Składanie hełmu Shadow trooper'a

Moderatorzy: Arakh Ha'an, KEDIN

Składanie hełmu Shadow trooper'a

Postprzez Arakyel » 20 Lut 2012, 15:45

Jednostka znana z komiksów oraz z gry Star Wars The Force Unleashed, pojawia się znikąd i wkurza :D
Ale tu zajmiemy się krótką instrukcją złożenia hełmu.
Od samego początku hełm trzeba odessać, każdy składa się z 4 elementów, więc jest trochę zabawy. Hełm i maska powstaje z 3 mm czarnego hipsu wysoki połysk uszy z 2 mm
Image
Image

Teraz zaczyna się prawdziwa zabawa, wycinanie maski: na początek obrzeża, później oczy następnie grill 8 otworów. Malujemy grill odstawiamy na noc do wyschnięcia. Ja używam humbrol silver Met 11 Obróbka papierem ściernym otworów gradient 80-120-180. Wycięcie hełmu i włożenie uszczelki.
Image
Image

Powrót do maski wklejenie siatki na grill czarnym silikonem na gorąco karimaty wokół grilla. podkładek do mocowania soczewek metodą hybrydową taśma dwustronnie przylepna supermocna i obtoczenie silikonem na ciepło.
Wkręcenie soczewek. Naklejenie winylowych skrzeli.
Image
Nawiercenie otworów i złączenie czaszy hełmu z maską
Image
Śruby są wkręcane w środku tam gdzie znajduje się ucho i na środku wypukłości bulwy.

Teraz najdłuższa zabawa dopasowanie uszu. Później przewiercenie i zakrycie łączenia maski z czerepem.
Prawie koniec;)
Image
Image
Malujemy śrubki, wkręcamy.

Perlatory kranowe czyli aeratory po dołożeniu śrubek i oklejeniu taśmą czarną izolacyjną do złudzenia przypominają aeratory czy tez mic tips. Korekty i prawie gotowe.
Image

Pozostaje padding (wyściółka) z nakolanników cykliniarskich, łatwo się wkleja na super glue.
Image
Image
Pozostaje włożyć uszczelkę dolną
Image

I tak po średnio 3 dniach pracy mamy produkt finalny Shadow trooper helmet, koszt materiałów by wytworzyć 1 sztukę to około 250 zł nie licząc zużycia prądu i robocizny.
Image
Image
Image
Musze się pochwalić że sam comand staff forum 501st Special Operations Detachment prosiło mnie o wystawienie tematu sprzedaży tych hełmów uważając je za najlepsze na teraźniejszym rynku i bijące na głowę te od firmy EFX.
Ostatnio edytowany przez Arakyel 20 Lut 2012, 17:18, edytowano w sumie 3 razy
Image
Arakyel
a.k.a. NETRA' VERD
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: SYRENA
Miejscowość: Warszawa
Posty: 501

Re: Składanie hełmu Shadow trooper'a

Postprzez Roach » 20 Lut 2012, 16:09

Świetnie ci wyszło. ;) Tylko takie małe pytanie. Czym on się różni od hełmu stormtroopera?
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Składanie hełmu Shadow trooper'a

Postprzez Arakyel » 20 Lut 2012, 17:00

Roach napisał(a):Świetnie ci wyszło. ;) Tylko takie małe pytanie. Czym on się różni od hełmu stormtroopera?

Składanie nie rożni się niczym, po za tym że czarny jest cięższy do obróbki. Od hełmu szturmowca z wyglądu rożni się: srebrnym grillem tym że jest czarny i soczewkami z folią wenecką :D
Image
Arakyel
a.k.a. NETRA' VERD
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: SYRENA
Miejscowość: Warszawa
Posty: 501

□□■□■□■□□□□□□□■■□□■□□□□□□□□□□□□□□■□□■■□□■■■■■□□■■□□■■■■■■■■■

Postprzez Araxuss » 20 Lut 2012, 19:42

□■□■□■□■□■■■□□□□■■■□■■
□■■□□■□
□■■□■■■■■■■ ■□■■
■□■■■
■□□□□□□□■■
□□■■□□■■
□■■□□■■■□■■
■□□■■■
■□■
■■
■□□□□■■■■
■□■■ □■■□■
■□■ □■■■■
■□
□■■■
■■ □■□
■■■■
□ □ □□■□
□■■■
□■■■
□■■□
□■■
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 11 Lis 2017, 08:13, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Składanie hełmu Shadow trooper'a

Postprzez Radok » 20 Lut 2012, 22:33

Arakyel, to jest piękne. Koronkowa robota. Nic tylko gratulować.
Czyżbyś gdzieś pokątnie planował Nova troopera?
Powiem tak, masz we mnie klienta ta ten hełm. A jakbyś resztę pancerza w wersji Shadow robił, możesz mnie wpisać na listę oczekujących :)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Składanie hełmu Shadow trooper'a

Postprzez Arakyel » 24 Lut 2012, 02:05

Robiłem już kolo 3 Nowa trooper, podmalowanie 3 pasków i włożenie ciemnych soczewek to żaden problem. Dość rzadko się je robi bo nie ma zapotrzebowania na rynku.
Co do reszty zbroi, owszem od marca będzie dostępna sezonowo w wersji do samodzielnego złożenia i dopasowania.

Image
Image
Arakyel
a.k.a. NETRA' VERD
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: SYRENA
Miejscowość: Warszawa
Posty: 501

Re: Składanie hełmu Shadow trooper'a

Postprzez Merr-Sonn » 24 Lut 2012, 20:32

Taki kask powinien mieć Pietrov w Lotus-Renault. Kolory się zgadzają i tak jakby z Imperium pochodzi. ..
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Składanie hełmu Shadow trooper'a

Postprzez Radok » 29 Lut 2012, 00:19

Arakyel, ja mam pytanie co do tych nakolanników cykliniarskich. Czy to chodzi o te wkładki do spodni roboczych? Czy jest to coś innego? Zastosowałeś jeden komplet, czy więcej?
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Składanie hełmu Shadow trooper'a

Postprzez Arakyel » 29 Lut 2012, 05:14

Wkładki cykliniarskie do ubrań roboczych 2 komplety
Image
Arakyel
a.k.a. NETRA' VERD
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: SYRENA
Miejscowość: Warszawa
Posty: 501

Re: Składanie hełmu Shadow trooper'a

Postprzez Clark » 19 Mar 2012, 00:05

Przednia robota ner Vod. Gratuluję talentu i pracy.
Image
Clark
a.k.a. Shinet`kal
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Katowice
Posty: 212

Re: Składanie hełmu Shadow trooper'a

Postprzez Arakyel » 20 Mar 2012, 00:51

Dziękuję
Image
Arakyel
a.k.a. NETRA' VERD
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: SYRENA
Miejscowość: Warszawa
Posty: 501

Re: Składanie hełmu Shadow trooper'a

Postprzez Radok » 22 Mar 2012, 01:01

Dziś, gdy produkowałem się na kolejnych szkoleniach z zakresu BHP, listonosz do mego domu przyniósł paczkę. Paczka znacznych rozmiarów była, ale niezmiernie mnie ucieszyła. A do tego kartonu Arakyel zapakował mi hełm. Powiem szczerze, że pomimo fajnych ujęć, jakie wrzucił Arakyel na początku topicu nie oddają one w pełni całego uroku "kubła".
Jest PIĘKNY i ogromny.
Zaskoczył mnie kształt i motyw z zakładaniem hełmu. Szczerze spodziewałem się, że bardziej ma symetryczne kształty.
Dla mnie prezentuje się on BOSKO!

Image
Image

A tak na dumnym właścicielu. Fotka w "kombinezonie zastępczym" ;)

Image

Arakyel -> Dzięki wielkie :D. Wspaniała robota :D Hełm wart każdej złotówki.

Następny krok -> zbroja (szeroki uśmiech w stronę Arakyela :D)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Składanie hełmu Shadow trooper'a

Postprzez X-Yuri » 27 Mar 2012, 12:10

Radok napisał(a):Zaskoczył mnie kształt i motyw z zakładaniem hełmu.


Przybliż ludziom co to za motyw : d


Arakyel> Padding z tych nakolenników świetny jest, też taki muszę zrobić (hełm mi na tym stanął ; p) - gdzie się takie coś kupuje? Jak to wygląda 'normalnie' ? Jakie koszta?
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Składanie hełmu Shadow trooper'a

Postprzez Radok » 27 Mar 2012, 13:01

Co do zakładania, hełm zakłada się ... bokiem, czyli jak patrzę na siebie w lustro hełm muszę obrócić o 90 stopni by mi na dyńkę wszedł. Choć teraz po zamontowaniu wyściółki to nawet nie całe 90 ;) Szczegół.

Sam padding w swej prostocie jest genialny i rewelacyjnie wygląda. Jako że to po moim profilu to coś podpowiem, wkładki te ja osobiście zakupiłem w Castoramie w dziale z akcesoriami BHP :) 22 zł za komplet (w woreczku są dwie wkładki). Są wykonane z pianki więc nadają się do cięcia nożyczkami (nawet są odpowiednie miejsca gdzie ciachnąć). Wielkości są kartki A5 (może odrobinę mniejsze), bardzo elastyczne. Rewelacyjnie się łączą z klejami typu "kropelka" (ja używałem patex s.o.s.).
Po zastosowaniu tych wkładek hełm trzyma mi się na dyńce zdecydowanie stabilniej, choć przestrzeń wewnątrz zmniejszyła się o jakiś 1 cm, przez co muszę delikatnie przechylić hełm do przodu by coś widzieć przed sobą, bo to co mam bezpośrednio przed stopami idzie w zapomnienie, bo tam mam "martwą strefę". Ciekawe jak to się sprawdzi z całą zbroją. Najwyżej się troszkę padding przytnie ;)

Arakyel -> miło mi, że fotkę i moją opinię puściłeś w świat. Mam nadzieję, że dzięki temu będziesz miał więcej klientów z naszego kraju, bo hełm REWELACYJNY jest :D
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Składanie hełmu Shadow trooper'a

Postprzez Arakyel » 29 Mar 2012, 20:09

Oryginalne hełmy szturmów były wkładane tą samą metodą, niestety w każdym widoczność 1,5 m od nas w dal jest zerowa...oraz do 1,2 w doł. Dlatego raczej rzadko widzi się dzieci które stoją przy was...raczej się je czuje :D.
każdy market budowlany cena koło 22 zł za parę lub allegro, nazywa się to nakolanniki cykliniarskie idealnie klei się na superglue
http://allegro.pl/listing.php/search?ca ... ki&order=d

Sorry Radok z roztargnienia nie zapytałem Cię o możliwość wykorzystania zdjęcia i dalszej publikacji, mam nadzieję, że mi wybaczysz.
Image
Arakyel
a.k.a. NETRA' VERD
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: SYRENA
Miejscowość: Warszawa
Posty: 501

Re: Składanie hełmu Shadow trooper'a

Postprzez Radok » 29 Mar 2012, 21:39

Chłopie nie wygłupiaj się. Przecież my prawie jak rodzina jesteśmy ;) Mnie tam się jakoś miło zrobiło :)
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072


Wróć do Beskar'gam - archiwum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników