Zbroja Egzara

Moderatorzy: Arakh Ha'an, KEDIN

Zbroja Egzara

Postprzez Egzar » 24 Sty 2012, 20:10

Nad zbroją pracuję od sierpnia 2011r. Niemal w całości wykonana jest z duraluminium grubości 0,5mm. Wzór wziąłem ze zbroi Adenna, którą pomagałem tworzyć. Jako broń wykorzystałem maczetę która wg mnie przypomina nieco beskada.
Image
Jak na razie brakuje mi tylko hełmu nad którym będę pracował niebawem.
To mój znak rozpoznawczy, czyli biohazard.
Image
Zbroja moim zdaniem jest wygodna i wytrzymała.
"Sztuczny kompromis zawsze
umrze śmiercią naturalną"

Image
Egzar
a.k.a. Egzar Horn
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 163

Re: Zbroja Egzara

Postprzez Radok » 24 Sty 2012, 22:16

Czyli jak rozumiem, według tych... wzorów i mniej więcej tak by wyglądała ta produkcja masowa o której wspominaliście wcześniej w tym temacie viewtopic.php?f=29&t=528&start=0 ?
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Egzara

Postprzez Egzar » 24 Sty 2012, 22:33

Kształt i wygląd pancerzy na sprzedaż będzie zależał od wytycznych klienta. Ja zrobiłem akurat taką bo uznałem że jest dość wygodna i solidna.
"Sztuczny kompromis zawsze
umrze śmiercią naturalną"

Image
Egzar
a.k.a. Egzar Horn
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 163

Re: Zbroja Egzara

Postprzez Arakyel » 25 Sty 2012, 11:21

Image
Arakyel
a.k.a. NETRA' VERD
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: SYRENA
Miejscowość: Warszawa
Posty: 501

Re: Zbroja Egzara

Postprzez X-Yuri » 25 Sty 2012, 13:16

Parę uwag:

- Dobre dopasowanie odległości między poszczególnymi płytami jest ważne - tutaj widać duży luz w podejściu do tej kwestii, zwłaszcza między brzuchem a pozostałymi elementami

- Całość za nisko - Ogólnie rzecz biorąc, jak widać na zdjęciu, gorna krawedz napiersnikow powinna byc mniej wiecej na wysokosci... nie wiem jak to okreslic. ":w polowie reki" ? : P (jak wyciagnie sie reke w prawo, to widzac jej 'grubosc', tak do polowy tejze mam na mysli ; p)

- Z faktu ze calosc za nisko wynika ze i ochrona szyi/obojczyka (czy jak to sie tam nazywa fachowo) jest za nisko - pozostawia gore nieopancerzona

- Nity, czy co to tam jest widoczne, sposob mocowania w kazdym razie, brzydki

- Z czego sa te plyty pancerza? Byly w jakikolwiek spsoob doginane do odpo ksztaltow? Bo wygladaja zasasdniczo... plasko. Na niewygiete

- Kamizelka naprawde jest waznym elementem - zalozona sama kamizelka z fajnymi elementami pancerza na niej juz sprawaia fajne wrazenie. Zalozona bluza z niezbyt fajnymi elementami takiego wrazenia nie robi zdecydowanie. ; P

Brakuje zdjec zeby przyjrzec sie blizej dolnym elementom, fotki z tylu (masz jakies plecy?) i z boku tez pomagaja w ogolnej ocenie.


Ale tak czy owak ogolnie to raczej slabo - jedyna rzecz ktora mi sie tutaj naprawde podoba to ten miecz - przynajmniej patrzac na to cale jedno jego ujecie ; P
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Zbroja Egzara

Postprzez Arakyel » 26 Sty 2012, 12:22

Bardziej niestety przypomina średniowieczną zbroję niż beskar
Image
Arakyel
a.k.a. NETRA' VERD
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: SYRENA
Miejscowość: Warszawa
Posty: 501

Re: Zbroja Egzara

Postprzez Egzar » 26 Sty 2012, 14:31

Postawiłem na funjcjonalność więc podobieństwo do bardziej realnych pancerzy mogło być nieuniknione. Poza tym może to być zbroja po prostu starszego typu :D
"Sztuczny kompromis zawsze
umrze śmiercią naturalną"

Image
Egzar
a.k.a. Egzar Horn
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: Warszawa
Posty: 163

Re: Zbroja Egzara

Postprzez X-Yuri » 26 Sty 2012, 14:37

Funkcjonalność nie jest czymś co nie może iść w parze ze świetną jakością : >
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Zbroja Egzara

Postprzez Clark » 28 Sty 2012, 13:51

Zgodzę się z przedmówcą. Beskar`gam typu skate (hip-hopowy), za luźno.
Image
Clark
a.k.a. Shinet`kal
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Katowice
Posty: 212

Re: Zbroja Egzara

Postprzez Adenn Tor » 30 Sty 2012, 10:15

Elementy wydają się luźno rozmieszczone względem siebie, ale w czasie gdy skończyliśmy je mocować do bluzy tak nie było. Jest to spowodowane tym że materiał się rozciąga. Ciężko w czasię projektowania to uwzględnić bo niewiadomo o ile się rozciągnie.
"Tam gdzie giną słowa zaczynają się czyny"
Image
Adenn Tor
a.k.a. Adenn Tor
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Twierdza: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Posty: 198

Re: Zbroja Egzara

Postprzez Radok » 30 Sty 2012, 13:10

Po pierwsze: nadajcie płytom jakiś bardziej wypukły kształt, obróbcie jakoś boki. Nie wiem, pilnikiem oszlifujcie czy jak.
Po drugie: zamaskujcie te nity. Szpachlą pokrycie całość by miała jakąś fakturę, a nie wyglądała jak blacha pociągnięta pędzlem (sprayem opcjonalnie).
Po trzecie: NIE MOCUJCIE TEGO DO BLUZY DRESOWEJ. Czego się spodziewaliście nitując blachę do takiego materiału? Wiadomo, że się zsunie. Gruba kamizela z drelichu lub skóry (ewentualnie materiału skóropodobnego - taniej będzie).

Na MM i TDH są kolesie, którzy z blachy wykonali hełmy i pancerze... i bez obrazy wygląda to o niebo lepiej. Prototyp Wam wyszedł ładny, ale dopracujcie go.
Poza tym więcej zdjęć!
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

Re: Zbroja Egzara

Postprzez Merr-Sonn » 31 Sty 2012, 04:57

Tak trochę mało solidnie wygląda pancerz grubości 0,5mm. IMO pancerz z płyty HIPSowej czy polistyrenowej grubości 3-5mm będzie o niebo lepiej wyglądać.
Poza tym to co mówi Radok (podpisuję się obiema rencyma), a dotyczy większości zbroi robionych na tym forum - Ludzie !! - Spójrzcie na zbroję BF. Czy tak trudno zauważyć, że panele piersiowe i brzuszny NIE mają powierzchni rozwijalnych ?? Samo wygięcie cylindryczne (w jednej osi) części zbroi powoduje opłakany, wybitnie nienaturalny efekt. Potrzeba tak niewiele inwencji, żeby przeskoczyć magiczną granicę prowizorki...
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja Egzara

Postprzez Adenn Tor » 02 Lut 2012, 10:01

Tak z ciekawości to czemu nie ma tak wielu uwag ( prucz uwag o kamizelkę i hełm który i tak muszę poprawić ) odniśnie moje zbroji skoro zbroja Egzara była robiona na jej podstawie.
Co do zdjęć to postaram się załatwić leprze.
Ostatnio edytowany przez Adenn Tor, 02 Lut 2012, 11:42, edytowano w sumie 1 raz
"Tam gdzie giną słowa zaczynają się czyny"
Image
Adenn Tor
a.k.a. Adenn Tor
Mando'evaar
Awatar użytkownika
Twierdza: Warszawa
Miejscowość: Warszawa
Posty: 198

Re: Zbroja Egzara

Postprzez Merr-Sonn » 02 Lut 2012, 10:45

Jezu !! Weż Ty się lepiej chłopie za język polski. To Ci sie bardziej w życiu przyda ....
Albo chociaż używaj jakiegoś programu z autokorekcją.
Generalna zasada (coraz bardziej zanikająca) - Miejmy szacunek dla języka polskiego i dla osób czytających Nasze wypowiedzi.
Jak mówią matematycy - "W sumie bez różnicy ..."
Image
Merr-Sonn
a.k.a. Merr-Sonn
Mando'ad
Awatar użytkownika
Miejscowość: Toruń
Posty: 573

Re: Zbroja Egzara

Postprzez X-Yuri » 02 Lut 2012, 15:28

Adenn Tor napisał(a):Tak z ciekawości to czemu nie ma tak wielu uwag ( prucz uwag o kamizelkę i hełm który i tak muszę poprawić ) odniśnie moje zbroji skoro zbroja Egzara była robiona na jej podstawie.


Zacytuje swoją wypowiedz z tematu Twojej zbroi Ogolnie to brakuje jakichs bardziej szczegolowych fot, poza helmem, to pozostale elementy sa na tyle nie-pokazane ze nie jestem w stanie ich ocenic... : P
Image
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Re: Zbroja Egzara

Postprzez Radok » 02 Lut 2012, 19:40

Nie tylko ganili Cię o kamizelkę, bo ja akurat czepiałem się o plecy :p. Panowie zdjęcia. Bo jak na razie na forum wrzucone jest jedno zdjęcie mojego autorstwa, gdzie płyty pancerza zasłania hasbro-twór, a na drugim ostrość ktoś łapał na siatce z Lidla. Połóżcie pancerze na podłodze i zróbcie zdjęcia. Jak chcecie wrzucę je nawet do siebie do albumu. Ale obfotografujcie się.
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072

□■□■□■□■□□■■□□■■□■□□■■□□■■□■■■□■□■■□□□□□□□■■■■□■□■■■■■■■□■□■

Postprzez Araxuss » 03 Lut 2012, 21:59

□■■□■□■■■■□□□□□□□□□□□□■□□□□■□□□□□□□□□□□□□□
□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□■□□□□□□■□□□■■■□□□□□■■■■■■■■□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□□■□□□□□□□■□□□□□□□□■□□□□□□□■■■■□■□■□□□□□□□□□□□□□□□□□□□■■□□□■□□□□□■■■■■■□□□□□□□■■□□□■□□□□■■□□□□■■■ □■■□■■□□■■□■■□■□□□■□□■□■□■■□□■■■□■ ■□■■■■□■■■□■□■□□

■□■□■■□□ ■□
□□■□□■■□ ■□
Ostatnio edytowany przez Araxuss, 11 Lis 2017, 08:09, edytowano w sumie 1 raz
Araxuss
Były Członek
Posty: 1868

Re: Zbroja Egzara

Postprzez Radok » 03 Lut 2012, 23:34

Przy przeróbce Hasbro hełmu polecałbym nie tylko skupić się na wizjerze. Z całego serca polecam temat, przez który o mało nie kupiłem na allegro tego hełmu ;)
http://mercs.firespray.net/forum/index. ... ic=28297.0
Aliit, tor, ijaat !
Meg jareor, parjir!
"We are the Death Watch, descendants of the true warrior faith all Mandalorians once knew. "
Radok
a.k.a. Mando Wyklęty
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Bielsko-Biała
Posty: 3072


Wróć do Beskar'gam - archiwum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron