naramienniki i ochraniacze ud to kwestia gustu, ale zbroja to zbroja (czytaj ja bym zrobił większe).
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Rate » 15 Sie 2012, 02:34

dzięki za rady, jeszcze nie przykleiłem na stałe pancerza więc spoko :P da się poprawić
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez AranoV » 15 Sie 2012, 23:51

Świetna, czekam z niecierpliwością na dalsze postępy .
AranoV
a.k.a. AranoV
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'gebcerar
Miejscowość: Rzeszów
Posty: 204

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Rate » 16 Sie 2012, 00:09

Heh dzięki. Niedługo pewnie będą nowe foty bo do sf chcę się wyrobić :D
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Merr-Sonn » 16 Sie 2012, 09:35

Święta racja Delta.
Wykonanie fajne, ale wydaje się, jakbyś robił zbroję dla dużo młodszego brata. No chyba, że zaczynałeś robić to jak miałeś dużo mniej lat :).
Jak dla mnie tego nie da się poprawić innym rozmieszczeniem. Po prostu elementy zbroi są za małe.
Gauntlety fajniutkie. Gratulacje za pomysł i wykonanie.
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Delta13 » 16 Sie 2012, 13:16

Jeszcze jedna sprawa, z własnego doświadczenia wiem że ciężko jest osiągnąć idealne odstępy na każdej krawędzi między napierśnikami a brzuchem (na moich zdjęciach i zdjęciach wielu Vode widać że górny "trójkąt" brzucha ma większy odstęp niż "trapez" trapez poniżej, ale jest to kwestia zaginania materiału i sensownego przymocowania go). U ciebie linia brzucha ma się nijak do "skrzydełek" napierśnika. Zwróć także uwagę że typowym Beskar'gam pomimo tego iż płytki są nie połączone ze sobą to mają wspólne linie. Np. linia "zewnętrzna" biegnie skosem na kołnierzu przechodzi w bok napierśnika (tu zwęża się na skrzydełkach) i tą samą linią przechodzi w brzuch. Oczywiście tak jest na papierze na kamizelce mogą być różnice szerokości ale też nie za wielkie, u ciebie rozchodzi się za bardzo. Jeżeli dalej chcesz robić całkowicie customową zbroję to dorzucam taki anatomiczny szkic na szybko.
Image
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Roach » 16 Sie 2012, 20:55

Rate -> z czego zrobiłeś "bazę" na ochraniacze na nadgarstki?
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Rate » 16 Sie 2012, 21:26

hmh.. dużo tego było. Zrobiłem rulon po pudełkach po lodach- wyciąłem i przyczepiłem je zszywaczem. Póżniej doklejałem różne śmieci typu długopisy, słomki, stare zabawki itp.
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Roach » 16 Sie 2012, 21:28

I rulon po lodach dał taki efekt??? Wow zaimponowałeś mi ner'vod.
Dziękuję za redę.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Rate » 16 Sie 2012, 21:46

Dzięki, radami służę chociaż nie mam doświadczenia w pancerzach. W sumie to wycinałem odpowiednie kształty i zszyłem je zszywaczem dlatego uzyskałem taki efekt. Ale na zdjęciach i tak słabo widać. Jak będziesz na sf to zabaczysz jak to wygląda w "realu" :D
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Rate » 07 Wrz 2012, 14:51

http://imageshack.us/photo/my-images/685/thebestt.jpg/ hełm jest trochę przekrzywiony, bo jeszcze nie przykleiłem mocowania w środku
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Michet » 07 Wrz 2012, 18:15

Bardzo ładna zbroja : ) Zastanawiam się jak zrobiłeś efekt zużycia części (rysy) Robiłeś 2 warstwy farby i jedną warstwę zeskrobałeś, czy po prostu pomalowałeś to w taki ładny sposób ? Przy okazji.. to czy przy twojej lewej ręce jest miecz świetlny przymocowany do paska czy to jakiś element pokoju, który tak się wpasował ?
: D
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Rate » 07 Wrz 2012, 18:54

a wiec rysy zrobiłem śrebnym markerem bardzo łatwy sposób i daje dość zadowalający efekt. A jeśli chodzi o element przy mojej lewej rece to miecz świetlny (jakis z gazetki dla dzieci) pożyczony od brata ale nie ma on szymbolizować miecza tylko.... w sumie nie wiem co przyłączyłem bo fajnie wygląda :D A miecz świetlny zrobiłem sam tylko niestety go nie widać. Zrobie fotki do prześle na m'y ;). I przy okazji dzięki za pochwale ;D
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Michet » 07 Wrz 2012, 21:04

Myślę, że taki miecz świetlny może oznaczać trofeum po zabitym jedi ;p Też zrobiłem sobie 2 miecze świetlne, 2 takie same. Force Unleashed 2 mnie do tego natchnęło : D
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Rate » 12 Wrz 2012, 16:47

http://imageshack.us/photo/my-images/19 ... elmet.jpg/ Projekt nowego hełmu (prawie taki sam jedynie co zmieniłem to wizjer). Mój star hełm nie spełniał moich oczekiwań dlatego postanowiłem zrobić nowy. Będzie on robiony przy pomocy kasku budowlanego i chyba pcv. Myśle, że wyjdzie lepiej, gdyż zrobiłem już jeden hełm, i wiem co zrobiłem źle (nabrałem doświadczenia). Cóż pozostaje tylko zebrać materiały :)
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Delta13 » 12 Wrz 2012, 20:10

A masz gładki kask budowlany? bo zazwyczaj mają one wzmocnienia w postaci wybrzuszeń. Poza tym 2mm PCV i powinno być ok.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Rate » 12 Wrz 2012, 20:47

Jeszcze nie zakupiłem. A gdzie takie głatkie kaski można kupić?
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Delta13 » 12 Wrz 2012, 20:51

No właśnie pytam czy masz, bo wszystkie jakie widziałem mają wybrzuszenia.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Rate » 12 Wrz 2012, 21:30

Poszukam czegoś w necie a jak nie będzie to... cóż trzeba będzie coś wymyslić.
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Radok » 12 Wrz 2012, 21:35

Gładkie kaski budowlane były popularne w PRL'u (model Karwowski - zapytaj rodziców kim był inż. Karwowski :P), teraz ze względu na ergonomię oraz zastosowaną konstrukcję wzmacniająca odchodzi się od tego typu. Czasem stare kaski budowlane można wyhaczyć na allegro. No chyba, ze jesteś zainteresowany czymś takim:
Image
Troszkę pracy Cię czeka, ale w większości to tylko szlifowanie i dorobienie uszu :D Jak coś daj znać na PW... bo jest na zbyciu :D
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Rate'a

Postprzez Delta13 » 12 Wrz 2012, 21:36

Pewnie najłatwiej będzie z kaskiem rowerowym w stylu delta force, tylko wycięcia załatać i dokleić maskę.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Następna

Wróć do Beskar'gam - archiwum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron