Zbroja Deva

Moderatorzy: Arakh Ha'an, KEDIN

Zbroja Deva

Postprzez Dev Sunrider » 07 Lip 2009, 13:23

Oya Manda!

Moi drodzy, od dawna planuje zrobić strój na oparty na schematach naszego kochanego Universum, jednak nigdy nie miałem wystarczających możliwości. Teraz odkąd działam w M'Y, coraz silniej odczuwam potrzebę zrobienia mandaloriańskiej zbroi. Pomysł oczywiście jest, jednak brak na pomysłu na wykonanie. Potrafiłbym chyba wyciąć odpowiednie fragmenty z metalu, jednak nie mam pojęcia jak je zamontować. Można skożystać przy niektórych fragmentach z istniejących już materiałów ale najbardziej interesuje mnie pomysł jak zamontować fragmenty zbroi do kombinezonu i kamizelki. Macie jakieś pomysły?
Ostatnio edytowany przez Dev Sunrider, 19 Sie 2009, 14:21, edytowano w sumie 1 raz
Jesteśmy... eee... byliśmy Eskadrą Łotrów. My nigdy nie próbujemy. My działamy." - Wedge Antilles

SŚFSW
--------------------------------------------
Aliit ori'shya tal'din. Oya Manda!
Dev Sunrider
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Katowice
Posty: 60

Zbroja Deva

Postprzez Heavy Metal Mando » 07 Lip 2009, 14:54

Ja biorę pod uwagę rzepy, albo takie przypinki (nie wiem jak to inaczej nazwać). Tyle że z rzepami w Twoim przypadku może być problem - ciężar płyt. Ja mam zamiar wyciąć płyty z płyt pcv :)
Image
Heavy Metal Mando
a.k.a. Taab
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'vorpangal
Miejscowość: Pleszew/Togoria
Posty: 397

Zbroja Deva

Postprzez Heavy Metal Mando » 07 Lip 2009, 15:03

Image
Heavy Metal Mando
a.k.a. Taab
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'vorpangal
Miejscowość: Pleszew/Togoria
Posty: 397

Zbroja Deva

Postprzez X-Yuri » 07 Lip 2009, 16:53

http://i14.photobucket.com/albums/a337/nick-a-tron/armourservice.jpg
Zbroje USCM, ktorymi to moja bedzie dosc mocno inspirowana.
Ja nie mam problemow z montazem xP

Wieksze z kasa na materialy.. (kevlar kosztuje... xP)
X-Yuri
a.k.a. Yuri
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Posty: 4208

Zbroja Deva

Postprzez Heavy Metal Mando » 07 Lip 2009, 18:09

Hej, zróbmy z tego tematu ogólny temat o tworzeniu zbroi, co?

Ostatnio troszkę kasy mi się uzbierało, także zaczynam poważnie myśleć o zbroi. Sporo dziś szukałem w necie różnych potrzebnych rzeczy, podjąłem decyzję o zakupie kombinezonu roboczego, i płyt pcv, oraz myślę nad zakupem tego: http://www.otherlandtoys.co.uk/images/jangofett800.jpg , bo jestem pewien, że sam profesjonalnego hełmu nie zrobię. A tak, wystarczy taki kupny hełm przemalować i po robocie. A Wy co zrobicie z hełmem?
Kolejny duuży problem, to nakolanniki (czy jak tam to się zwie) i gauntlety. Będę się musiał mocno wykosztować, chyba, że ktoś w Polsce potrafi coś takiego zrobić profesjonalnie i nie drogo :P
Image
Heavy Metal Mando
a.k.a. Taab
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'vorpangal
Miejscowość: Pleszew/Togoria
Posty: 397

Zbroja Deva

Postprzez Dev Sunrider » 08 Lip 2009, 00:06

Jeśli chodzi o ochraniacze na piszczele i nakolanniki, ja bym uderzał w takie co stosuje się do Zjazdu na rowerach górskich albo hokeja na trawie. Hełm to ciężka sprawa. Można za 60 dych zrobić normalny żelazny, ale czy to faktycznie było by skuteczne? ciężkie i nie poręczne. Tylko czy faktycznie strój będzie efektowny jeśli niektóre części będą z jednego tworzywa drugie z innego? A co do ciężaru mojej zbroi myślałem o lżejszym metalu typu aluminium.
Jesteśmy... eee... byliśmy Eskadrą Łotrów. My nigdy nie próbujemy. My działamy." - Wedge Antilles

SŚFSW
--------------------------------------------
Aliit ori'shya tal'din. Oya Manda!
Dev Sunrider
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Katowice
Posty: 60

Re: Zbroja Deva

Postprzez faultfett » 08 Lip 2009, 07:19

Dev Sunrider napisał(a):Można za 60 dych zrobić normalny żelazny

Ależ broń Cię makerze! Żelazny hełm? O_o Chyba nikt nie byłby w stanie nosić czegoś takiego :| Jeśli już robić to z plastiku... O ile wiem, nikt nie praktykuje robienia replik hełmów z SW z metali... a na pewno nie w całości, z rodzaju krytych. Tego po prostu nie dałoby się nosić zbyt długo :(
Tylko czy faktycznie strój będzie efektowny jeśli niektóre części będą z jednego tworzywa drugie z innego?

Pierwsze pytanie, czy warto korzystać z półśrodków? Osobiście kiedyś miałam w planach zrobienie własnej zbroi... zarzucone na czas nieokreślony, choć nie na zawsze :) Zaczęliśmy z Falconem budowę hełmu, zresztą chyba część gipsowych form do odsysania vacuformowego jest gotowa. Na razie raczej nic się nie ruszy, ale jakby ktoś był chętny, to jest możliwość odlania z żywicy elementów antenki całej - jeśli ktoś widział, to wygląda to tak, jak przy hełmie Ki Adiego...
:arrow: TU m/w zdjęcia.
.
Nie, to nie jest autoreklama :P
Image
That (green) eyed girl
She said "no more"
That (green) eyed girl
Became (green) eyed whore
faultfett
a.k.a. Ceraint Feddw
Weteran
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`kebmeshgidal
Miejscowość: StarWars'aw sector, O'Hoth-ah system
Posty: 142

Zbroja Deva

Postprzez Dev Sunrider » 08 Lip 2009, 12:46

Zdecydowanie złagadzam się z Tobą co do żelaznego hełmu i w ogóle zbroi jako nie komfortowe i ciężkie do noszenia przez długi czas. Myślę jednak że wyprofilowanie plastiku jest dla zwykłego śmiertelnika nie jest umiejętnością powszechnie posiadaną:)

Zastanawia mnie fakt czy jest jakaś polska strona o tworzeniu fragmentów zbroi? Hm bo albo zrobimy autorski pomysł albo będziemy się na kimś wzorować. Najtrudniejszym elementem jest hełm, i zamontowanie płyt tak by nie spadały.


edit//
po przeczytaniu wątku na PG zwątpiłem w swoje możliwości:)
Jesteśmy... eee... byliśmy Eskadrą Łotrów. My nigdy nie próbujemy. My działamy." - Wedge Antilles

SŚFSW
--------------------------------------------
Aliit ori'shya tal'din. Oya Manda!
Dev Sunrider
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Katowice
Posty: 60

Zbroja Deva

Postprzez Heavy Metal Mando » 08 Lip 2009, 21:17

Hełm można jeszcze "w miarę tanio" kupić orginalny, ale gorzej z gauntletami. Na ebayu osiągają astronomiczne ceny.
Image
Heavy Metal Mando
a.k.a. Taab
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'vorpangal
Miejscowość: Pleszew/Togoria
Posty: 397

Re: Zbroja Deva

Postprzez Mini » 08 Lip 2009, 22:50

Heavy Metal Mando napisał(a):Hełm można jeszcze "w miarę tanio" kupić orginalny,



Daj linka (ja zniebyt w temacie oryginalnych siedzę)
Mandaloriański rycerz z Cydonii
Mini
a.k.a. Ladon Radim
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'vorpangal
Miejscowość: Poznań
Posty: 190

Zbroja Deva

Postprzez Heavy Metal Mando » 09 Lip 2009, 00:37

http://cgi.ebay.pl/STAR-WARS-Jango-Fett ... 7C294%3A50

Nie wiem tylko jak to na żywca wygląda :)
Image
Heavy Metal Mando
a.k.a. Taab
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'vorpangal
Miejscowość: Pleszew/Togoria
Posty: 397

Re: Zbroja Deva

Postprzez Mini » 09 Lip 2009, 00:50

Ten hełm ma wszystki wymiary jak w filmach? Jak hełm to chciałbym mieć (technicznie) jaknajbardziej podobny do filmowychm ale łątwe do lekkich przeróbek.
Mandaloriański rycerz z Cydonii
Mini
a.k.a. Ladon Radim
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'vorpangal
Miejscowość: Poznań
Posty: 190

Re: Zbroja Deva

Postprzez Heavy Metal Mando » 09 Lip 2009, 14:50

Mini napisał(a):Ten hełm ma wszystki wymiary jak w filmach.


Niestety nie wiem.

Mini napisał(a):Jak hełm to chciałbym mieć (technicznie) jaknajbardziej podobny do filmowychm ale łątwe do lekkich przeróbek.


Ja też :P
Image
Heavy Metal Mando
a.k.a. Taab
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'vorpangal
Miejscowość: Pleszew/Togoria
Posty: 397

Zbroja Deva

Postprzez Mini » 10 Lip 2009, 01:20

Jeszcze co do tego hełmu, ktoś miał moż z takim styczność/słyszał opinie?
Mandaloriański rycerz z Cydonii
Mini
a.k.a. Ladon Radim
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'vorpangal
Miejscowość: Poznań
Posty: 190

Zbroja

Postprzez Immo » 13 Lip 2009, 17:02

Jak sprowadzać hełmy, to hurtem, mości Panowie, hurtem, w ramach "akcji sprowadzania hełmów". Taniej powinno wyjść.
I ogólnie, z Devem wykuliśmy wstępną koncepcję, żeby zrobić zbroje RAZEM. Zebrać się w jakimś miejscu na dłuższy czas (wstępnie - weekend u Deva) i po kolei robić segmenty do każdego pancerza. Raz, że łatwiej jest wymieniać poglądy i pomysły no i wygodniej pracować (tu ktoś przytrzyma, tu ktoś podklei).

P.S. Gauntlety jakoś niespecjalnie mnie martwią. Nie muszą być idealnie takie, jak filmowe - Boba i Jango używali prawdopodobnie tych samych, tylko inaczej pomalowanych. A można spokojnie zrobić własne, podobne, ale inne. A nawet pokusić się o bajery w rodzaju wbudowanego na stałe noża sprężynowego (u Ruskich kupi się za 1-2 dychy) - tylko żeby nikt poza nami o tym nie wiedział, bo na konwent Was nie wpuszczą :P
Image Image
Nie jest łatwo być chodzącym arsenałem. O nie. Ale przynajmniej nawet silny wiatr cię nie porwie...
----Ushan Hoss----
Immo
a.k.a. Cheka`gam
Były członek, "Mandalor Założyciel"
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Katowice
Posty: 769

Zbroja Deva

Postprzez Dev Sunrider » 13 Lip 2009, 17:38

Tak jak pisał Immo, Moja proposal to żeby 3 osoby do mnie przyjechały i zrobiły z nami zbroje wg jednego z wybranych schematów. Narazie jesteśmy we dwóch z Immem, ale może HMM albo Yuri tez by mogli przyjechać. Zrobiło by sie miejsce w garażu postawilibyśmy duzy stół i razem nad tym usiedli.
Jesteśmy... eee... byliśmy Eskadrą Łotrów. My nigdy nie próbujemy. My działamy." - Wedge Antilles

SŚFSW
--------------------------------------------
Aliit ori'shya tal'din. Oya Manda!
Dev Sunrider
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Katowice
Posty: 60

Zbroja Deva

Postprzez Heavy Metal Mando » 13 Lip 2009, 21:36

Kandosii pomysł, ale jak by to wyglądało z materiałami?
Image
Heavy Metal Mando
a.k.a. Taab
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'vorpangal
Miejscowość: Pleszew/Togoria
Posty: 397

Zbroja Deva

Postprzez Mini » 13 Lip 2009, 21:37

Ja gauntlety chcę zrobić swoje, jeden z "komputerkiem", drugi z nożem. ; >
A co do samego wykonania na obecną chwilę mój pomysł: zrobię najpierw zbroję z jakiś materiałów (np. aluminium), od tych elementów odleję formy i finalną wersję zrobię sobie na stole próżniowym. Pójściem na skróty było by pożyczenie od kogoś zbroi i od niej zrobienie form.
Mandaloriański rycerz z Cydonii
Mini
a.k.a. Ladon Radim
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'vorpangal
Miejscowość: Poznań
Posty: 190

Zbroja Deva

Postprzez Dev Sunrider » 14 Lip 2009, 12:44

Hmmm materiały, musimy zdecydować jaki zrobimy schemat, z czego zbroja co potrzebujemy i wtedy robimy zrzutę na materiały bo wyjdzie nas taniej, ja postaram sie załatwić większość narzędzi ale nie obiecuje że wszystko jestem wstanie załatwić, np na pewno nie załatwię palnika. Wyrzynarki i inne to spoko. Pędzle albo się jakieś znajdą albo się kupi jakiś mały zestaw. Na chwile obecna słucham propozycji kto by się pisał, i jaki ma pomysł na materiał?
Jesteśmy... eee... byliśmy Eskadrą Łotrów. My nigdy nie próbujemy. My działamy." - Wedge Antilles

SŚFSW
--------------------------------------------
Aliit ori'shya tal'din. Oya Manda!
Dev Sunrider
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Katowice
Posty: 60

Zbroja Deva

Postprzez Heavy Metal Mando » 14 Lip 2009, 19:15

Problem jest tego typu, że już zdążyłem zamówić cztery płyty pcv przed pojawieniem się koncepcji wspólnego wykonania zbroi. Co do malowania: nie lepiej farby w sprayu?
Image
Heavy Metal Mando
a.k.a. Taab
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld'vorpangal
Miejscowość: Pleszew/Togoria
Posty: 397

Zbroja Deva

Postprzez Dev Sunrider » 23 Lip 2009, 16:39

Jesteśmy... eee... byliśmy Eskadrą Łotrów. My nigdy nie próbujemy. My działamy." - Wedge Antilles

SŚFSW
--------------------------------------------
Aliit ori'shya tal'din. Oya Manda!
Dev Sunrider
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Katowice
Posty: 60

Zbroja Deva

Postprzez Immo » 23 Lip 2009, 21:54

Ściślej:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=508543
http://allegro.pl/search.php?string=%C5 ... nge_view=1

Te dwa linki wiele mogą pomóc, jeśli chodzi o część zbroi, o której mniej chyba myślicie, a która jest - dosłownie i w przenośni - bliższa ciału: kombinezon i jego wyposażenie z pasami, bandolierami i ładownicami.
Image Image
Nie jest łatwo być chodzącym arsenałem. O nie. Ale przynajmniej nawet silny wiatr cię nie porwie...
----Ushan Hoss----
Immo
a.k.a. Cheka`gam
Były członek, "Mandalor Założyciel"
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Katowice
Posty: 769


Wróć do Beskar'gam - archiwum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników

cron