Pancerz Mynocka

Moderatorzy: Arakh Ha'an, KEDIN

Pancerz Mynocka

Postprzez Mynock » 12 Lis 2013, 22:57

Ostro wziąłem się do roboty, żeby na SF mieć chociaż wersję bardzo podstawową (wciąż bez hełmu, ale to później się mam nadzieję załatwi, co nie Merr-Sonn?). Temat zakładam, bo jako kompletny żółtodziób mogę mieć sporo problemów technicznych.

Choć jak coś zrobię to może zrobię zdjęcie do oceny postępów.

Problem 1) skończyło mi się PCV, ale mam pleksi. Jak bardzo będzie widoczna różnica pomiędzy jednym, a drugim po wdzięcznym pomalowaniu? Jeśli duża, to lepiej polować dalej na PCV, czy spokojnie robić z pleksi, to co pierwotnie miałem z PCV (nie było tego za dużo). W sensie na którym materiale pracuje się wygodniej? Wiem, że pewnie gdzieś to już było, ale wątków o zbrojach jest tyle, że automatycznie dostaję lenia i nie chce mi się poszukiwać (odnośnik będzie mile widziany).

To na razie tyle.
Mynock
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 190

Re: Pancerz Mynocka

Postprzez Michet » 12 Lis 2013, 23:26

W takim razie życzę powodzenia ; ) A z pleksi nigdy nie pracowałem, więc w tej sprawie, raczej nie mam za wiele do powiedzenia.
Michet
a.k.a. Michet Zajeti
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Tłuszcz
Posty: 859

Re: Pancerz Mynocka

Postprzez Roach » 12 Lis 2013, 23:32

Spójrz do mojego :) moje pierwsze płytki były właśnie z plexi. Jest to niestety gorszy materiał, mimo że twardszy. Po pomalowaniu nie ma żadnej różnicy :) ochraniacze na uda u mnie są z plexi a na golenie i kolana z PCV, porównaj sobie, ja tam różnicy nawet na żywo nie widzę. Tylko pamiętaj, żeby przetrzeć całą powierzchnię papierem ściernym.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Pancerz Mynocka

Postprzez Krayt » 12 Lis 2013, 23:38

Widziałem zbroję z plexi i PCV (^), choć osobiście pracowałem tylko z tym drugim. W wyglądzie różnicy w sumie nie zauważyłem, ale z tego co pamiętam, to plexi trochę cięższe jest. A z ilu milimetrowego PCV robisz?
A poza tym to życzę powodzenia nad pracą :)
Krayt
a.k.a. Muun Shiv
Były Członek
Awatar użytkownika
Miejscowość: Rabka-Zdrój
Posty: 284

Re: Pancerz Mynocka

Postprzez Kal Ashi » 13 Lis 2013, 17:49

Jak masz możliwość dostania się do Castoramy to tam znajdziesz PCV właśnie na stoisku z plexi... staraj się robić z jednego materiału, nie wiem jak będzie się zachowywało plexi, ale wydaje mi się że może pękać.
Image

Jestem tylko twoim snem.... złym snem.
Kal Ashi
a.k.a. goor`verd
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`netrachoruk
Miejscowość: Rybnik
Posty: 1329

Re: Pancerz Mynocka

Postprzez Roach » 13 Lis 2013, 18:52

Nie pęka zapewniam :) tylko uważaj, musi być bardzo rozgrzane, jak będzie...nie wiem jak to powiedzieć...letnie...to strzeli bez mydła. Jak po prostu poczujesz lekki opór przed wygięciem, odpuść i znowu podgrzej. Dla mnie obowiązkowa była opalarka.
Image
Roach
a.k.a. Baren Kalmer
Były Członek
Awatar użytkownika
Twierdza: Keld`tracbesuliik
Miejscowość: Skomielna Biała
Posty: 895

Re: Pancerz Mynocka

Postprzez Mynock » 14 Lis 2013, 23:32

Mała poprawka. Przepraszam, zostałem wprowadzony w błąd. Nie pleksi, a akryl...
Mynock
Były Członek
Awatar użytkownika
Posty: 190

Re: Pancerz Mynocka

Postprzez Delta13 » 14 Lis 2013, 23:37

Szkło akrylowe i pleksi to to samo.
Delta13
Były Członek
Posty: 2616


Wróć do Beskar'gam - archiwum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników