Zbroja Kama

Moderatorzy: Arakh Ha'an, KEDIN

Zbroja Kama

Postprzez KamMarev » 09 Kwi 2012, 16:26

Od dłuższego czasu zabierałem się za robienie swojego pancerza. Na początku próbowałem wycinać płyty z blachy ocynkowanej 0.5 mm, ale po udrękach z cięciem, szlifowaniem i kształtowaniem dałem sobie spokój. Jednak ostatnio zebrałem się w sobie i po chwili namysłu pojechałem po płytę ze spienionego pcv(4 mm) do sklepu w mieście oddalonym o ok. 45 km od mojego(u siebie nie znalazłem sklepu oferującego spienionego pcv). Po dobrych 30 minutach szukania sklepu w miejscu, w którym powinien być, dowiedziałem się, że tydzień temu przenieśli go gdzie indziej. Po zakupie ledwo wpakowałem płytę od samochodu.
W domu wydrukowałem szablony i ruszyłem do roboty.

Image Image
Image Image

Po wycięciu wszystkich części, następnego dnia zabrałem się za kształtowanie. Do tego celu użyłem piekarnika. Nagrzałem go do 165 stopni i wkładałem płyty na chwilkę. Na oko 30 - 50 sekund i pcv jest plastyczne. Efekty mojej pracy:

Image Image
Image Image
Ostatnio edytowany przez KamMarev 09 Kwi 2012, 23:05, edytowano w sumie 2 razy
KamMarev
a.k.a. Kam Marev
Były Członek
Miejscowość: Kołobrzeg
Posty: 127

□■□■■□■■■■□□□□□□□□□□□□■□□□□□□□□□□□■■□■■□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□

Postprzez Araxuss » 09 Kwi 2012, 16:56

Good work□■□■■□■□■□■■□□■□
□■□□□□□□■□□■■□

■□□■■□□■■■■□□■■□■■
■■■□□□□□□□□■□■□■□
■□□■□□■■□■□■□■■■□■■□■■□
■□■□■■□□■□□■
□□□□□□■□□■■□■□□■■□□■■
■■□□■
□■□■□□■□□
■■□■□■□■■■□■■□■■□■□■□■■□□■□□■□□□□□□■□□■
■□■□□■■□□■■■■□
□■■□■■■■■□□□□□□□□■□
■□■□■□□■□□■■□■□■□
■■■□■■□ ■■□■□■□■■□□■□
□■□□□□
□□
■□□■■□■□□■■□□■■■■□□■■□■■
■■■□□■■□■■■
■■□□□□□□□□■□■□■□■□□■□□■■
□■□■□■■■□■■□■■□■□■□■
■□□■□
□■□□□□□□■□□■■□■□□■■□
□■■□■■■■■□
□□□□□□□
■□■□■□■□□■□□■■□■□■
□■■■□■■□
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 11 Lis 2017, 08:33, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja Kama

Postprzez Radok » 09 Kwi 2012, 19:43

Nice.

Kilka pytań ;)

4 mm!! Porządny kawal PCV.. .nie lepiej było cieńsze ? Czym nagrzewałeś? Część z wizjerem chyba troszkę się zdeformowała.
Z czego planujesz kopułę hełmu zrobić?


Ogólnie baaardzo podobają mi się osłony na piszczele. Czekam na dalsze zdjęcia.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Kama

Postprzez KamMarev » 09 Kwi 2012, 20:04

Wizjer faktycznie lekko się zdeformował, ale myślę, że jak dojdą policzki to się naprostuje.
Nagrzewałem w piekarniku. Po chwili płyty robiły się jak placki naleśników, więc niektóre po prostu wystarczyło przyłożyć do siebie. ;p
Kopułę mam(zapomniałem położyć do zdjęcia) z hełmu paradnego(chyba tak jak ty Radok).
Mam jeszcze kombinezon lotniczy, chyba niemiecki. W oryginale zielony, przefarbowany na czarny/ciemny szary.
W posiadaniu mam jeszcze kamizelkę z czegoś sztucznego skóropodobnego, ale trzeba ją dopasować do płyt i myślę o dodaniu zapięcia na rzep.
KamMarev
a.k.a. Kam Marev
Były Członek
Miejscowość: Kołobrzeg
Posty: 127

Re: Zbroja Kama

Postprzez Dinuirar » 10 Kwi 2012, 11:56

Kam, vod, moja rada: wizjer rób od początku. I tym razem nie wycinaj go na początku, tylko pod koniec albo dopiero jak będziesz wklejał wizjer. Ja tak nie zrobiłem i musiałem wyrzucić hełm(co innego że było w nim pełno innych błędów, których przy wersji 2.0 chcę uniknąć)
"He who excels as a warrior does not appear formidable
One who excels in fighting is never aroused in anger
One who excels in defeating his enemy does not join issues"

"Friends don't let friends wear a red shirt on landing-party duty"
Dinuirar
a.k.a. Dinu
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`darycuj
Miejscowość: Warszawa/Bydgoszcz
Posty: 1624

Re: Zbroja Kama

Postprzez Radok » 10 Kwi 2012, 12:34

Dinuirar słusznie prawi.
Spienione PCV jest o tyle wredne, że po odkształceniu nie wrócisz do stanu poprzedniego. Napisałeś, że całość wsadziłeś do piekarnika. Spróbuj nagrzewać punktowo. Miejsce, które chcesz wygiąć ogrzej nad palnikiem/płytą grzewczą lub opalarką. Jak masz materiał za bardzo wiotki, możesz nie nadać odpowiedniego kształtu i stracisz przy tym sporo nerw.
Twoja technika sprawdzi się idealnie przy plecach. Zaplanuj sobie jaki chcesz uzyskać kształt i odszukaj "kopyto" na którym będziesz mógł ukształtować plecy. Ja użyłem wanienki dziecka ;)

Co do wizjera spróbuj wygiąć najpierw materiał bez wyciętego otworu, a dopiero później ciąć. efekt powinien być zdecydowanie lepszy.
Coś jak tu:
https://lh6.googleusercontent.com/-vFve ... G_7233.JPG -> elementy przed wyginaniem.
https://lh4.googleusercontent.com/-K7j2 ... G_7364.JPG -> elementy po wygięciu gotowe do wklejenia i wycięcia.

Ja otwór wyciąłem dopiero po wklejeniu policzków, by uniknąć deformacji charakterystycznego kształtu T.

Ale ogólnie Pięknie :)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Kama

Postprzez KamMarev » 10 Kwi 2012, 17:08

Doszedłem do wniosku, że pójdę za waszymi radami i wytnę wizjer jeszcze raz, bez wycinania środka.
Plecy planuję zrobić w trzech lub czterech częściach(2 na łopatki i 1/2 na część krzyżową).
Niektóre płyty(np. udowe i napierśniki) wyginałem na sobie, więc pewnie tak samo spróbuję z plecami. ;p
Planuje zrobić po kilka otworów w każdej płycie, odpowiednio dobrać i skrócić śruby, które wkleję w te otwory. Następnie potraktować płyty szpachlą, by nadać im jednakową fakturę i zakryć główki śrub.
Prace pewnie się przeciągną, gdyż matura tuż tuż(jeśli mnie przepuszczą).
Jeśli macie jakieś uwagi czy propozycje walcie śmiało, na pewno wezmę je pod uwagę.
KamMarev
a.k.a. Kam Marev
Były Członek
Miejscowość: Kołobrzeg
Posty: 127

Re: Zbroja Kama

Postprzez Rate » 05 Cze 2012, 15:22

Naprawde świetna robota ;D!!! Płyty PRO
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja Kama

Postprzez KamMarev » 14 Sie 2012, 14:36

Mały update z prac nad płytami. Otóż przedstawiam malowanie naramienników. Wkrótce wrzucę więcej fotek, jak tylko wykończę płyty na kamizelkę(w malowaniu) i samą kamizelkę(do przeszycia). A tak z innej beczki, wybiera się ktoś na Polcon?
Image
Image
Image
KamMarev
a.k.a. Kam Marev
Były Członek
Miejscowość: Kołobrzeg
Posty: 127

Re: Zbroja Kama

Postprzez Delta13 » 14 Sie 2012, 14:48

Piękna robota, ciekaw jestem całości. Możliwe że wpadnę na Polcon w końcu mam blisko.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616

Re: Zbroja Kama

Postprzez X-Yuri » 14 Sie 2012, 15:02

X-Yuri napisał(a):
KamMarev napisał(a): A tak z innej beczki, wybiera się ktoś na Polcon?


Urthona, Ryba, Ci dwaj na pewno ; d Zdeeeeeeeeeeeeeecydowanie mniej niż na StarForce ; p


Calkiem ladne malowanie ; D
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Zbroja Kama

Postprzez Merr-Sonn » 14 Sie 2012, 16:00

Właśnie tak sobię patrzę na Twoje płyty zbroi i nasuwa mi się to z czym sam walczyłem... Te cholerne brzegi - gdy płyta jest miękka, to brzegi wiją się we wszystkie strony, a szczególnie w tą przeciwną :). Co z tego, że płyta jest pięknie wygięta. Trzeba walczyć potem z brzegami....
Mała uwaga dla wyginających w przyszłości - wytnijcie sobie płytę z 2cm naddatkiem i po wygięciu dotnijcie do docelowej wielkości. Jak tak będę robił ze swoją zbroją.

PS. Gratuluje efektu pracy - świetnie Ci idzie, choć jeszcze zostaje najgorsze wyzwanie - plecy (o ile będziesz robił). Najajnik (inaczej- pas cnoty) też da Ci w kość ze szpachlowaniem i szlifowaniem.
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja Kama

Postprzez Rate » 14 Sie 2012, 17:55

fajnie Ci wyszły naramienniki :D. Trzeba się pospieszyć bo niedługo star force..
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja Kama

Postprzez KamMarev » 14 Sie 2012, 18:13

Hmm.. Właściwie pomysł ze szpachlowaniem porzuciłem, na korzyść szybkości i prostoty wykonania. To znaczy spróbuję mocowania płyt na rzepy. Plecy mam zrobione, leżą w garażu i schną, a z najajnikiem muszę się jeszcze trochę pomęczyć. Miałem obawy co do kontrastu farb, ale wyszło ładnie. Większość płyt jest w malowaniu i czekają na wymysł mocowania(a raczej wykonanie, kupiłem kilka pasoszelek w miejscowym markecie wojskowym 1zł/szt., tylko trzeba przerobić i przefarbować). Na SF postaram się wpaść, aczkolwiek nie obiecuję.
KamMarev
a.k.a. Kam Marev
Były Członek
Miejscowość: Kołobrzeg
Posty: 127

Re: Zbroja Kama

Postprzez Rate » 14 Sie 2012, 22:55

Liczymy na Ciebie! Powodzenia przy dalszych pracach ;)
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743

Re: Zbroja Kama

Postprzez Arakyel » 14 Sie 2012, 23:26

Obawiam się ze z 4 mm hełm nie wyjdzie proponuje 2 mm w wersji lait
Image
Arakyel
a.k.a. NETRA' VERD
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: SYRENA
Miejscowość: Warszawa
Posty: 501

Re: Zbroja Kama

Postprzez KamMarev » 17 Sie 2012, 23:20

ImageImage
ImageImage
Kilka płyt jest do poprawek blacharskich, ale myślę, że jest już nieźle. Płyty łączone są do kamizelki rzepami. Do przeponowej dokleiłem jeszcze jeden u góry, więc nie będzie tak odstawać. Kamizelka uszyta z materiału skóropodobnego pochodzącego z dwóch kurtek sztormowych prawdopodobnie bundeswehry(babcia była krawcową i akurat jest pod ręką). Kombinezon to przefarbowany niemiecki kombinezon lotniczy(Allegro ok. 30 zł + przesyłka + barwnik). Buty to polskie desanty(tudzież skoczki). Ruszają prace nad nagolennikami i osłonami butów. Co do hełmu, to zdecyduję się na wytwór Merr-Sonna.
KamMarev
a.k.a. Kam Marev
Były Członek
Miejscowość: Kołobrzeg
Posty: 127

Re: Zbroja Kama

Postprzez Radok » 17 Sie 2012, 23:29

Ślicznie dopasowane płyty. Trzymają odstępy i ogólny kształt. Ale takie jakieś powyginane na krawędziach, ale ogólnie wrażenie dobre :D Poprawisz płyty i będzie rewelacja.
Gratuluje babci krawcowej (ja niestety jestem zdany na łaskę i niełaskę "fachowców" ;) )
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Kama

Postprzez Fixer » 18 Sie 2012, 11:12

A ja z mojej strony powiem, że to powyginanie nadaje właśnie zbroi pewnego bardzo osobliwego charakteru ;D Wyglądają tak jakoś bardziej naturalnie. Jedynie te 'języki' w części łopatkowej, które powinny wchodzić pod ramiona, trzeba by trochę jeszcze odgiąć. Osobiście czekam jednak na dolną część zbroi, gdyż zapowiada się bardzo interesująco ;)
Fixer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrgalaar
Miejscowość: Legnica
Posty: 176

Re: Zbroja Kama

Postprzez Rate » 14 Wrz 2012, 17:19

Na sf zbroja prezentowała się fenomenalnie! Gratulacje :D
Take a look to the sky just before you die

Image
Rate
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Podkowa Leśna
Posty: 743


Wróć do Beskar'gam - archiwum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron